начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Система Единство

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Система Единство

Мнениеот snaprp » 12 Май 2019, 21:55

Здравейте,
Имам следният казус, живея в чужбина и ми беше необходимо да използвам консулски услуги за да заверя документ, който по-късно да бъде изпратен до България за да послужи пред банка. Когато документът пристигна в България и в съответната банка, бе направена проверка в системата "Единство", се оказа, че документът не съществува в нея. Въпросът ми е: Задължена ли е консулската служба да въведе документите, които заверява, в системата "Единство" и ако да, по кой закон и член са задължени? Предстои ми изпращането на подобни документи, отново бидейки заверени от същия консул, правно мога ли да изисквам документите да бъдат вписани в система "Единство" ?

Благодаря за съдействието.
snaprp
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Май 2019, 21:30

Re: Система Единство

Мнениеот vili_spasova » 13 Май 2019, 10:58

snaprp написа:Здравейте,
Имам следният казус, живея в чужбина и ми беше необходимо да използвам консулски услуги за да заверя документ, който по-късно да бъде изпратен до България за да послужи пред банка. Когато документът пристигна в България и в съответната банка, бе направена проверка в системата "Единство", се оказа, че документът не съществува в нея. Въпросът ми е: Задължена ли е консулската служба да въведе документите, които заверява, в системата "Единство" и ако да, по кой закон и член са задължени? Предстои ми изпращането на подобни документи, отново бидейки заверени от същия консул, правно мога ли да изисквам документите да бъдат вписани в система "Единство" ?


Здравейте. По спомени отпреди 1-2 години последно беше даден достъп на Кметовете до този модул. С НАРЕДБА № 32 ОТ 29 ЯНУАРИ 1997 Г. ЗА СЛУЖЕБНИТЕ АРХИВИ НА НОТАРИУСИТЕ И НОТАРИАЛНИТЕ КАНТОРИ са уредени правилата и начините на предоставяне на достъп до тази система, можете да погледнете за какво става въпрос:
https://www.lex.bg/laws/ldoc/-550233600
или просто звъннете един телефон и попитайте в Нотариалната камара:
Адрес:
гр. София 1303
ул. Опълченска № 46-48, вход А, етаж 6
Телефонен номер:
(359 2) 9809932, (359 2) 9867735
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Система Единство

Мнениеот snaprp » 14 Май 2019, 03:25

Благодаря за съвета!
snaprp
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Май 2019, 21:30


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron