начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Мнениеот skadi » 06 Дек 2018, 10:31

Акт за дерегистрация по ДДС е връчен по чл.32 от ДОПК на 26.09.2018г.
На 27.09.2018г."закачат на пирона" и започва да тече 14 дневен срок.
Междувременно на 01.10.2018г.има смяна на обстоятелства -закупувам фирмата,за която тече въпросната процедура. На 09.10.2018г. подавам заявление до НАП с което обявявам ,че фирмата има нов собственик,нов адрес за кореспонденция,нов имейл и пр.
Разбира се отдела в НАП , който се занимава с дерегистрацията игнорират тази информация и на 12.10.2018г.,когато изтича 14 дневният срок ,процедурата по дерегистрация по ДДС е завършена.
Да наема адвокат и да започнем някаква сага е първото, за което се сещам.Но...дали има смисъл?
Последна промяна skadi на 06 Дек 2018, 18:44, променена общо 1 път
skadi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Мар 2015, 11:51

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-възможни действия

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Дек 2018, 13:19

Вие подадохте ли го в Търговския регистър всички неща.
Подадохте ли промяната на обстоятелствата там по бланка и кога.
Кога.

Каква е причината за дерегистрацията. Консултация може да се направи, но трябва да е откровено.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-възможни действия

Мнениеот skadi » 06 Дек 2018, 18:39

В Търговския регистър какво да подавам?!?!??
Нали там е извършена смяната на обстоятелствата и съм вписан като нов собственик на фирмата(ЕООД) на 01.10.2018г.
Пет дни преди да изтече срока на обжалване на акта за дерегистрация ,
подавам към НАП бланка-"УВЕДОМЛЕНИЕ ЗА УПЪЛНОМОЩАВАНЕ,ОТТЕГЛЯНЕ НА УПЪЛНОМОЩАВАНЕ,ПРОМЯНА НА ЕЛЕКТРОНЕН АДРЕС."
В тази бланка пише всичко,че фирмата има нов собственик,нов адрес за кореспонденция,нов имейл , нов счетоводител и така...четири листа .
Въпроса е ,това уведомление не спира ли процедурата за дерегистрация?
А иначе,причината за дерегистрацията е основателна.
В продължение на шест месеца(март-август) не са подавани месечни декларации по ДДС,които иначе са нулеви но все пак ги изискват.
Съставени са ми шест акта ,които лично разписах и получих на 3.12.2018г.,когато реално разбрах ,че всъщност съм деригистриран по ДДС.
skadi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Мар 2015, 11:51

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Мнениеот kalahan2008 » 13 Дек 2018, 12:38

Колегата Ви питаше дали и кога са сменени в Търговския регистър седалището и адресът на управление, както и адресът за кореспонденция с НАП. На този въпрос не давате отговор. Кога са прехвърлени дружествените дялове е без значение, важен е адресът.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Мнениеот skadi » 18 Дек 2018, 12:15

Благодаря ви ,че се опитвате да ми помогнете!
Седалището и адреса на управление са сменени на 01.10.2018г.в Търговския регистър.С прехвърляне на дяловете.
Новият адрес за кореспонденция и нов мейл са декларирани в НАП на 09.10.2018г.
На "стената"съм "закачен на 27.09.2018г.
Края на 14-дневният срок е 11.10.2018г.
На 12.10.2018г.НАП приема ,че Акта за дерегистрация ми е връчен.
Правното основание за дерегистрацията е чл.176 т.1,3,5 от ЗДДС
Лесно оборими са и трите точки с декларираните в НАП нов адрес за кореспонденция и мейл.
Но преди това ще трябва да "убедя"НАП ,че процедурата по чл.32 от ДОПК не е спазена и акта не ми е връчен.
Предполагам ,че има и други пропуски по процедурата и затова съм изискал копие от преписката по дерегистрацята.
Докато се занимавам с всичко това ,се сблъсквам с такива правни абсурди ,че ако не беше щетата от дерегистрацията за около 12 000 лв.щеше да е забавно.
skadi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Мар 2015, 11:51

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Мнениеот skadi » 18 Дек 2018, 12:53

Дано не съм ви оттекчил,но ми се иска да направя едно уточнение.
Целта ми не е евентуална отмяна на Акта за дерегистрация по съдебен ред.А за търсене на възможност за решение, което поражда действие с обратна сила.
skadi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Мар 2015, 11:51

Re: Връчване по чл.32 от ДОПК-но всичко е точно...

Мнениеот skadi » 28 Юни 2019, 13:40

Здравейте,
Уважаеми юристи моля ви за помощ,относно продължение на сагата-"Акт за деригистрация по ЗДДС и връчването му по чл.32 от ДОПК"
Дирекция"Обжалване и данъчно-осигурителна практика" кам НАП,потвърди АКТ -а за дерегистрация, но прие ,че връчването по чл.32 по ДОПК е компроментирано и не е редовно връчен.
За дата на дерегистрация се приема датата на връчване на акта.
В конкретния случай акта от коя дата се счита ,че е влязъл в сила и изобщо влязъл ли е в сила?
Датата на жалбите ми до Дирекция "ОДОП" към НАП и съотвтно до Административен съд ,имат ли някакво отношение за датата на връчване.

Благодаря ви.
skadi
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Мар 2015, 11:51


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron