начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

За марихуана

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


За марихуана

Мнениеот steysi » 09 Юни 2018, 18:58

Здравейте,искам да попитам нещо...приятелят ми е задържан в ареста заради марихуана и е обвинен с цел разпространение (40гр),адвоката ми казва,че има вариант за споразумение 1г. ефективна като на 6 месец ще го освободят при добро държание и глобата падала при споразумение,но аз искам да попитан дали е възможно мярката да се смени на домашен арест или някаква по-малка присъда?
steysi
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юни 2018, 17:54

Re: За марихуана

Мнениеот katerinakuch » 09 Юни 2018, 20:51

Приятелят Ви може да поиска да бъде променена мярката му за неотклонение в по-лека такава. Има цяло производство по НПК.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: За марихуана

Мнениеот steysi » 10 Юни 2018, 13:35

Какво ще рече....Има цяло производство по НПК? А за по-малка присъда възможно ли е нещо?
steysi
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юни 2018, 17:54

Re: За марихуана

Мнениеот svegrigorov » 11 Юни 2018, 10:07

Мярката може да се промени към по-лека, но това зависи до голяма степен от съдебното му минало.

Наказанието също е обвързано със съдебното му минало. Ако казуса позволява да отпадне обвинението за разпространение, то наказанието е по-леко.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: За марихуана

Мнениеот steysi » 12 Юни 2018, 12:08

Има условна присъда за марихуана,бо преди 12-14години...адвоката ми каза,че се води реабилитиран.Адвоката също ми каза,че е възможно споразумение на 1г. ефикасна като на 1/2 от присъдата могат да го пуснат за добро държание,но това момче което пее е с него в една килия в ареста и неговата адвокатка иска да се види с нашия...евентуално те да кажат нещо добро за нас и ние за тях.Така може ли да падне присъдата на по-малка? И възможно ли е мярката да се смени поне в домашен арест?
steysi
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юни 2018, 17:54

Re: За марихуана

Мнениеот steysi » 08 Юли 2018, 11:38

Здравейте,отново...съжалявам,че притеснявам отново,но ако може някой да се свърже с мен,да ми отговори на въпросите,които съм задала и евентуално няколко нови.Благодаря предварително на отзовалите се!Наистина имам нужда от малко помощ относно някой работи.
steysi
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юни 2018, 17:54

Re: За марихуана

Мнениеот svegrigorov » 09 Юли 2018, 13:14

Както описвате ситуацията, би трябвало да може да се споразумеете с прокуратурата за условна присъда. Може да се иска изменение на мярката от съда с по-лека, но все пак трябва да се погледне цялото досъдебно производство.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron