начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Проблем със застраховка живот...

Дискусии и казуси по въпросите на застрахователното право и застрахователите. Несъстоятелност на застрахователи. Договори за застраховка, права и задължения, принудително изпълнение и давност. Застраховки "Гражданска отговорност", "Живот", "Злополука".


Проблем със застраховка живот...

Мнениеот vessso » 22 Яну 2020, 12:55

Здравейте,
Имам казус за решаването, на който имам нужда от помощ и разяснения, тъй като не съм вещ... На кратко:
Баща ми почина в началото на месец декември. Имаше кредит в Пощенска банка, който беше застрахован в НН... Тъй като баща ми имаше хронично заболяване (в следствие, на което и почина) при сключването на застраховката го е отбелязал съвестно.
Според НН това че е описал заболяването си го прави изключен риск и отказват да покрият остатъка от кредита.
Наистина ли е така? Имам ли основание за претенции? И ако имам как да го направя?

Благодаря предварително!
vessso
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Ное 2018, 17:25

Re: Проблем със застраховка живот...

Мнениеот karanedeff » 22 Яну 2020, 14:13

Речник на термини за застраховане

Изключен риск
Събития от случаен характер, които не са покрит риск по дадена полица. При настъпването им застрахователят не дължи обезщетение. Задължително се указват в общите условия. При заплащане на допълнителна премия, могат да бъдат включени в полицата.
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Проблем със застраховка живот...

Мнениеот kdkrastev1234 » 23 Яну 2020, 16:31

Почти няма застраховател, който да плаща коректно по подобни застраховки. Парите се събират само с дело. Обикновено делата се печелят. За по-точна преценка - с документите при адвокат, да ги изчете и оцени шансовете. Ако не, забравете застраховката и се договаряйте с банката. Не се занимавайте с жалби и възражения до застрахователя, само ще загубитее нерви и време.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22


Назад към Застрахователно дело


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron