начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

VPN доставчик

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


VPN доставчик

Мнениеот nikcosna » 06 Апр 2019, 23:56

Някой може ли да ми каже накратко какви са рисковете да си VPN доставчик в България, при положение, че клиентите ти може да са всяка друга държава, дори тези в които е забранен VPN. С две думи кой носи отговорността за нелегалните действия - аз като доставчик или клиента. Мисля че това засяга адвокатите от международно право, ама не съм сигурен. Може да ми пише някой и на лично, ако желае да заработи някой лев като ми обясни при консултация с примери от закони и минали дела.
nikcosna
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2019, 23:45

Re: VPN доставчик

Мнениеот kociboss » 27 Авг 2019, 20:13

Ако се регистрирате като доставчик на VPN услуги, отговорност за нелегални действия ще носят хората които използват услугите ви, като трябва определено да използвате добро KYC (Know Your Customer), което от друга страна в сферата на VPN услугите често се манипулира като се използват чужди данни. От друга страна трябва да log-вате целия трафик и тези логове да бъдат на разположение при поискване от органите, което от своя страна губи смисъла от VPN - Virtual PRIVATE Network.
kociboss
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 02 Окт 2017, 14:50
Местоположение: София

Re: VPN доставчик

Мнениеот teogeo » 27 Авг 2019, 23:03

kociboss написа:Ако се регистрирате като доставчик на VPN услуги, отговорност за нелегални действия ще носят хората които използват услугите ви, като трябва определено да използвате добро KYC (Know Your Customer), което от друга страна в сферата на VPN услугите често се манипулира като се използват чужди данни. От друга страна трябва да log-вате целия трафик и тези логове да бъдат на разположение при поискване от органите, което от своя страна губи смисъла от VPN - Virtual PRIVATE Network.


ХАХАХА... Ама верно ли?
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: VPN доставчик

Мнениеот kociboss » 27 Авг 2019, 23:12

teogeo написа:
kociboss написа:Ако се регистрирате като доставчик на VPN услуги, отговорност за нелегални действия ще носят хората които използват услугите ви, като трябва определено да използвате добро KYC (Know Your Customer), което от друга страна в сферата на VPN услугите често се манипулира като се използват чужди данни. От друга страна трябва да log-вате целия трафик и тези логове да бъдат на разположение при поискване от органите, което от своя страна губи смисъла от VPN - Virtual PRIVATE Network.


ХАХАХА... Ама верно ли?


Не виждам смешното в случая?! След като иска да бъде 100% защитен това е начина да докаже че с неговото IP е извършено/не е извършено нещо. Ако Вие знаете по-добър начин да се защитят, след като щурмуват офиса на VPN фирмата от БОП-а - споделете. Знам че ще се позовете на РКС №2/2015, но не мисля че предоставянето на VPN услуги трябва да попадне в обхвата на ЗЕС, тъй като това си е по-скоро като хостинг услугите.
kociboss
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 02 Окт 2017, 14:50
Местоположение: София


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron