начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Малолетен наследник в съсобствен парцел-само с идеални части

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Малолетен наследник в съсобствен парцел-само с идеални части

Мнениеот alex_cabot » 26 Сеп 2018, 23:30

Не знам как да кръстя темата си,но общо взето ..така.Не стана много кратка и съжалявам за това.
Не мога да отида при адвокат,защото нямам никакви документи/а и права/.Но бих предпочела да имам информация предварително като предвидлив човек и вече жена на възраст.
Живея с доста по-голям от мен мъж,като нямаме брак.Създадохме и отглеждаме до ден днешен дъщеря си/късно родена,сега на 11 г.,и припозната от него/.Той има етаж от къща,така да се каже,никога не са се делили със сестра си и имат по ½ от имота.Свекърва ми е жива на близо 90 г.Свекър си не познавам-починал е ок.2000 г.Доколкото знам,след смъртта му тя прехвърля наследената част на двете си деца/как обаче,с дарение или другояче не знам/.Така няма нищо,но те си я гледат и досега,отделно че е жизнена и си ходи доста добре насам-натам.
Мъжът ми направи инфаркт преди половин година,отделно има и други заболявания.Което ме наведе на следните няколко въпроса.АКО се случи неизбежното,дъщеря ни го наследява-но какво по-точно,едната втора от кое?Имотът всъщност бил съставен от два парцела,като в единия е тази двуетажна къща в София,в краен квартал /и доста неподържана при това/.Детето е малолетно-имам ли право да управлявам наследството и до пълнолетие?Имам ли право да дам етажа под наем?Мога ли да заключа етажа буквално за еН-брой год.?
Имам и свой имот,и в случай на трагедия веднага си отиваме с детето в него.Трябва ли аз да искам съдебна делба-или детето при пълнолетие?Мога ли аз да издиря нотариалният акт СЕГА ,като съм никоя-не съм съпруга,нямам права,а в АВ едва ли ще ми позволят нещо да вадя…
Отделно зълва ми си прави едни планове..да даде парцелите за строителство,вадела някакви скици,не знам какво си/на туй отгоре работи в точно тази община,бог знае какво/.Не сме близки и май никога няма да станем.Може ли да го направи без-брат си,дъщеря му,мен?И като цяло-на какво имам право в един такъв съсобствен имот като НАСТОЙНИК на малолетен наследник?Дай боже да е далеч този ден-но всичко се случва в този живот.Човек трябва да знае правата на детето си,и своите.
Ще съм благодарна на някаква помощ от вас.Както писах-нямам ни права,ни документи-къде да ида?!С удоволствие при адвокат платено-и какво да му кажа-нямаме брак,детето е признато,нямам нот.акт и до там?!Помогнете ми с идеи какво да правя ПРЕДИ всичко.
alex_cabot
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Сеп 2018, 13:10

Re: Малолетен наследник в съсобствен парцел-само с идеални ч

Мнениеот ykovachev » 27 Сеп 2018, 12:26

Въпросите са доста и наистина е по-добре да се проведе консултация с колега-адвокат.
Нямате, колко да нямате нищо - ЕГН-то на бащата на деето Ви е достатъчно за справка онлайн, а оттам нататък ще се види кое-що. Струва ми се, че при лична среща за консултация ще можете да поставите спокойно въпросите си и да получите отговори и покрай ЕГН-то - допълнителна информация, че знае ли се бабет как е прехвърляла собственост - може и с договор за гледане и издръжка, няма как да знаем, но ще се изясни.
Обаче, по отношение на част от въпросите - докато имате жив човек, не смятайте кой какво ще наследява, защото се неследява имуществото, оставащо в момента на смъртта на наследодателя, а какво би било това имущество точно - няма как да предвидим, в бъдещето е, дано по-далеч в него. Така че бихте могли да си изясните актуалната ситуация, която как би се изменила, не е известно. Иначе при живо дете на наследодателя то е наследникът му по закон. Ама дали ще има и завещание, това също е неясно някъде в бъдещето (че дори и да има, може да се отмени, да се прави ново и т.н.).
Затова част от притесненията Ви биха могли да се поуталожат при една консултация, но подчертавам - за положението такова, каквото е сега. За бъдещето аз лично на Ваше място не бих се допитвала ни до адвокат, ни до врачка. Но поне можете да получите яснота по някои основни неща във връзка с наследяването, да са Ви ясни. Те не са тайна, но или трябва да четете повечко (и то в нета ще се натъкнете на маса неверни неща), или да Ви ги преразкаже достъпно колега.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Малолетен наследник в съсобствен парцел-само с идеални ч

Мнениеот alex_cabot » 28 Сеп 2018, 08:29

Благодаря за отговора,иковачев!
Ще потърся адвокат.Не ми беше дошло на ума,че може да се проверява имот само по ЕГН.Разбира се,че го имам.
Виждам,че съм прекалила с въпросите си и не уточних кой всъщност е най-важният за мен-дали мога да отдавам имота под наем като настойник на детето,тъй като имотът е на идеални части и не е делен.
Естествено,че никой не може да каже кой докога ще живее.Но аз съм длъжна да се информирам,разбирате ли?Като си знам лекомисления мъж,е просто задължително.При инфаркт,атеросклероза,хипертония,тромбоза,байпас на артерия нямам неговото мислене,че Господ ще го излекува,като нито взема лекарства,нито се пази,а пуши на воля и живее ден за ден.Оттук идват и най-големите ми притеснения.
Благодаря ви отново!
alex_cabot
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Сеп 2018, 13:10

Re: Малолетен наследник в съсобствен парцел-само с идеални ч

Мнениеот ykovachev » 29 Сеп 2018, 12:54

Ако приемем, че имотът ще се наследи, правата ще преминат върху наследника такива, каквито са. А какви точно са (дали бабет има запазено вещно право на ползване например), дали някакво фактическо действие или неразбирателство пречи на упражняването им - това може да стане по-ясно при проверка. Ако бащата може да го дава под наем И не отчужди имота някому, значи и Вие за и от името на детето си бихте могли.
За повече подробности - идете при колега.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron