начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ПОМОЩ!!!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ПОМОЩ!!!

Мнениеот dimitarbelev » 10 Дек 2019, 13:58

Здравейте. Имам следният въпрос и много моля ако можете да ми помогнете. Води се дело срещу неизвестен извършител. По делото липсват листа и има листа от друго дело та въпроса ми е към кого да се обърна срещу кого и на какво основание да искам делото да бъде признато за опорочено? Мога ли да се обърна към прокуратурата? Благодаря предварително!
dimitarbelev
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Дек 2019, 13:48

Re: ПОМОЩ!!!

Мнениеот katerinakuch » 10 Дек 2019, 15:21

Да, можете, разбира се.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: ПОМОЩ!!!

Мнениеот ivanov_p » 11 Дек 2019, 11:54

Делото е срещу неизвестен извършител и е наказателно. При наказателни дела не може без адвокат, дори самият ти да си адвокат пак ти трябва адвокат. Намерете си такъв, но общо взето не очаквайте чудеса.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ПОМОЩ!!!

Мнениеот nikodim77 » 12 Дек 2019, 02:17

Здравейте,
А Вие сам ли си разгледахте книжата по делото? Въпросът ми е мотивиран о обстоятелството, че страниците (листата), които намирате за такива от друго дело може всъщност да са приложени като доказателствен материал по нак. дело – обект на питането Ви. Посочвайки „неизвестен извършител” значи говорите за досъдебно производство, а не за дело в съдебна фаза. Следователно обръщанията Ви следва да бъдат към наблюдаващия прокурор, в случай, че сте заинтересована страна по въпросното ДП. Накратко, разполагате с процесуални права съгласно НПК. В този ред на мисли, не бързайте с жалбите за опороченост на делото, а се обърнете писмено или устно към прокурора като представите своите аргументи и питания за липсващите страници. А най добре с обърнете към адвокат!
Ще си позволя да опонирам частично на ivanov_p относно изразеното с категоричност следно становище:
„При наказателни дела не може без адвокат, дори самият ти да си адвокат пак ти трябва адвокат”

Така изразено становището (поне аз така го разбирам, и ако греша моля да бъда извинен!) презумира задължителност на защитата при всяко едно наказателно дело, което не е съвсем така. В чл. 94, ал. 1 от НПК изрично са указани случаите на задължителна защита по нак. дела. От същия член 94 става ясно, че задължителната защита не се отнася до всяко едно дело, което е от нак. характер.
Да, ние участниците в темата не сме наясно за какво деяние е това ДП и дали за него е предвидено наказание изискващо задължително участие на защитник, но както написах, задължителната защита е изчерпателно указана в НПК. Написах по-горе – „опонирам частично”, защото споделям мнението, че делото е срещу неизвестен извършител е наказателно, както и това, че следва де се потърси адвокатско съдействие и да не се очакват чудеса. ...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: ПОМОЩ!!!

Мнениеот dimitarbelev » 12 Дек 2019, 15:11

nikodim77 написа:Здравейте,
А Вие сам ли си разгледахте книжата по делото? Въпросът ми е мотивиран о обстоятелството, че страниците (листата), които намирате за такива от друго дело може всъщност да са приложени като доказателствен материал по нак. дело – обект на питането Ви. Посочвайки „неизвестен извършител” значи говорите за досъдебно производство, а не за дело в съдебна фаза. Следователно обръщанията Ви следва да бъдат към наблюдаващия прокурор, в случай, че сте заинтересована страна по въпросното ДП. Накратко, разполагате с процесуални права съгласно НПК. В този ред на мисли, не бързайте с жалбите за опороченост на делото, а се обърнете писмено или устно към прокурора като представите своите аргументи и питания за липсващите страници. А най добре с обърнете към адвокат!
Ще си позволя да опонирам частично на ivanov_p относно изразеното с категоричност следно становище:
„При наказателни дела не може без адвокат, дори самият ти да си адвокат пак ти трябва адвокат”

Така изразено становището (поне аз така го разбирам, и ако греша моля да бъда извинен!) презумира задължителност на защитата при всяко едно наказателно дело, което не е съвсем така. В чл. 94, ал. 1 от НПК изрично са указани случаите на задължителна защита по нак. дела. От същия член 94 става ясно, че задължителната защита не се отнася до всяко едно дело, което е от нак. характер.
Да, ние участниците в темата не сме наясно за какво деяние е това ДП и дали за него е предвидено наказание изискващо задължително участие на защитник, но както написах, задължителната защита е изчерпателно указана в НПК. Написах по-горе – „опонирам частично”, защото споделям мнението, че делото е срещу неизвестен извършител е наказателно, както и това, че следва де се потърси адвокатско съдействие и да не се очакват чудеса. ...

Здравейте. А можете ли да ми покажете конкретните разпоредби. Ще ви бъда много благодарен.
dimitarbelev
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Дек 2019, 13:48


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron