начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Дискусии на тема съдебната власт в България


МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот bebov » 04 Авг 2018, 16:28

Случаят е следния:
По скалъпено дело от тъжец, който тъжец и съдията се познават доста добре и си работят заедно, адвоката на тъжеца представя по делото случай, който няма общо с делото, представя го като компромат. Случаят е споразумение на подсъдимия с прокуратурата. Полицията няма право(и за да не повтарям, понеже няма да ,,чуете" ще го напиша с главни) ДА ПРЕДСТАВЯ ТАКАВА ИНФОРМАЦИЯ НА НИКОГО, АКО ТЯ НЯМА ОТНОШЕНИЕ КЪМ ДЕЛОТО ИЛИ ДЕЛОТО НЕ СЕ ОТНАСЯ ЗА СЛУЧАЯ. Но адвоката се сдобива с него по другият начин, чрез връзки. Знаем, че това е адвокатска, мръсна практика. За втора инстанция обаче, съдията хем го вписва в мотивите, хем не се позовава на компромата като мотив. Това е един мръсен и съдия от СРС- бивше ченге. И понеже в България правосъдие няма, няма как адвоката да бъде наказан затова. Може да му се създаде главоболие чрез жалба в полицията за да даде обяснение откъде се е сдобил с информацията. И това ще стане, но ще го отнесе евентуално ченгето- и нека.
Обаче всичко се плаща и ако една институция не може да накаже мръсната и безочлива, несправедлива, нечестна практика, то други, неписани в НПК закони могат и то жестоко. Адвоката в момента няма хал хабер какво се е случило с него, но просто не се е проявило в действителност. Грам не подозира какви сериозни здравословни проблеми чакат семейството му, които ще направят живота му ад. Подсъдимия има някакви ,,странни способности" да предвижда бъдещето понякога. Това трябва да се случи и със съдията разбира се, но за него още няма ,,видение".
bebov
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2018, 22:17

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Авг 2018, 07:24

Какво е това видение, че да знам и аз. Имам 18 годишен опит като адвокат, не се отнасяйте с омраза към адвокатите. Навремето сатирикът-поет Радой Ралин се отнесе пренебрежително и саркастично към адвокатите, в резултат на което след това не можа да си направи една обикновена делба - това са градски клюки - но е било така - отказва му Първа софийска адвокатска колегия, Втора, Трета, тогава колегиите бяха така, тоест адвокатите бяха така - на отделни отдели. Историята е истинска - имайте предвид.


Хващате си Ваш адвокат и - наесен с песен. От конкретиката разбирам малко, но ми и е наясно, че трябва сериозна интервенция. Трябват жалби - или за бавност, или по НПК.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот bebov » 05 Авг 2018, 11:18

Честно казано от адвокат не видях никаква полза. Съдията на първа инст. ме осъди абсолютно против всички правила и закони. Изобщо не го интересуваше, че ние доказваме документално, че въпросният човек(тъжеца) дори не е човека за който се представя. Да не казвам, че не ми даде право на последна дума, което е мое право по закон. Закани се да ме глоби солено, защото ми се наложи да отсъствам веднъж за което представих медицински документ. Закани се, въпреки, че имам правен защитник! Караше ме да присъствам на всички заседания въпреки, че не съм длъжен. Съдията е човек на тъжеца, затова заедно ще си го отнесат като дойде тяхното ,,видение". Смисъл от жалба в ВСС няма никакъв.
..........
Видението за което питаш е, че някой е видял, предузнал, предположил, че здравните книжки на въпросните в кюпа ще се променят ,защото техния здравен статут ще се промени трайно, завинаги!
bebov
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2018, 22:17

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Авг 2018, 12:29

Малко се действа пост-фактум, тоест след като се извървят събитията.

Мислете за успокояване обстановката и за давност, по погасителен начин.
Друга рецепта няма, просто трябва да се извърви обстановката, тоест маневра.

Не правете необмислени маневри, на всеки се му е искало да реши проблема с Колт-45 кал., ма то и това е мъжеството - да устискаш. Що народ има за репресивни мерки - меко казано, не е истина.

Къде е истината - в гражданските искове, в момента това е хит при наказателните адвокати.
Аз съм граждански адвокат, но много добре разбирам къде е плячката, вдяваш гражданска претенция към нааказателният процес.

Това ясно ли е, че не знам дали съм ясно разбран.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот bebov » 05 Авг 2018, 13:25

Делото мина и на втора инстанция, аз се представлявах сам, делото мина добре според мен и там съдиите не бяха като оня надут и високомерен пуяк от СРС, който скоро ще пада от високо. Сега чакаме решението на съда. Вдянал съм гражданска претенция относно процеса, да. И то с конкретно приложени доказателства за процесуални нарушения.
Няма пост фактум тук. Действа се винаги между приключването на делото и даване случая на ЧСИ например. И защо пък Колт? По добре пари. Убеден съм, че на всеки, който му съобщят, че жена му е паднала по стълбите и е с опасност за живота или, детето му един ден просто не се прибере от училища ще се огъне като тръстика пред торнадо и ще забрави завинаги буквата ,,Ч" ,а камо ли С и И... в България друг справедлив метод несъществува. Този метод ще се прилага все по често занапред поради липса на всякакво правосъдие, както е в момента в Русия. Мръсно си постъпил и напъвал да вървиш, мръсно ще свършиш, каквото си сял, това ще пожънеш, сял си бурии, ще жънеш бедствия.
............

Оказа се, че това не е първия случай на тъжеца а едва ли не практика, но тук ролетката и изневери. Не можеш да заграбваш хората, да им завеждаш дела за още пари, да ги влачиш по съдилища, да им съсипваш живота по този начин, да им образуваш още куп разходи и проблеми, накрая да им натресеш и ЧСИ и да очакваш да живееш нормално и спокойно, при положение, че имаш повече от едно деца... Просто умът ми не го побира какви хора има. Това са самозабравили се хора, самозабравили също, че когато имаш семейство, ти си крайно уязвим!
.............
Няма милост вече! За такова нещо прошка няма.
bebov
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2018, 22:17

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот lawchoice » 05 Авг 2018, 14:08

Не знам ivan_lawer какво е успял да разбере, но аз почти нищо не разбрах. Това, което разбрах и с което съм напълно съгласен с теб е, че "каквото си сял, това ще пожънеш, сял си бурии, ще жънеш бедствия".
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот bebov » 05 Авг 2018, 15:54

Затова най добре е ти да си семето.
bebov
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2018, 22:17

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот lawchoice » 05 Авг 2018, 17:25

bebov написа:Затова най добре е ти да си семето.


Не можеш ли да се изразяваш по-ясно? Отново не те разбирам. Още повече, че не съм от най-подходящите сортове, тъй като добивът от тях /плодовете ми/ трудно могат да бъдат определен като ядлив - твърде горчив е! Но както и да е, сега имам по-приятно занимание - отивам с приятели да гледам футболен мач /Само Левски!/.
След мача и ако съм в позитивно настроение :wink:, а пък ти вече се изразяваш по-ясно можем да продължим "дискусията". Но, дори и това да не се случи, не се притеснявай постът ти тук не е "глас в пустиня" и вероятно по поставените от теб "въпроси", ще се включат и други хора, който са те разбрали по-добре от мен, за да си комуникират с теб.

Аре, чао засега от мен.
Бъди разумен!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот bebov » 05 Авг 2018, 21:40

ivan_lawer e разбрал какво искам да каже, тези неща се пишат по този начин.
bebov
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2018, 22:17

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот lawchoice » 05 Авг 2018, 23:25

bebov написа:ivan_lawer e разбрал какво искам да каже, тези неща се пишат по този начин.


Ама, ти, верно ли си сериозен за "тези неща"? Аз пък до последно се надявах, че не е така. Какво да правиш, наивник се родих и такъв си останах :)
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот bebov » 06 Авг 2018, 00:48

Първо аз говоря за случай, където никъде не съм споменал, че става дума за мен или не. Но, че това е сериозно, че ще се случи и, че това е единственият начин за абсолютно правосъдие в България, е факт. Има много интелигентни форми на отмъщение и правосъдие в България, които са с брутален, напълно заслужен край. Всички те обаче, са извън съдебната зала.
......
Ако прочетеш внимателно по горе, ще видиш брутализма, безскрупулността и алчността на тъжеца. Повтарям накратко: говорим за веднъж присвоени по брутален начин пари, за които трябва да се водят дела с години(на това разчита тъжеца имайки опит), с цялата си алчна безскрупулност ТОЙ завежда дело за ОЩЕ ПАРИ! Влачи те по съдилища, образува ти доста разходи, така се опитва да те смачка психически, след което ще ти съсипва живота с ЧСИта...
.........
Ето ти пример за смачкване на такъв тъжец:
Тъжеца не е беден, има известен бизнес с който всъщност мами хора. Не е мутра, мишка е и семейството му също. Има разнороден бизнес от който печели, но е много алчен и за още няколко стотинки изобщо не му пука да съсипе животеца на някой обикновен човечец.
Тъжеца обаче, понеже се е самозабравил от алчност не се досеща, че у нас има толкова много безработни мутри, главорези озверели от глад, готови на всичко за някой лев, спомняйки си с носталгия времената на ,,лайфа". Безмилостни и безскрупулни убийци, пред които тъжеца е като благородник! Необходими са двама такива само. За тъжеца и семейството му се знае всичко, дори кога ядат, *ерат и се ебът- всичко! Когато детето на тъжеца не се пребере един ден, защото на мутраците бивши им е обещана например по една ,,десетка на калпак", но вместо това тъжеца получи обаждане по телефона да не ходи в полицията следващите 24 ч. и в рамките им получи едната му китка за стимул(което според мен не е брутално в сравнение действията на тъжеца, който е имал доста време да обмисли действията си) в кутия за обувки с инструкции, тогава според теб какво ще направи семейството му? Ще отидат в полицията ли? Какво ще даде един родител според теб в замяна за живота на детето си? Всииичккоооо!!! Подсъдимия, осъдения или вече оправдания все тая, естествено няма да има никакъв досек с мутраците и те няма да знаят кой е. Убеден съм, че освен всички пари, бързо ще си продадат и фирмите и имуществото, защото като видят, че се започва с китка за здрасти, какво ли ще си помислят че ще стане ако... Единия от семейството е много лабилен, ама иначе също алчен и безскрупулен, той веднага ще припадне и ще лежи в болница в шок. Другия ще полудее да търчи да разпродава имущество, тегли пари, дава отплата и лети по болници. Една ,,стоянка" съм убеден, че ще съберат, то се вижда. Така на набедения, невинен, подсъдим няма да му се налага да дава никакви пари, ще се разплати с мутраците, които са му ,,помогнали" да му бъдат платени ходенията по мъките и нарушаването качеството на живот- смятам това за абсолютно справедливо. Когато тази ,,стоянка" е в заключени метални кутии, оставени на различни места, докато някой циганин срещу 50 кинта на кутия ходи та ти ги доставя на различни места през няколко часа а последните две с по една ,десетка'' докара на мутраците, тогава няма как да те хванат просто, защото а барнаха цигането, а почнаха колетите с крайници, накрая и карантии и шкембе чорба ще има!
...........
Изглежда брутално? Това е дете? Не, не, това не е А. Меркел. Ти ще пиеш кръвта на хората, със скалъпено дело от алчност, ще се опитваш да им съсипеш живота а те ще си малчът докато ги скубеш и съсипваш- Няма как да стане просто! И... това не е дете а увреден биологичен вид, копиран от такъв. Щом нападаш безмилостно като бясно куче, вълците рано или късно ще те разкъсат! Така ги е видял нещата оня ,,ясновидеца"
................
Искаш да крадеш пари използвайки закона- плащаш с кръв и пари, извън закона!
Искаш да съсипеш живот чрез закона - плащаш с най скъпото и съсипан живот, извън закона!
Възмездие има!
,,Който сее бурии, жъне бедствия"!
bebov
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2018, 22:17

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот lawchoice » 06 Авг 2018, 14:02

Абе, тая история все повече ми прилича на недовършен сценарий на нискобюджетен Боливудски екшън :)

Не си ти този, който да въздава правосъдие! За теб абсолютната справедливост може да олицетворява едно, а за другиго "тъжеца" съвсем друго. За нагледна илюстрация, може да се отбележи, че и "тъжеца" може да се договори с мутрите, на които си платил "десетка на калпак", като им плати повече от теб и с твоята анонимност е свършено! Тогава и той ще може да въздаде абсолютната справедливост, така както я разбира той.

Колкото и елементарна да ти изглежда, правосъдието е дейност, която се осъществява по строго регламентирани общоизвестни правила. Това е и една от причините, тя, да не може да се осъществява нито на улицата /където няма унифицирани правила/, нито дистанционно /напр. чрез Интернет/. Вярно е, че при прилагането на тези правила съществуват отклонения - резултат от неправилно прилагане на закона или пък от престъпно действие на страната или член от състава на решаващия орган. Но и при двата случая е предвиден ред, по който да бъдат заличени последиците, породени за засегнатите от порочния акт лица - чрез отмяна по пътя на инстанционния контрол или пък чрез някой от изрично предвидените в закона извънредни способи за ревизиране на влезли в сила актове, респ. налице са и законови механизми за постигане на генералната и индивидуалната превенция.

Така че остави правосъдието в ръцете на тези, които го разбират. А ти излез сред природата на чист въздух, сега и времето е подходящо.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот bebov » 06 Авг 2018, 21:26

Егати празнословието! Изговори толкова наизустени и и празнословни клишета, че... Нищо съществено обаче не чух. Това което казваш за съдебната система, означава, че или си програмиран от нея да си сляп или страдаш от печално късогледство. Освен това си противоречиш- казваш, че за тъжеца правосъдието е едно а за мен друго, като същевременно твърдиш, че правосъдието е едно в лицето на правосъдната система!...
Относно сценария мога да ти кажа, че това е само пример разбира се, защото никой няма да ти каже как ще стане найстина. Това само ,,ясновидеца" знае.
И да... ако ставаше дума за мен- аз съм този който ще раздава правосъдие на място а не твоята пародия на правосъдие. Това което каза за правосъдието е трагикомично и фактите и очевидното го потвърждават.
bebov
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2018, 22:17

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот lawchoice » 06 Авг 2018, 22:17

Виж какво, опитах се да ти го обясня възможно най-достъпно! Това че дори и така не си разбрал какво искам да кажа си е изцяло твой проблем и означава само едно - че комуникацията между нас е невъзможна! Говорим на различни езици.

Аре, бай бай и от мен! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: МРЪСЕН АДВОКАТ, КОРУМПИРАН СЪДИЯ!

Мнениеот bebov » 07 Авг 2018, 00:07

Абсолютно съм съгласен, ти в самото начало се призна за неразбиращ диалога между мен и другия колега- събеседник, така че аз от самото начало знаейки, че ,,диалога" между нас е безсмислен се чудех, защо изобщо се вклучваш, като сам признаваш, че си неразбиращият, а сега преписваш това ,което е характерно за теб на другите?!
............
Хайде, пътувай!!
bebov
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Авг 2018, 22:17


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron