начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Надписана сметка от ВиК

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Надписана сметка от ВиК

Мнениеот ahrispa » 24 Сеп 2019, 11:05

Здравейте!

Надявам се някой да ме посъветва по следния казус:

При отчитане на водомера ми през юли т.г. ми бяха отчетени 70 кубика вода (при показания 1490). След заявление за проверка на водомера и сваляне на уреда техният техник отчете показания 1408 - т.е. изпариха се около 80 кубика. Естествено, след приключване на проверката в тяхна лаборатория показанията на водомера вече са 1500. Т.е. излиза, че безропотно трябва да си платя около 200 лв., които включват и проверката на водомера, защото ВиК така са решили?!
Интересува ме какви права имам в случая, тъй като се съмнявам че бих могла да докажа нещолл


Предварително благодаря на всички отзовали се!
ahrispa
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Дек 2014, 13:04

Re: Надписана сметка от ВиК

Мнениеот mimo87 » 24 Окт 2019, 02:29

Здравейте! Пишете с повече подробности. Кооперация, блок, къща и т.н.. колко отделни домакинства ако има такива съжителствате. ЗЕ има ли контролен водомер?
mimo87
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юли 2019, 02:07

Re: Надписана сметка от ВиК

Мнениеот kalahan2008 » 24 Окт 2019, 06:12

Можете да заведете отрицателен установителен иск, чрез който да установите със съдебно решение, че не сте потребили тези количества вода и не дължите тези суми. В рамките на това производство можете да поискате съдебно-техническа експертиза, чрез която да се установи изправността на водомера и реалното количество потребена вода.
Относно конкретните технически изисквания, на които трябва да отговарят водомерите при проверка, вижте тази наредба:
http://bim.government.bg/uploaded/files ... ontrol.pdf
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron