начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Влезено ми е в личната,частна собственост за 2000 лв дълг

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Влезено ми е в личната,частна собственост за 2000 лв дълг

Мнениеот vnikolaeva12 » 17 Юли 2019, 19:52

Моля за помощ и съвет,.
Казусът ми е следният:.
Осъдена съм от Софийска вода ,без дори да знам,.
.2017.имало е запор на б.сметка,каквато аз нямам.
След като не са могли да си вземат от такава сметка парите са ми направили възбрана на всичките ми собствености.онзи ден са влезли в една от тях(малко помещение16м2)каза ми съседа,че щели да го продават,.
Какво да направя,моля да ме посъветвате бързо,нямам такава голяма сума в наличност за да погася,освен това в момента съм с непълнолетно дете,толкова тежко болна,че ще кандидатствам за ТЕЛК. Много съм разтроена.
vnikolaeva12
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Яну 2018, 10:14

Re: Влезено ми е в личната,частна собственост за 2000 лв дъл

Мнениеот kalahan2008 » 18 Юли 2019, 08:19

Имате два варианта:
1. Да стоите и да чакате някой от тукашния анонимен форум да отговори на неясния Ви въпрос "Какво да правя?", като започне да Ви задава изясняващи въпроси - живеете ли на адреса, на който сте регистрирана в общината, от кога е заповедта за изпълнение, кога е издаден изпълнителният лист, как са връчвани съобщенията от съда и от съдебния изпълнител и т.н. След това да Ви дава насоки по въображение, без да е запознат с документите и с различните възможни хипотетични ситуации. С други думи, очаквате някой безплатно да започне да си губи времето и публично да Ви разпитва в интернет форума за конкретни детайли.
2. Да се обърнете към адвокат, с когото ще можете насаме и в реален диалог да обмените много повече информация.
Изборът е Ваш.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Влезено ми е в личната,частна собственост за 2000 лв дъл

Мнениеот ivan_lawyer » 18 Юли 2019, 08:52

Казусът няма шанс, ако не се заеме професионалист с опит.

Има връчване по залепване. Оттук - евентуално отмяна поради нередовност.
Но - в последно време съдиите връчват редовно и няма да има ефект.

Трябва да се каже, че има малоценност на дълга и свръх-насилие на изпълнението.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Влезено ми е в личната,частна собственост за 2000 лв дъл

Мнениеот vnikolaeva12 » 18 Юли 2019, 10:30

Въпрос към адвоката,така любезен да ми отговори.:
това,че дължимото е нищожно сравнено с големината на това което се опитваат да вземат, разликата е толкова грандиозна ,тъй като сградата е стариннаа,към нея има др. Помещения на и струва 30 хиляди евро най,- малко,къде го пиша,,,?
vnikolaeva12
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Яну 2018, 10:14

Re: Влезено ми е в личната,частна собственост за 2000 лв дъл

Мнениеот bludniq_sin » 18 Юли 2019, 13:59

всичките ми собствености
i
нямам такава голяма сума в наличност


Замисляли ли сте се да продадете част от тия собствености (имайки предвид и цената на една от тях, която споделихте), че да си стъпите на краката, да си платите задълженията или ги пазите за другия живот?
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Влезено ми е в личната,частна собственост за 2000 лв дъл

Мнениеот kalahan2008 » 18 Юли 2019, 18:39

Съразмерност
Чл. 442а. (Нов - ДВ, бр. 86 от 2017 г.) (1) Наложените от съдебния изпълнител обезпечителни мерки и предприетите изпълнителни способи трябва да са съразмерни с размера на задължението, като отчитат всички данни и обстоятелства по делото, процесуалното поведение на длъжника и възможността вземането да остане неудовлетворено.
(2) По възражение на длъжника и при установяване на несъразмерност съдебният изпълнител вдига съответните обезпечителни мерки.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Влезено ми е в личната,частна собственост за 2000 лв дъл

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Юли 2019, 10:18

Честно, не съм повдигал дисциплинарно обвинение към ЧСИ, но може да проработи едно такова в този описаният случай. Трябва да се изпрати сигнал. Да. Но - опазването на собствеността е приоритет на самият собственик. Трябва да ги разпъдите тези колектори от себе си и да им покажете вратата.

По принцип сега изнесоха с декубиталните дюшеци една инвалидка с преправени оценки на публична продан, сега тя е в защитено жилище и обжалва. Напоследък ЧСИ кротуват, то Мая Манолова им виси, но са станали вече месоядни - така, че колко да кротуват.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Влезено ми е в личната,частна собственост за 2000 лв дъл

Мнениеот vnikolaeva12 » 29 Юли 2019, 16:27

Благодаря за отговорите.
Аз съм продала този апартамента 2016 ,на които се твърди ,че са ме известили ,а делото е започнало 2017,не съм си сменила адресната регистрация.Какви са ми възможностите за нередовно връчване,каквото е то,тъй като са можели да попитат за новият ми адрес,който всички във входа знаеха.Моля ,точно да ме упътите,защото аз съм изключително добросъвестна и щях да се явя ,ако си ме бяха информирали.
vnikolaeva12
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Яну 2018, 10:14


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron