начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Мнениеот skadi » 06 Дек 2018, 10:31

Акт за дерегистрация по ДДС е връчен по чл.32 от ДОПК на 26.09.2018г.
На 27.09.2018г."закачат на пирона" и започва да тече 14 дневен срок.
Междувременно на 01.10.2018г.има смяна на обстоятелства -закупувам фирмата,за която тече въпросната процедура. На 09.10.2018г. подавам заявление до НАП с което обявявам ,че фирмата има нов собственик,нов адрес за кореспонденция,нов имейл и пр.
Разбира се отдела в НАП , който се занимава с дерегистрацията игнорират тази информация и на 12.10.2018г.,когато изтича 14 дневният срок ,процедурата по дерегистрация по ДДС е завършена.
Да наема адвокат и да започнем някаква сага е първото, за което се сещам.Но...дали има смисъл?
Последна промяна skadi на 06 Дек 2018, 18:44, променена общо 1 път
skadi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Мар 2015, 11:51

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-възможни действия

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Дек 2018, 13:19

Вие подадохте ли го в Търговския регистър всички неща.
Подадохте ли промяната на обстоятелствата там по бланка и кога.
Кога.

Каква е причината за дерегистрацията. Консултация може да се направи, но трябва да е откровено.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-възможни действия

Мнениеот skadi » 06 Дек 2018, 18:39

В Търговския регистър какво да подавам?!?!??
Нали там е извършена смяната на обстоятелствата и съм вписан като нов собственик на фирмата(ЕООД) на 01.10.2018г.
Пет дни преди да изтече срока на обжалване на акта за дерегистрация ,
подавам към НАП бланка-"УВЕДОМЛЕНИЕ ЗА УПЪЛНОМОЩАВАНЕ,ОТТЕГЛЯНЕ НА УПЪЛНОМОЩАВАНЕ,ПРОМЯНА НА ЕЛЕКТРОНЕН АДРЕС."
В тази бланка пише всичко,че фирмата има нов собственик,нов адрес за кореспонденция,нов имейл , нов счетоводител и така...четири листа .
Въпроса е ,това уведомление не спира ли процедурата за дерегистрация?
А иначе,причината за дерегистрацията е основателна.
В продължение на шест месеца(март-август) не са подавани месечни декларации по ДДС,които иначе са нулеви но все пак ги изискват.
Съставени са ми шест акта ,които лично разписах и получих на 3.12.2018г.,когато реално разбрах ,че всъщност съм деригистриран по ДДС.
skadi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Мар 2015, 11:51

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Мнениеот kalahan2008 » 13 Дек 2018, 12:38

Колегата Ви питаше дали и кога са сменени в Търговския регистър седалището и адресът на управление, както и адресът за кореспонденция с НАП. На този въпрос не давате отговор. Кога са прехвърлени дружествените дялове е без значение, важен е адресът.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Мнениеот skadi » 18 Дек 2018, 12:15

Благодаря ви ,че се опитвате да ми помогнете!
Седалището и адреса на управление са сменени на 01.10.2018г.в Търговския регистър.С прехвърляне на дяловете.
Новият адрес за кореспонденция и нов мейл са декларирани в НАП на 09.10.2018г.
На "стената"съм "закачен на 27.09.2018г.
Края на 14-дневният срок е 11.10.2018г.
На 12.10.2018г.НАП приема ,че Акта за дерегистрация ми е връчен.
Правното основание за дерегистрацията е чл.176 т.1,3,5 от ЗДДС
Лесно оборими са и трите точки с декларираните в НАП нов адрес за кореспонденция и мейл.
Но преди това ще трябва да "убедя"НАП ,че процедурата по чл.32 от ДОПК не е спазена и акта не ми е връчен.
Предполагам ,че има и други пропуски по процедурата и затова съм изискал копие от преписката по дерегистрацята.
Докато се занимавам с всичко това ,се сблъсквам с такива правни абсурди ,че ако не беше щетата от дерегистрацията за около 12 000 лв.щеше да е забавно.
skadi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Мар 2015, 11:51

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Мнениеот skadi » 18 Дек 2018, 12:53

Дано не съм ви оттекчил,но ми се иска да направя едно уточнение.
Целта ми не е евентуална отмяна на Акта за дерегистрация по съдебен ред.А за търсене на възможност за решение, което поражда действие с обратна сила.
skadi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Мар 2015, 11:51

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Мнениеот skadi » 28 Юни 2019, 13:40

Здравейте,
Уважаеми юристи моля ви за помощ,относно продължение на сагата-"Акт за деригистрация по ЗДДС и връчването му по чл.32 от ДОПК"
Дирекция"Обжалване и данъчно-осигурителна практика" кам НАП,потвърди АКТ -а за дерегистрация, но прие ,че връчването по чл.32 по ДОПК е компроментирано и не е редовно връчен.
За дата на дерегистрация се приема датата на връчване на акта.
В конкретния случай акта от коя дата се счита ,че е влязъл в сила и изобщо влязъл ли е в сила?
Датата на жалбите ми до Дирекция "ОДОП" към НАП и съотвтно до Административен съд ,имат ли някакво отношение за датата на връчване.

Благодаря ви.
skadi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Мар 2015, 11:51


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron