начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Моля за съвет

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля за съвет

Мнениеот fragend » 19 Ное 2018, 20:35

Моля за съвет.
Възможно ли е имот,с издаден изпълнителен лист за публична продан,да бъде продаден таино ?
Изпълнителният лист е издаден преди три седмици.
В регисъра на публичните продажби на частните съдебни изпълнители( София ) не намирам обява.Може ли да се продаде без обява?
Благодаря предварително,ако (дано!) ми отговори някои.
fragend
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 21 Апр 2012, 13:55

Re: Моля за съвет

Мнениеот propensity » 22 Ное 2018, 12:26

Глупаво зададен въпрос. Какво значи "тайно"?

Има си процедури. Ако ИЛ е бил издаден само преди 3 седмици е прекалено рано да се говори за публична продан. Първо се образува изпълнително дело, ЧСИ прави нужните проверки и справки, след това изпраща покана за доброволно изпълнение, след това назначава опис на имота и след надлежно известяване - тогва се обява за продан. Това са един куп протоколи, документи и призовки.

Ако се продаде "тайно", без гореописаните действия то продажбата е атакуема.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Моля за съвет

Мнениеот fragend » 22 Ное 2018, 20:18

Да,глупаво звучи,имате право.От гледна точка на закона.
Но когато имотната мафия,чрез фалшива реституция,базирана на подправени документи,си е извадила изпълнителен лист и продава имота на фамилията ми,не вярвам в този закон.И страхът от по - нататъшна несправедливост ме кара да задавам и глупави въпроси.Не знам откъде мога да очаквам следващия удар.
fragend
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 21 Апр 2012, 13:55

Re: Моля за съвет

Мнениеот fragend » 22 Ное 2018, 20:27

ps Благодаря ви за отговора.Успокоително е.
fragend
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 21 Апр 2012, 13:55

Re: Моля за съвет

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Ное 2018, 08:44

Аз ги лекувам тези болести с вписване в Имотния регистър.

Това означава, че - се вписва каквото и да е като тежест - така се прави. Вие придобивате тежест на имота.
В момента имам поне три такива случая.

Врътвате ги един вид - малко е цинично като изказ, ма аз го правя.

Тоест изпреварвате събитията.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Моля за съвет

Мнениеот fragend » 23 Ное 2018, 11:52

Благодаря Ви за вниманието.
Това сме направили .Завели сме иск(спор за вещно право),които е вписан в агенцията по вписванията.Но разбрах,че при публична продан се продават и имоти с тежест . В нашия случаи може да го купи само човек,свързан с имотни измами, без да разберем дори.
Както не бяхме разбрали,че имота ни,които е собственост на фамилията ни от 1957 год.има изведнъж друг собственик.
Имаше един нотаиус(лека му пръст ,a може би не!),които ,,съставяше"нот.актове с невалидни или несъщестуващи решения на поземлената комисия(info интернет и телевизия !).
Затова беше и първоначалния ми глупав въпрос Възможно ли е в имотната мафия да има и частни съдебни изпълнители,които, като държавни служители,подобно на някои нотариуси,работят, незаконно и ненаказанo?
Хващам се във всяка сламка,с надежда да получа инфомация от къде може да се очаква удар.
fragend
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 21 Апр 2012, 13:55


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron