начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Неспазване на НОДТСО от СО

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неспазване на НОДТСО от СО

Мнениеот b05403 » 03 Фев 2020, 11:13

Здравейте, имам следният казус. Вчера ми беше наложена глоба с фиш по чл. 98, ал. 2, т. 4 от ЗДвП за паркиране на персонално инвалидно място, което беше частично обозначено и с чисто сърце признавам, че наистина не съм забелязали, че мястото е инвалидно. Беше неделя, зоната не важеше, това притъпи зоркостта ми за знаците, а те изглеждат по същия начин като знаците за Зона.
В наредбата на СО в чл. 88 е записано, че е необходимо да бъде поставен знак Д21 и пътна маркировка с изобразен международен символ на хора с увреждания, каквато липсваше.
Резултатът - вдигане на колата, 62лв за репатриране и престой и 200лв глоба за неправилно паркиране.
Няма да обжалвам глобата с фиш, вероятността да падне е малка, а процедурата дълга и времеемка.
Питането ми е следното. Има ли как да принудя СО да изпълни собствените си предписания и наистина да маркира тези места в плътна синя маркировка, както е редно, за да не се стига до други прецакани като мен шофьори? Ясно е, че ако спреш на оградено и боядисано в синьо място няма как да не си забелязал, което обаче не важи при наличието само на знак. Дайте идеи как без да завеждам дело за собствена сметка с неясен изход да ги принудя да го сторят.
b05403
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2020, 09:39

Re: Неспазване на НОДТСО от СО

Мнениеот katerinakuch » 03 Фев 2020, 13:03

Като за начало все пак обжалвайте глобата.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Неспазване на НОДТСО от СО

Мнениеот vili_spasova » 03 Фев 2020, 13:13

Здравейте,
можете да подадете сигнал на този адрес:
https://call.sofia.bg/en/Signal/Create

ето пример как работи системата по подаден сигнал /следите кой какво прави във времето/

https://call.sofia.bg/en/Signal/Details/129035
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 32 госта


cron