начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Обезщетение при ПТП без присъда

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обезщетение при ПТП без присъда

Мнениеот jusman » 01 Апр 2019, 13:47

Здравейте колеги!
Имам една клиентка, която е била блъсната от автомобил, вследствие на което е със счупен крак. Вече повече от година се бави досъдебното производство, като има вероятност, ако делото все пак влезе в съд, водачът на автомобила да бъде оправдан. Въпросът ми е, ако бъде постановена оправдателна присъда, изобщо ще имаме ли някакво основание да заведем гражданско дело срещу застрахователя по "Гражданска отговорност" на водача за претърпените от жената вреди вследствие на ПТП-то?
jusman
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 11 Ное 2007, 18:16

Re: Обезщетение при ПТП без присъда

Мнениеот svetlomiriel » 08 Апр 2019, 20:31

Аз лично нямам опит в тази материя, но мисля, че открих отговора на подобен въпрос ето тук:
https://zastrahovan.eu/kak-postradalite ... shtetenie/
По-конкретно отговорът е в коментарите под статията (в коментар от 17.03.2016 г.)
svetlomiriel
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2019, 19:35

Re: Обезщетение при ПТП без присъда

Мнениеот neutralen » 09 Апр 2019, 00:00

Ама изобщо не трябва да чакате изхода от наказателното производство, то може да продължи години ! Водете си гражданските искове по чл. 45 ЗЗД
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Обезщетение при ПТП без присъда

Мнениеот jusman » 16 Апр 2019, 11:54

svetlomiriel написа:Аз лично нямам опит в тази материя, но мисля, че открих отговора на подобен въпрос ето тук:
https://zastrahovan.eu/kak-postradalite ... shtetenie/
По-конкретно отговорът е в коментарите под статията (в коментар от 17.03.2016 г.)


Благодаря за инфото! Междувременно успях да намеря практика на ВКС, която е в същата насока.
jusman
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 11 Ное 2007, 18:16


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron