начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

луд съсед

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


луд съсед

Мнениеот krasi_plovdiv » 23 Окт 2018, 23:49

Здравейте,
Имаме съсед шизофреник.Години наред той беше кротък,но последния месец,той вече не стана агресивен.Щетите който нанесе са чупене на звънци,резане на кабели на интернет и тв,оставяне на лични боклуци на етажната площадка,мазане на входни врати с боя,викане ,псуване и чукане посред нощ,и положението стана не търпимо вече.Викаме полиция,но след няколко часа той пак си е у дома.Той ходи с нощ,и има вкъщи брадва и няма ток.Полицията казва да пуснем жалба в прокуратурата,но всеки се натиска и от входа и не получават нещата-знаете как е във вход с много живущи.Моят въпрос дали аз не мога от мое име да пусна жалба и го приберат някъде да се лекува,той им нужда от лекарско наблюдение.Не смеем да си пуснем тв и интернета защото утре пак може да отреже кабелите,но той може да посегне и на човек.има не забавна нужда от помощ.Моля за съвет!Къде да се обърна за бърза реакция.Сложно е много!!
krasi_plovdiv
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Апр 2008, 11:25

Re: луд съсед

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Окт 2018, 07:18

Ясно ми е за какво говорите.

Принудително настаняване - може - за около 3 месеца, но дотам. Болниците или психиатриите не са социални домове. Тоест - никой няма да го настани окончателно - само ще влиза и излиза. Трябва да се намерят близки и роднини, изобщо - работата е невъзможна. Наистина - изтървани са нещата, няма организация за такива хора. Не, че няма правителство, не, че няма полиция, но те не достигат до подобни - битови проблеми.

Може да го изгоните съдебно - това може - но пак е за срок - 3 години няма да може да живее във входа - като е хубаво да се постави под запрещение - кметът на общината става нещо като родител, тогава - вече изгонен, апартаментът се дава под наем, кметът взима парите - и не знам - с парите може би да намери някаква частна болница - ама едва ли. Скъпи са разходите.

Има наистина сериозни поражения на мозъка - като съдебен адвокат имам представа - има едни малки капиляри - мозъчна кора - изобщо е ужас, какво може да ти се случи в мозъка, психиатрите трябва да имат лекарства, поне за стопиране на такива агресивни.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: луд съсед

Мнениеот krasi_plovdiv » 24 Окт 2018, 11:07

Благодаря за ценния отговор.Мога ли действам сама без другите жители във входа.знаете как е всеки говори и нищо не прави.сега идеята на другите да е се наеме частен домоуправител,той знаел вратички ми говори другия комшия,на който думи аз не вярвам.Пълни глупости.Само си чешем езиците.Друг пък съсед ми говори,че след като ми е отрязал кабелите на телевизията и интернета кабеларката можела да го даде на съд,на което също не вярвам.Къде да се обърна?Към кмета ли или прокуратурата или към началника на полицията?Моля за съвет!Ще се радвам на отговора на ivan_lawyer!
krasi_plovdiv
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Апр 2008, 11:25

Re: луд съсед

Мнениеот vili_spasova » 24 Окт 2018, 15:26

Здравейте. Ако изпратите сигнал за лудия съсед до кмета най-вероятно ще го препратят по компетентност на прокуратурата. Вижте си този линк, тук е обяснено добре. Но е по стария ГПК, но идеята е същата. Ако успеете да го поставите под запрещение, трябва да му се назначи настойник/попечител, който е задължен да полага грижи за болния. Но това не е кмета. Кметът е орган по настойничество, той контролира настойника/попечителя, а не е настойник, тоест не смесвайте двете функции. От собствен опит обаче ще ви разочаровам, че никой не иска да бъде настойник.

http://www.lawsbg.com/lectures/74-grajdansko-pravo/381-postaviane-pod-zapreshtenie.html
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: луд съсед

Мнениеот krasi_plovdiv » 24 Окт 2018, 21:19

Много благодаря!Пак е някаква надежда.Кмета ли му търси настойник?А много ли тромава тази процедура?Само това ли е варианта?Под страх сме,аз а живея с него врата до врата.Той няма ток зимата не знам как ще се топли,може да пали вътре и огън и да се запалим всичките?
krasi_plovdiv
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Апр 2008, 11:25


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron