начало

Пътят до нищото, или как проточило се 10 години дело спаси от затвора бивш депутат Пътят до нищото, или как проточило се 10 години дело спаси от затвора бивш депутат

За марихуана

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

За марихуана

Мнениеот steysi » 09 Юни 2018, 18:58

Здравейте,искам да попитам нещо...приятелят ми е задържан в ареста заради марихуана и е обвинен с цел разпространение (40гр),адвоката ми казва,че има вариант за споразумение 1г. ефективна като на 6 месец ще го освободят при добро държание и глобата падала при споразумение,но аз искам да попитан дали е възможно мярката да се смени на домашен арест или някаква по-малка присъда?
steysi
Нов потребител

Re: За марихуана

Мнениеот katerinakuch » 09 Юни 2018, 20:51

Приятелят Ви може да поиска да бъде променена мярката му за неотклонение в по-лека такава. Има цяло производство по НПК.
katerinakuch
Потребител

Мнениеот steysi » 10 Юни 2018, 13:35

Какво ще рече....Има цяло производство по НПК? А за по-малка присъда възможно ли е нещо?
steysi
Нов потребител

Мнениеот svegrigorov » 11 Юни 2018, 10:07

Мярката може да се промени към по-лека, но това зависи до голяма степен от съдебното му минало.

Наказанието също е обвързано със съдебното му минало. Ако казуса позволява да отпадне обвинението за разпространение, то наказанието е по-леко.
svegrigorov
Потребител

Мнениеот steysi » 12 Юни 2018, 12:08

Има условна присъда за марихуана,бо преди 12-14години...адвоката ми каза,че се води реабилитиран.Адвоката също ми каза,че е възможно споразумение на 1г. ефикасна като на 1/2 от присъдата могат да го пуснат за добро държание,но това момче което пее е с него в една килия в ареста и неговата адвокатка иска да се види с нашия...евентуално те да кажат нещо добро за нас и ние за тях.Така може ли да падне присъдата на по-малка? И възможно ли е мярката да се смени поне в домашен арест?
steysi
Нов потребител

Мнениеот steysi » 08 Юли 2018, 11:38

Здравейте,отново...съжалявам,че притеснявам отново,но ако може някой да се свърже с мен,да ми отговори на въпросите,които съм задала и евентуално няколко нови.Благодаря предварително на отзовалите се!Наистина имам нужда от малко помощ относно някой работи.
steysi
Нов потребител

Мнениеот svegrigorov » 09 Юли 2018, 13:14

Както описвате ситуацията, би трябвало да може да се споразумеете с прокуратурата за условна присъда. Може да се иска изменение на мярката от съда с по-лека, но все пак трябва да се погледне цялото досъдебно производство.
svegrigorov
Потребител

Назад към Наказателно право