начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Прекратяване на ТД пред фактическо започване на работа

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прекратяване на ТД пред фактическо започване на работа

Мнениеот plextor » 09 Дек 2019, 09:43

Здравейте, искам да ви помоля за допълнителни разяснения отност възможността за отказ от започване на работа и анулиране на ТД, преди фактическо встъпване в длъжност.

Подписал съм ТД, според който трябва да започна работа след 1 месец (тоест не се ползва седемдневният срок предвиден от чл. 63, ал. 3 КТ).

Интересува ме през този един месец, преди да съм встъпил в длъжност, имам ли право да се откажа от ТД и да помоля работодателя да го анулира, в случай че получа по-интересно предложение за работа ?

Допълнителен въпрос - в момента съм в предизвестие от старата ми работа, там съм съкратен заради намален обем работа и ми се полага обезщетение от трудовата борса. Ще загубя ли правото на обезщетение, ако се откажа от текущия ТД и не получа/приема друго предложение за работа ?

Благодаря предварително за отделеното време.
plextor
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Дек 2019, 09:30

Re: Прекратяване на ТД пред фактическо започване на работа

Мнениеот svegrigorov » 12 Дек 2019, 14:28

Няма пречка да не се започне изпълнението на новия трудов договор.

Няма да повлияе на обезщетението от НОИ.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Прекратяване на ТД пред фактическо започване на работа

Мнениеот plextor » 13 Дек 2019, 10:08

Svegrigorov, благодаря за отделеното време !

svegrigorov написа:Няма пречка да не се започне изпълнението на новия трудов договор.

Няма да повлияе на обезщетението от НОИ.


Първото Ви изречение ме обърква леко, мога ли да приема, че няма да има проблем да се разбера с потенциалния работодател(с който съм подписал новия договор, от който искам да се откажа) и той да подаде корекция за анулиране, нали така ?
plextor
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Дек 2019, 09:30


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron