начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Калкулация на режим

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Калкулация на режим

Мнениеот aledra » 13 Авг 2019, 14:09

Здравейте, имам следния въпрос....
От март месец мой познат е задържан в ГМ то под строг режим. Съда го осъжда на общ режим. Въпроса ми е... Колко ще му се смали присъдата т.к. е лежал в строг, а е осъден на общ през цялата му присъда... Разбрахме, че има закон който ако си лежал строг режим 1 месец се брои за 2 общ ... Т.е. той сега е лежал 5 месеца по тази логика все едно 10 месеца общ... Има ли нещо вярно?
aledra
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Мар 2019, 12:36

Re: Калкулация на режим

Мнениеот georgiev_sfbg » 17 Окт 2019, 05:29

aledra написа:Здравейте, имам следния въпрос....
От март месец мой познат е задържан в ГМ то под строг режим. :D Съда го осъжда на общ режим. Въпроса ми е... Колко ще му се смали присъдата т.к. е лежал в строг, а е осъден на общ през цялата му присъда... Разбрахме, че има закон който ако си лежал строг режим 1 месец се брои за 2 общ ... Т.е. той сега е лежал 5 месеца по тази логика все едно 10 месеца общ... Има ли нещо вярно?

На "ГМ то" е следствен арест, а не място за изтърпяване на наказание "лишаване от свобода" (затвор).
По всяка вероятност, твоят "познат", е обвиняем с мерки за неотклонение "задържане под стража" и по други дела.
На финала, ще има кумулация. Споко! :wink:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron