начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот polly_az » 14 Май 2018, 11:16

Доколкото стана известно в края на миналата година вече е възможно служебно прекратяване на регистрацията на МПС, ако се закъснее с пререгистрацията пред органите на КАТ след договор за покупко-продажба. Как мога да проверя дали регистрацията ми е активна без да се редя на опашките в КАТ дали това се е случили в моя случай?
polly_az
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Май 2018, 11:09

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот repatrak » 22 Май 2018, 10:22

Можеш единствено в съответния КАТ по регистрация, но не мисля, че има процедура по служебна дерегистрация. Мисля че акта беше около 200 лв, но не съм сигурен и срокът беше 1 месец. Ако са дерегистрирали автомобила Ви, ще се наложи да се обадите на repatrak за да ви превози автомобила до съответния КАТ.
repatrak
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Май 2018, 10:09

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот aleksi33 » 22 Май 2018, 15:15

ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
Чл. 143. ...
(15) (Нова - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 27.12.2017 г.) Служебно, с отбелязване в автоматизираната информационна система, се прекратява регистрацията на регистрирано пътно превозно средство на собственик, който в двумесечен срок от придобиването не изпълни задължението си да регистрира превозното средство.
aleksi33
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 16 Окт 2017, 00:52

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот roadhelp » 21 Юли 2021, 20:47

Те постоянно сменят законите, наскоро пак пуснаха нова глупост и вече никой нищо не знае какво става, най-добре да се гледа в интернет в сайта на МВР
В противен случай ще свалят номерата на пътя и отново ще се наложи превози с пътна помощ
roadhelp
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2021, 20:45

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот guest1 » 21 Юли 2021, 23:03

polly_az написа:Доколкото стана известно в края на миналата година вече е възможно служебно прекратяване на регистрацията на МПС, ако се закъснее с пререгистрацията пред органите на КАТ след договор за покупко-продажба. Как мога да проверя дали регистрацията ми е активна без да се редя на опашките в КАТ дали това се е случили в моя случай?

Я обяснете по-ясно, че започнаха едни коментари ...
Има два варианта - при придобиване на МПС:
    - регистрирано в Бг. В момента на вписване на сделката, МПС-то е вече ваше. И ваше задължение е, да го регистрирате. Срока е достатъчен, така че - няма място за оплакване.
    - не регистрирано в Бг - „нов внос“. Карате си го, докато са валидни „транзитните номера“!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот doondie » 21 Юли 2021, 23:55

guest1 написа:Я обяснете по-ясно, че започнаха едни коментари ...
Съмнително да отговори след 3 години. :D
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот guest1 » 22 Юли 2021, 00:02

doondie написа:Съмнително да отговори след 3 години. :D

Ти ... не вярваш ли в духове???
На мен ми отговориха, след ... 3000 години!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron