начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

право да ви снимат

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


право да ви снимат

Мнениеот pharmasist » 02 Дек 2013, 19:27

След като никой няма право да ви снима , фотографира и т.н. без вашето съгласие , как Господари на ефира го правят. Нямам проблем с тях , просто ми е интересно
pharmasist
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 11 Дек 2012, 01:49

Re: право да ви снимат

Мнениеот TheOldMan » 02 Дек 2013, 20:03

Щом като се намираш на обществено място, по дифолт се приема че няма какво да криеш. Дали ще заведа 10 човека да те гледат как се разхождаш по тротоара, или покажа снимка как се разхождаш - каква е разликата?
Приема се, че личния живот е нещо, което е защитено от конституцията. Но когато си на място за което не се изисква разрешение да си там ...
Ако приемаш таз парадигма буквално, това означава всички телевизии и фотожурналисти да останат без работа.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: право да ви снимат

Мнениеот pharmasist » 02 Дек 2013, 20:25

А , когато те снимат в дома ти или в офиса ти ?
pharmasist
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 11 Дек 2012, 01:49

Re: право да ви снимат

Мнениеот TheOldMan » 03 Дек 2013, 02:07

Ами ... съдиш ги. Но обикновено "Госпдарите" влизат в домовете и офисите на лица, които не горят от желание да имат каквито и да било взаимоотношения с правораздавателната система.
Така че ... да, има нарушение на конституционните права на "жертвите", но пък те сами са се докарали до положение да не им е изгодно да се оплакват официално.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: право да ви снимат

Мнениеот votpuska » 11 Дек 2013, 21:11

Ами това ще продължава докато не започнат хората да прилагат законна отбрана когато се нарушават правата им от разни самозвани нищожества. Щом някакви пъпчиви пед@лчета могат да те спират на входа на университета да ти искат лични документи и това се търпи... Или контрольори в автобуса да не ви пускат да слезете - че това си е отвличане. Хора, нямате ли достойнство бе, толкова ли сте наведени всички? Има спрейове по 5 лв. се продават и много други защитни средства :D
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: право да ви снимат

Мнениеот polinakostadinova122 » 03 Окт 2018, 00:12

На Господарите много неща им се разминават... и ни манипулират с години вече!
polinakostadinova122
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Окт 2018, 23:28

Re: право да ви снимат

Мнениеот teogeo » 03 Окт 2018, 22:11

Интересни коментари на горепишещите :)

Приемете, че най-малко когато снимането е с цел фиксиране на нарушение / престъпление, не е проблем. За журналистите - за тях си пише също, където трябва. Поинтересувайте, прочетете, ще Ви кажат.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: право да ви снимат

Мнениеот thimotty » 04 Окт 2018, 03:48

Преди време имаше подобна дискусия в един друг форум. Там бяха цитирали един закон, според който не могат да бъдат снимани обекти от национално значение (или нещо такова). А съвсем друг закон дефинираше всички пътища като такива обекти.....
thimotty
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Окт 2018, 17:48

Re: право да ви снимат

Мнениеот disident » 08 Окт 2018, 09:55

polinakostadinova122 написа:На Господарите много неща им се разминават... и ни манипулират с години вече!

То да са само Господарите ...... Ама никой не иска да покаже, че в наше село Кърпачево няма магазин и кметски наместник. Е па живее в Англия.
Телевизионерите дори и прогнозата за времето не я показват с цел поднасяне на информация а с цел разчувстване.
disident
Потребител
 
Мнения: 287
Регистриран на: 05 Юни 2010, 20:14

Re: право да ви снимат

Мнениеот xerata » 21 Окт 2018, 13:42

Добре де, а фейсбук страници като Видяно в София, People of New York, както и други уебсайтове, които основната им дейност е свързана с това да заснемат хора. Ами папараците? Наистина ми е интересно и на мен!
xerata
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Окт 2018, 13:03


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron