начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Голям кредит

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Голям кредит

Мнениеот sa_sa54 » 30 Апр 2019, 22:23

Здравейте ,пиша тук тъй като се надявам на професионален отговор.Синът ми по една или друга причина е изтеглил доста голям кредит,има също така и задължения към НАП ,които са неплащани осигуровки на 5-6 работника за една година.Та питането ми е възможно ли е в един момент ако не може да си изплаща задълженията да прибегнат към моите две жилища т.е. да ми ги вземат .Благодаря
sa_sa54
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Апр 2019, 00:27

Re: Голям кредит

Мнениеот Melly » 30 Апр 2019, 23:49

sa_sa54 написа:Здравейте ,пиша тук тъй като се надявам на професионален отговор.Синът ми по една или друга причина е изтеглил доста голям кредит,има също така и задължения към НАП ,които са неплащани осигуровки на 5-6 работника за една година.Та питането ми е възможно ли е в един момент ако не може да си изплаща задълженията да прибегнат към моите две жилища т.е. да ми ги вземат .Благодаря

Ако жилищата са послужили за обезпечаване на кредитите, ДА, кредиторът може да предприеме принудително изпълнение, като за събиране на вземането си жилищата ще бъдат изнесени на публична продан.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Голям кредит

Мнениеот sa_sa54 » 01 Май 2019, 00:20

Жилищата не са ипотекирани ,нито обезпечават каквито и да са задължения.Значи да не се притеснявам .Благодаря
sa_sa54
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Апр 2019, 00:27

Re: Голям кредит

Мнениеот ivanov_p » 01 Май 2019, 09:01

Тези дългове на сина ви ли са или на негова фирма? Ако са на фирма, то тя е задължена, а не сина, освен ако той не ги е обезпечил лично.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Голям кредит

Мнениеот sa_sa54 » 01 Май 2019, 15:00

Синът ми има транспортна фирма ,има изтеглени кредити от името на фирмата.Няколко пъти се наложи да рефинансира .Знам,че почти всичките му камиони са "сложени" към НАП ,заедно с едно негово дворно място за
обезпечение на задълженията ,които има към НАП.Много се страхувам,че ако той не е в състояние в даден момент да си оправи задълженията ,държавата в частност банки,НАП и прочие щеприбегнат до неговите родители за да си вземат тяхното си.Имам две жилища,които не са ипотекирани,а в третото ,което еселска къща и ми е дарение от моите родители живее майка ми.Изключително съм притеснена да не останем в един момент на улицата.
sa_sa54
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Апр 2019, 00:27

Re: Голям кредит

Мнениеот ivanov_p » 01 Май 2019, 20:45

НАП може да вземе вашите жилища, но не като сте на улицата, а на едно по-добро място и синът ви ви е наследил. При всички случаи е по-добре да имаш дългове, от колкото да имат да ти дават. Синът ви да търси пари и да чака НАП да обяви камионите за продажба, а след това с подставено лице да си ги купи, но внимателно, защото нападжиите следят кои се явяват на търговете. Няма нищо страшно в това да дължиш на държавата, тя има бол пари и не е за жалене.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Голям кредит

Мнениеот sa_sa54 » 01 Май 2019, 22:42

Много съм ви признателна.Благодаря!
sa_sa54
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Апр 2019, 00:27


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron