начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

обезщетение /неплащане на платен отпуск

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


обезщетение /неплащане на платен отпуск

Мнениеот nikim69 » 16 Сеп 2019, 22:19

Здр след прекратяване на ТД чл.325,ал 1 т 1 от КТ ми пише в обещетения и удрьжки /не се дьлжи/,става дума за платената отпуска за 2019 или там за 9те месеца ,която работодателя ми не е плащал.При вьпрос кьм служителката трз какво правим с отпуската ,тя отговаря не знам...А при нас заплатите се заплащат с ведомост само за сумата за получаване и подпис...та вьпроса ми е при отказ да ми платят обещетение за отпуск и отказ от информация как да постьпя?
nikim69
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Апр 2010, 14:56

Re: обезщетение /неплащане на платен отпуск

Мнениеот svegrigorov » 17 Сеп 2019, 12:06

Завеждаш дело пред районен съд. Те трябва да докажат, че са ти платили, в брой срещу твой подпис или по банка чрез платежно нареждане. Другият вариант е да представят молби от твое име, че си поискал и са ти позволили да го ползваш. Ако не представят надлежния документ, печелиш делото.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: обезщетение /неплащане на платен отпуск

Мнениеот nikim69 » 17 Сеп 2019, 21:52

мерси за инфото,друг е вьпроса дали си струва ...
nikim69
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Апр 2010, 14:56

Re: обезщетение /неплащане на платен отпуск

Мнениеот jhoro » 19 Сеп 2019, 12:20

nikim69 написа:мерси за инфото, друг е въпроса дали си струва ...

Защо? Какво те притеснява?
Безплатно производство по трудови дела
Чл. 359.
Производството по трудови дела е безплатно за работниците и служителите. Те не плащат такси и разноски по производството, включително и за молбите за отмяна на влезли в сила решения по трудови дела.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron