начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Доказване на намерение

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Доказване на намерение

Мнениеот liliq74 » 02 Дек 2018, 23:51

Здравейте на всички, които могат да ми бъдат полезни. Казусът е следния- имам заведено дело срещу ВиК, за селски имот, в който не живеем. Имотът е закупен преди десет години, с намерение да се оттеглим на спокойствие, след като се пенсионираме със съпруга ми. Сега по делото съдията иска да докажа, че имотът е купен за инвестиция, а не за постоянно живеене. Моля някой да ми каже какво доказателство да представя, че това е така. Благодаря.
liliq74
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Юни 2018, 14:53

Re: Доказване на намерение

Мнениеот lawchoice » 03 Дек 2018, 01:56

liliq74 написа:Здравейте на всички, които могат да ми бъдат полезни. Казусът е следния- имам заведено дело срещу ВиК, за селски имот, в който не живеем. Имотът е закупен преди десет години, с намерение да се оттеглим на спокойствие, след като се пенсионираме със съпруга ми. Сега по делото съдията иска да докажа, че имотът е купен за инвестиция, а не за постоянно живеене. Моля някой да ми каже какво доказателство да представя, че това е така. Благодаря.


Преди да зададете въпросите си тук, попитахте ли този, който ви дава подобни съвети?
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Доказване на намерение

Мнениеот liliq74 » 03 Дек 2018, 09:17

За какви съвети става въпрос, това е в определението на съдията. "В тежест на ищеца е да докаже, че е купил имота не за да живее постоянно в него, а за инвестиция. "
liliq74
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Юни 2018, 14:53

Re: Доказване на намерение

Мнениеот lawchoice » 03 Дек 2018, 10:56

Става въпрос за съветите на този, който ви е написал исковата молба до съда. Съдът работи въз основа на изложеното в нея. Предвид посоченото от Вас вероятно се касае за предявен отрицателен установителен иск, което поражда допълнително неяснота относно вашето процесуално повидение.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Доказване на намерение

Мнениеот Melly » 04 Дек 2018, 17:41

Достатъчно изчаках авторът на темата да внесе яснота по обстоятелствата свързани с казуса му.
Не се случи до този момент.
Това ме навежда на мисълта, че САМ си е написал исковата молба. Ами да си сърба попарата, която сам си е надробил. Следващият път самоделството му ще му служи като обеца на ухото.

В случай че греша в предположението си, моля за извинение.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Доказване на намерение

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Дек 2018, 21:56

Трябва да докажеш - чрез лична карта, чрез граждански документ, че живееш на адреса.
Инвестиционната ситуация предполага да имате намерение да извлечете изгода от факта, че го притежавате.

Тоест законът дели имотите на активно използващи се. От друга страна има имоти само за повишаване на стойността - пасивно поведение. Липсата на сметки за ВиК доказва, че имотът не е за лично ползване, а за инвестиция.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron