начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отменено НП, но застрахователят е изплатил на пострадалия

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отменено НП, но застрахователят е изплатил на пострадалия

Мнениеот firewire1 » 08 Юни 2019, 00:58

Здравейте,
Миналата година бях ударен отзад от друг водач докато си изчаквах червен сигнал на светофара на столично кръстовище. Доста очевидна ситуация и сравнително лесен случай - КАТ дойде на място, състави протокол за ПТП и акт на виновния водач.
Аз си отидох с протокола от КАТ при застрахователя и той в срок ми изплати обезщетение по Гражданска отговорност.
Да, обаче другия водач обжалва издаденото му НП, а СРС взе че му отмени постановлението :shock:

Сега какво следва? Ще трябва ли да връщам изплатеното обезщетение от застрахователя??Той има ли право да си го поиска? Звучи абсурдно. Хем съм ударен отзад, хем съм и виновен. Е*аси правосъдието.
firewire1
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юни 2019, 00:46

Re: Отменено НП, но застрахователят е изплатил на пострадали

Мнениеот nikodim77 » 08 Юни 2019, 02:19

И от къде вадите извода за Ваша виновност? :roll:
Това, ч НП му е отменено съвсем не предполага вина от Ваша страна.
Е, има там някакви хипотетични вероятности другият водач в своята защита по делото с-щу НП да е изложил някакви твърдения за виновност от Ваша страна, но те пак не биха били от значение за Вас, още повече да става дума за връщане на пари.
Мисля си, че по скоро НП е отпаднало поради нарушения при съставяне на АУАН и/или такива при провеждане на АНП.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Отменено НП, но застрахователят е изплатил на пострадали

Мнениеот firewire1 » 09 Юни 2019, 23:47

Да, попринцип сте прав. В мотивите, съда се уповава на чл.42,т.4 ЗАНН и на чл.57,ал.1,т.5 ЗАНН.
firewire1
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юни 2019, 00:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron