начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Жалба за забавено правосъдие.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Жалба за забавено правосъдие.

Мнениеот viking73 » 20 Авг 2018, 21:54

Здравейте.
След тригодишно протакване Административният съд излезе с решение в моя вреда. Делото беше само на едно десетминутно заседание, обжалвах индивидуален административен акт. Мисля да подам жалба за забавено правосъдие по Чл.60а от Закона за съдебната власт. Жалбата се подава до инспектората към Министерство на правосъдието. Има две бланки на сайта на Инспектората който се попълват. Не мога да разбера обаче дали трябва да приложа доказателства и обяснения в какво се изразяват вредите или да пусна само бланките. Няма дадени никакви инструкции, не мога да намеря и практика по въпроса.
Благодаря Ви.
viking73
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Яну 2010, 15:06

Re: Жалба за забавено правосъдие.

Мнениеот lawchoice » 21 Авг 2018, 01:12

viking73 написа:Здравейте.
След тригодишно протакване Административният съд излезе с решение в моя вреда. Делото беше само на едно десетминутно заседание, обжалвах индивидуален административен акт. Мисля да подам жалба за забавено правосъдие по Чл.60а от Закона за съдебната власт. Жалбата се подава до инспектората към Министерство на правосъдието. Има две бланки на сайта на Инспектората който се попълват. Не мога да разбера обаче дали трябва да приложа доказателства и обяснения в какво се изразяват вредите или да пусна само бланките. Няма дадени никакви инструкции, не мога да намеря и практика по въпроса.
Благодаря Ви.


Наемете си адвокат, който да ви разясни инструкциите и практиката, които не са ви ясни :twisted:
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Жалба за забавено правосъдие.

Мнениеот viking73 » 21 Авг 2018, 11:41

Наемете си адвокат, който да ви разясни инструкциите и практиката, които не са ви ясни :twisted:

A форумът за какво е? Ако и Вие като мен не познавате тази материя по-добре недейте взема отношение по въпроса...
viking73
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Яну 2010, 15:06

Re: Жалба за забавено правосъдие.

Мнениеот ch3oh » 21 Авг 2018, 11:47

Няма дадени никакви инструкции, не мога да намеря и практика по въпроса.

Напротив - има. Нарича се специалност "Право". Обаче ако сметнете, че не си заслужава да губите от Своето време и да харчите от Собствените си пари, за да я получите то трябва да се обърнете към някой който го е направил.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Жалба за забавено правосъдие.

Мнениеот svegrigorov » 21 Авг 2018, 17:39

Трябва да са изминали не повече от 6 месеца от влизане на решението в сила.
Заявлението е по чл. 606 от ЗСВ и трябва да е написано на български език и да съдържа:
1. имената по документ за самоличност, единен граждански номер и адрес, телефон, факс и
електронен адрес, ако има такъв - за българските граждани;
2. имената по документ за самоличност, личен номер на чужденец и адрес, телефон, факс и
електронен адрес, ако има такъв - за чужденците;
3. фирмата на търговеца или наименованието на юридическото лице, изписани и на български език,
седалището и последния посочен в съответния регистър адрес на управление и електронния му адрес;
4. посочване на акта, действието или бездействието, с което е извършено нарушението от съответния орган;
5. органа, до който се подава заявлението;
6. в какво се състои искането;
7. подпис на заявителя.
Към заявлението се подава и декларация по чл. 60б, ал. 2 от ЗСВ, че не си правил искане за обезщетение за същото нарушение и обезщетение не ти е изплатено по друг ред. На сайта на Инспектората има образци на заявление и декларация. Ако заявлението не отговаря на изискванията на чл. 60б, ал. 1 и 2, ИВСС изпраща на заявителя съобщение за отстраняване на допуснатите нередовности в 7-дневен срок от получаване на съобщението. Ако заявителят не отстрани нередовностите, заявлението заедно с приложенията се връща.
Не се дължи държавна такса.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Жалба за забавено правосъдие.

Мнениеот lawchoice » 21 Авг 2018, 18:34

viking73 написа:...

A форумът за какво е? Ако и Вие като мен не познавате тази материя по-добре недейте взема отношение по въпроса...


Постът ми съдържа съвет, който след преценка на написаното от вас, съм счел за уместен. Не съм коментирал и не съм взел отношение по същество на питането ви. Първо защото не е моя работа и второ защото този раздел на форума е наименуван "Взаимопомощ", а не онлайн платформа за обучение по специалността "Право". С това отговорих и на следващия ви въпрос - каква според мен е целта на този форум.

Инак, напълно съм съгласен, че българинът разбира от всичко, в т.ч. и от право - пита в Интернет, очаква и понякога получава отговор, но пък и се възмущава, ако не получи такъв отговор, какъвто иска той, после сам си води делата и накрая обикновено плаче пак тук - по форумите в Интернет. Днес въпросите ви са свързани със съдържанието на заявлението по чл.60а ЗСВ, а утре при неудовлетворителен за вас резултат от тази процедура, вероятно пак тук ще питате как да аргументирате претенцията си и пред съда /относно съдържанието на ИМ и какви доказателства да приложите към нея/ и така... Докато има кой да ви отговаря, демонстрирайки знанията си тук.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Жалба за забавено правосъдие.

Мнениеот viking73 » 21 Авг 2018, 23:44

svegrigorov написа:Трябва да са изминали не повече от 6 месеца от влизане на решението в сила.
Заявлението е по чл. 606 от ЗСВ и трябва да е написано на български език и да съдържа:
1. имената по документ за самоличност, единен граждански номер и адрес, телефон, факс и
електронен адрес, ако има такъв - за българските граждани;
2. имената по документ за самоличност, личен номер на чужденец и адрес, телефон, факс и
електронен адрес, ако има такъв - за чужденците;
3. фирмата на търговеца или наименованието на юридическото лице, изписани и на български език,
седалището и последния посочен в съответния регистър адрес на управление и електронния му адрес;
4. посочване на акта, действието или бездействието, с което е извършено нарушението от съответния орган;
5. органа, до който се подава заявлението;
6. в какво се състои искането;
7. подпис на заявителя.
Към заявлението се подава и декларация по чл. 60б, ал. 2 от ЗСВ, че не си правил искане за обезщетение за същото нарушение и обезщетение не ти е изплатено по друг ред. На сайта на Инспектората има образци на заявление и декларация. Ако заявлението не отговаря на изискванията на чл. 60б, ал. 1 и 2, ИВСС изпраща на заявителя съобщение за отстраняване на допуснатите нередовности в 7-дневен срок от получаване на съобщението. Ако заявителят не отстрани нередовностите, заявлението заедно с приложенията се връща.
Не се дължи държавна такса.


Благодаря Ви че сте обърнал внимание на въпросът ми. Въпросът ми е не за формата,сроковете и процесуалните предпоставки за допустимост на жалбата, това аз също го намерих, а в това дали трябва да приложа отделно информация в какво конкретно се изразяват причинените ми вреди. Точно този момент в горепосочените членове на алинеята липсва. Може би съзнателно... Ще Ви бъда благодарен ако споделите мнението си.
viking73
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Яну 2010, 15:06

Re: Жалба за забавено правосъдие.

Мнениеот viking73 » 21 Авг 2018, 23:52

lawchoice написа:
viking73 написа:...

A форумът за какво е? Ако и Вие като мен не познавате тази материя по-добре недейте взема отношение по въпроса...


Постът ми съдържа съвет, който след преценка на написаното от вас, съм счел за уместен. Не съм коментирал и не съм взел отношение по същество на питането ви. Първо защото не е моя работа и второ защото този раздел на форума е наименуван "Взаимопомощ", а не онлайн платформа за обучение по специалността "Право". С това отговорих и на следващия ви въпрос - каква според мен е целта на този форум.

Инак, напълно съм съгласен, че българинът разбира от всичко, в т.ч. и от право - пита в Интернет, очаква и понякога получава отговор, но пък и се възмущава, ако не получи такъв отговор, какъвто иска той, после сам си води делата и накрая обикновено плаче пак тук - по форумите в Интернет. Днес въпросите ви са свързани със съдържанието на заявлението по чл.60а ЗСВ, а утре при неудовлетворителен за вас резултат от тази процедура, вероятно пак тук ще питате как да аргументирате претенцията си и пред съда /относно съдържанието на ИМ и какви доказателства да приложите към нея/ и така... Докато има кой да ви отговаря, демонстрирайки знанията си тук.


Не Ви упреквам че не сте запознат с поставеният от мен въпрос, може би сте добър в друг клон на правото... След като съм поставил тук този въпрос значи не съм бил удовлетворен от другите канали за информация.
viking73
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Яну 2010, 15:06

Re: Жалба за забавено правосъдие.

Мнениеот lawchoice » 22 Авг 2018, 00:47

viking73 написа:...
Не Ви упреквам че не сте запознат с поставеният от мен въпрос, може би сте добър в друг клон на правото... След като съм поставил тук този въпрос значи не съм бил удовлетворен от другите канали за информация.


Кефиш ме признавам, затова ще ти отговоря и този път.
Оценки, направени от хора, като вас, не ме интересуват /казано възможно най-цивилизовано/. Та, вие, дори не знаете до кого да адресирате "жалбата" си. Вярно е, че съществува Инспекторат към министъра на правосъдието, но той се занимава с други неща, които очевадно нямат връзка с темата. Както и да е.

П.П. Ти гледаш да му спестиш някои неща, ама той продължава да упорства. Манталитет, какво да правиш...
Последна промяна lawchoice на 22 Авг 2018, 22:33, променена общо 1 път
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Жалба за забавено правосъдие.

Мнениеот first_order » 22 Авг 2018, 11:36

Необходимостта административният акт (какъвто ще бъде този с който ви признават правото и размера на претенцията) да бъде мотивиран налага при подаване на посочената от вас бланка да предоставите всички доказателства, с които разполагате и които доказват както правото да получите обезщетение така и размера на това обезщетение.
first_order
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2018, 15:10


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron