начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Неспазване на НОДТСО от СО

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неспазване на НОДТСО от СО

Мнениеот b05403 » 03 Фев 2020, 11:13

Здравейте, имам следният казус. Вчера ми беше наложена глоба с фиш по чл. 98, ал. 2, т. 4 от ЗДвП за паркиране на персонално инвалидно място, което беше частично обозначено и с чисто сърце признавам, че наистина не съм забелязали, че мястото е инвалидно. Беше неделя, зоната не важеше, това притъпи зоркостта ми за знаците, а те изглеждат по същия начин като знаците за Зона.
В наредбата на СО в чл. 88 е записано, че е необходимо да бъде поставен знак Д21 и пътна маркировка с изобразен международен символ на хора с увреждания, каквато липсваше.
Резултатът - вдигане на колата, 62лв за репатриране и престой и 200лв глоба за неправилно паркиране.
Няма да обжалвам глобата с фиш, вероятността да падне е малка, а процедурата дълга и времеемка.
Питането ми е следното. Има ли как да принудя СО да изпълни собствените си предписания и наистина да маркира тези места в плътна синя маркировка, както е редно, за да не се стига до други прецакани като мен шофьори? Ясно е, че ако спреш на оградено и боядисано в синьо място няма как да не си забелязал, което обаче не важи при наличието само на знак. Дайте идеи как без да завеждам дело за собствена сметка с неясен изход да ги принудя да го сторят.
b05403
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2020, 09:39

Re: Неспазване на НОДТСО от СО

Мнениеот katerinakuch » 03 Фев 2020, 13:03

Като за начало все пак обжалвайте глобата.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Неспазване на НОДТСО от СО

Мнениеот vili_spasova » 03 Фев 2020, 13:13

Здравейте,
можете да подадете сигнал на този адрес:
https://call.sofia.bg/en/Signal/Create

ето пример как работи системата по подаден сигнал /следите кой какво прави във времето/

https://call.sofia.bg/en/Signal/Details/129035
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron