начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Заявление за безплатна винетка при изтичащо ТЕЛК решение

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заявление за безплатна винетка при изтичащо ТЕЛК решение

Мнениеот lightcool » 02 Яну 2020, 17:38

Здравейте! Майка съм на дете, на 5 години, със сто процента иванлидизация.Текущото ТЕЛК решение изтича на 01.03.2020г и предстои неговото подновяване,но това е поне няколко месеца процедури. Миналата година за първи път се възползвахме от възможността за безплатна винетка, която изтича сега на 24.01.Въпросът ми е, дали може да кандидатстваме отново за такава, при все че сегашното ТЕЛК решение не е валидно до края на текущата година? Или трябва да изчакаме подновяването му и тогава да подадем документи в АСП? При проверка в наредбата и всичките й поправки никъде не откривам такъв казус, а може би аз не знам, как да изтълкувам частта за дете до 18 години, с 50% или над 50% неработоспособност.
Благодаря предварително за отговора!
lightcool
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Яну 2020, 16:34

Re: Заявление за безплатна винетка при изтичащо ТЕЛК решение

Мнениеот katerinakuch » 02 Яну 2020, 22:07

Въпросът ми е, дали може да кандидатстваме отново за такава - да. Тя и без това изтича сега на 24.01.2020г.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Заявление за безплатна винетка при изтичащо ТЕЛК решение

Мнениеот Melly » 03 Яну 2020, 01:04

katerinakuch написа:Въпросът ми е, дали може да кандидатстваме отново за такава - да. Тя и без това изтича сега на 24.01.2020г.


Катерино моме,
А спри се де, счети. На всяка манджа мерудия си.
Малко трудно би могла питащата да се ориентира по отговора ти. Трябва най-малко тя да притежава юридическа правоспособност.

Миналата година за първи път се възползвахме от възможността за безплатна винетка, която изтича сега на 24.01.


Към питащата:
До изтичане срокът на действие на ТЕЛК решението не само имате право, но и е наложително преди да изтече срокът на сегашната винетка да депозирате заявление с искане за издаване на нова. Към заявлението следва да приложите копие от ТЕЛК решението.

ЧНГ, здраве и късмет!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Заявление за безплатна винетка при изтичащо ТЕЛК решение

Мнениеот lightcool » 07 Яну 2020, 14:50

Melly написа:
katerinakuch написа:Въпросът ми е, дали може да кандидатстваме отново за такава - да. Тя и без това изтича сега на 24.01.2020г.


Катерино моме,
А спри се де, счети. На всяка манджа мерудия си.
Малко трудно би могла питащата да се ориентира по отговора ти. Трябва най-малко тя да притежава юридическа правоспособност.

Миналата година за първи път се възползвахме от възможността за безплатна винетка, която изтича сега на 24.01.


Към питащата:
До изтичане срокът на действие на ТЕЛК решението не само имате право, но и е наложително преди да изтече срокът на сегашната винетка да депозирате заявление с искане за издаване на нова. Към заявлението следва да приложите копие от ТЕЛК решението.

ЧНГ, здраве и късмет!

Здравейте! Благодаря за отговора, защото така имам все някакъва информация, как да действам. От Агенцията за социално подпомагане ми беше отговорено, че щом ТЕЛК решението не е валидно за времето, в което ще кандидатствам за безплатна винетка, не мога, а да подам документите след подновяването му. За това търсех някакъв текст или поправка към наредбата, че да мога да споря с тях. Защото е логично, че ТЕЛК решението е още в сила.
Поздрави! Здраве и късмет и за Вас!
lightcool
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Яну 2020, 16:34

Re: Заявление за безплатна винетка при изтичащо ТЕЛК решение

Мнениеот Melly » 08 Яну 2020, 13:25

lightcool написа:
ЧНГ, здраве и късмет!
Здравейте! Благодаря за отговора, защото така имам все някакъва информация, как да действам. От Агенцията за социално подпомагане ми беше отговорено, че щом ТЕЛК решението не е валидно за времето, в което ще кандидатствам за безплатна винетка, не мога, а да подам документите след подновяването му. За това търсех някакъв текст или поправка към наредбата, че да мога да споря с тях. Защото е логично, че ТЕЛК решението е още в сила.
Поздрави! Здраве и късмет и за Вас!


Оставете какво ви казват от общината.
Следвайте насоките които дадох. Задължително подгответе един екземпляр за вас (с приложеното ТЕЛК решение) и прикачете към вашия екземпляр "лисчето" с входящия номер.
Внимание!
Общинарите трябва, но не винаги отговарят писмено с отказ да ви бъде издадена винетка. След изтичане на 1-мес. срок от датата на входирането на искането, СЧИТА СЕ, че е налице мълчалив отказ, който подлежи на оспорване законосъобразността му. НЕ ПРОПУСКАЙТЕ да оспорите по съдебен ред този отказ.
Ще ви е необходимо да се обърнете към колега адвокат.

УСПЕХ!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Заявление за безплатна винетка при изтичащо ТЕЛК решение

Мнениеот TheOldMan » 08 Яну 2020, 22:02

Разбирам че е въпрос на принцип, но ... колко ще е хонорара на един адвокат и колко ще е цената на винетката?
Ако е за принципа - само мога да адмирирам решението да се ходи на съд. Но ако е за паричната стойност на едната винетка ... не знам дали ще е икономически (а и емоционално, и времезатратно) целесъобразно.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron