начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Как да се премахне временен гараж?

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот yuliana65 » 14 Сеп 2011, 11:38

Здравейте. Нов собственик съм на имот в съсоственост. В двора има построен метален гараж, чието изграждане е с разрешение от 1970 г. за временен обект и устно съгласие на съседа и съсобственика на имота (чиято част аз купивам, и който е починал) . Към него има и приложена скица , саморъчно направена и подписана от собственика на гаража, която не отговаря на моментното разположение на гаража и масивната постройка. Собственикът на гаража е починал преди много години. Законен ли е гаража и как мога да го премахна? В допълнение искам да добавя, че ламарините му отдавна са изгнили, не е боядисван от времето на поставянето му. Отстоянието му от къщата е 50 см.
yuliana65
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 10:18

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот Bai_Ganjo » 14 Сеп 2011, 11:48

Смело бутайте, само да не се нарежете.
Bai_Ganjo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 21 Ное 2007, 17:43

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот marineta » 13 Мар 2018, 16:29

Можете да го премахнете ако той няма необходимите разрешителни а той ги няма.
marineta
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Окт 2017, 08:07

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот kozamostra » 07 Май 2018, 15:53

marineta написа:Можете да го премахнете ако той няма необходимите разрешителни а той ги няма.

Подкрепям мнението!
"Днес не си живял, ако не си направил нещо за някого, който не може да ти се отплати." ~ Джон Бъниан
kozamostra
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Май 2018, 15:46
Местоположение: Бургас

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот tochotocho » 21 Май 2018, 18:33

Дали сте чели, чували за САМОУПРАВСТВО ! Не можете да бутате, режете, премествате обекта. може и да е незаконен, но ако е на частен терен САМО ПРЕЗ СЪДА. само общината МОЖЕ ДА ПРЕМАХВА НЕЗАКОННИ И ДР. РЕШЕНИ ОТ НЕЯ ОБЕКТИ- ЗАПОВЕД НА КМЕТА. МОЖЕ ОБЖАЛВАНЕ, СЪД И ПР. пРИ ДОБРИ АДВОКАТИ КМЕТА МОЖЕ И ДА СИ ПЛАТИ ЗА ЗАПОВЕДТТА!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот proffinka » 06 Окт 2018, 21:37

Имам подобен проблем.
Благодаря за отговорите!
proffinka
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2018, 22:58

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот teogeo » 12 Окт 2018, 22:54

proffinka написа:Имам подобен проблем.
Благодаря за отговорите!


Тръгнете си по законния ред - или сезирайте отдел "Устройство на територията" / "Незаконно строителство" към общината, или чрез съд. Не тръгвайте да го махате сами. Както казаха по-нагоре - това е самоуправство, а като рефлексен резултат - може да се избиете със съседа.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Как да се премахне временен гараж?

Мнениеот neromare » 09 Яну 2019, 20:12

Дори и да е незаконен тоя строеж, аз лично не бих го "бутнал" пред свидетели.
neromare
 


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron