начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как да се премахне временен гараж?

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот yuliana65 » 14 Сеп 2011, 11:38

Здравейте. Нов собственик съм на имот в съсоственост. В двора има построен метален гараж, чието изграждане е с разрешение от 1970 г. за временен обект и устно съгласие на съседа и съсобственика на имота (чиято част аз купивам, и който е починал) . Към него има и приложена скица , саморъчно направена и подписана от собственика на гаража, която не отговаря на моментното разположение на гаража и масивната постройка. Собственикът на гаража е починал преди много години. Законен ли е гаража и как мога да го премахна? В допълнение искам да добавя, че ламарините му отдавна са изгнили, не е боядисван от времето на поставянето му. Отстоянието му от къщата е 50 см.
yuliana65
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 10:18

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот Bai_Ganjo » 14 Сеп 2011, 11:48

Смело бутайте, само да не се нарежете.
Bai_Ganjo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 21 Ное 2007, 17:43

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот marineta » 13 Мар 2018, 16:29

Можете да го премахнете ако той няма необходимите разрешителни а той ги няма.
marineta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Окт 2017, 08:07

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот kozamostra » 07 Май 2018, 15:53

marineta написа:Можете да го премахнете ако той няма необходимите разрешителни а той ги няма.

Подкрепям мнението!
"Днес не си живял, ако не си направил нещо за някого, който не може да ти се отплати." ~ Джон Бъниан
kozamostra
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Май 2018, 15:46
Местоположение: Бургас

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот tochotocho » 21 Май 2018, 18:33

Дали сте чели, чували за САМОУПРАВСТВО ! Не можете да бутате, режете, премествате обекта. може и да е незаконен, но ако е на частен терен САМО ПРЕЗ СЪДА. само общината МОЖЕ ДА ПРЕМАХВА НЕЗАКОННИ И ДР. РЕШЕНИ ОТ НЕЯ ОБЕКТИ- ЗАПОВЕД НА КМЕТА. МОЖЕ ОБЖАЛВАНЕ, СЪД И ПР. пРИ ДОБРИ АДВОКАТИ КМЕТА МОЖЕ И ДА СИ ПЛАТИ ЗА ЗАПОВЕДТТА!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот proffinka » 06 Окт 2018, 21:37

Имам подобен проблем.
Благодаря за отговорите!
proffinka
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2018, 22:58

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот teogeo » 12 Окт 2018, 22:54

proffinka написа:Имам подобен проблем.
Благодаря за отговорите!


Тръгнете си по законния ред - или сезирайте отдел "Устройство на територията" / "Незаконно строителство" към общината, или чрез съд. Не тръгвайте да го махате сами. Както казаха по-нагоре - това е самоуправство, а като рефлексен резултат - може да се избиете със съседа.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот neromare » 09 Яну 2019, 20:12

Дори и да е незаконен тоя строеж, аз лично не бих го "бутнал" пред свидетели.
neromare
 


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron