начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Относно отговор по дело от Страсбург

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот zapolon » 30 Яну 2020, 15:43

Здравейте , не знам дали пиша темата на правилното място ,
но искам с няколко думи да ви обясня проблема ,заради който пиша тук:
Преди доста години (2005та) моя брат беше прегазен на спирка на тротоара от един хлапак с кола. Брат ми оживя. Но беше изпочупен целия и в много лошо състояние. Започнаха се съдилища и процеси. До 2014г. не успяхме да осъдим виновния и делото замина за Страсбург (дело за човешките права срещу България). Адвоката , който се занимаваше с делото в България , каза че трябва да минат години докато получим отговор и от тогава насам чакаме отговор, като нищо не сме получили вече 5 години. Това нещо нормално ли е ? Имаме документ от пощата , който потвърждава изпратеното дело на адреса във Франция.
Но отговор не получаваме, един съсед , който е адвокат преди време направи някаква проверка относно делото , но така и не успя да ни даде отговор. Моя въпрос е следния :
Има ли някой тук , който знае горе-долу реда на подаване и получаване на отговор или поне малко да ни насочи към това какво точно се прави ?
zapolon
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2020, 15:30

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот miko_pk » 30 Яну 2020, 16:11

Всеки втори пост е: ПОМОЩ! АДВОКАТ ИЗМАМНИК МИ ВЗЕ ПАРИТЕ И НЕ МИ ОБРАЗУВА ДЕЛО!
Нищо чудно- 95% са измамници!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот zapolon » 30 Яну 2020, 16:27

Адвокатът не ни е взимал пари. Има споразумение с него, че всички разноски ги плаща той, а при спечелване на делото - получава % от сумата. Ние не сме плащали нищо като разноски.
Адвокатът беше сигурен, че ще спечели и затова се направи и това споразумение.
zapolon
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2020, 15:30

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот milen101 » 30 Яну 2020, 17:58

За дело в Страсбург няма такси, ето защо вашият адвокат не е заплатил нищо, най - много пощенските разходи. Знам, че се чака най много две години.
Можете да им пишете и да проверите по интернет.
Адреса е на интернет страницата им.
milen101
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2011, 23:39

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот zapolon » 31 Яну 2020, 11:15

Благодаря Ви.
zapolon
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2020, 15:30

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот kdkrastev1234 » 31 Яну 2020, 20:06

milen101 написа:За дело в Страсбург няма такси, ето защо вашият адвокат не е заплатил нищо, най - много пощенските разходи. Знам, че се чака най много две години.
Можете да им пишете и да проверите по интернет.
Адреса е на интернет страницата им.

Това от къде го знаете ? Питам, защото е пълна лъжа. Чака се до десетина години.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот doondie » 01 Фев 2020, 19:45

milen101 написа:За дело в Страсбург няма такси, ето защо вашият адвокат не е заплатил нищо, най - много пощенските разходи. Знам, че се чака най много две години.
Това че няма такса за завеждане на дело, не значи, че адвокатът трябва да работи без заплащане. Хонорар се дължи без значение от изхода на делото. В нормалните държави действително има възможност за предоставяне на no win, no fee услуги, но в България, доколкото ми е известно, това не е разрешено.

2 години за какво се чака по-точно? За обратна връзка дали молбата е приета или отхвърлена бих се съгласил, но за решение това категорично не е реалистичен период. Поне 5 години се чака предвид мудността на ЕСПЧ.

zapolon написа:от тогава насам чакаме отговор, като нищо не сме получили вече 5 години. Това нещо нормално ли е ?
Аз преди година и половина писах на ЕСПЧ. След месец-два (не помня кога точно, но мога да проверя, понеже пазя писмото) получих писмо, в което ме уведомяват, че молбата ми е отхвърлена при предварителното разглеждане. Ако при вас е образувано дело, трябваше да ви кажат, че това се е случило, макар че в брошурата им пише, че ще го направят, ако има нужда от допълнителна информация. Като цяло ЕСПЧ е много зле откъм време за разглеждане на делата – може от 5 до 10 години да отнеме; информиране на кандидатите – възможно е да не пратят абсолютно никаква кореспонденция с години; както и липсата на справедливост при постановените решения както от компенсаторна страна – понякога "обезщетението" е... морално, т.е. достатъчно било на кандидата да знае, че е спечелил, така и от реално ефективна страна – дори да сте осъдени/третирани очевидно несправедливо, Съдът нямал правомощия да направи абсолютно нищо по въпроса (примерно осъдени сте за нещо без доказателства и ЕСПЧ сметне това за нарушение на правата ви – присъдата си остава в сила, без значение какво е решил Съдът).

zapolon написа:Имаме документ от пощата , който потвърждава изпратеното дело на адреса във Франция.
Потвърждава, че писмото е изпратено или че е получено? Ако не е с обратна разписка, тогава този документ не ви върши никаква работа.

Информация, ако изобщо си направят труда да потърсят и предоставят, може да се заяви само писмено с писмо. Адресът е на сайта на Съда. Може и онлайн на сайта на Съда по номер на молбата да се провери статусът ѝ, но доколкото разбирам, вие не знаете дали изобщо е образувано дело.

Успех и дано брат ти е в добро здраве! о/
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот teogeo » 02 Фев 2020, 12:41

Ако не са ви "отрязали" на първата отсявка в първите 3-4-5 месеца от подаването (за което би трябвало да получите писмо), то жалбата Ви е приета за по-натаръшно задълбочено разглеждане. И наистина се чака по 5-6-7-8 години (с малки изключения - чудо е да излезе решение по съществото в рамките на 3 години. Понякога се случваше по дела за нарушаване на правото на разглеждане на делото в разумен срок).

Този Милен, според който се чакало най-много две години, действително говори абсолютни небивалици. Казвам го като човек и водещ такива дела, и стажувал в "Страсбургата".
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот kalahan2008 » 04 Фев 2020, 23:08

Тук можете да прочетете конкретни указания относно движението на жалбите в Европейския съд по правата на човека:
https://www.echr.coe.int/Pages/home.aspx?p=applicants/bul/application
А тук можете да проследните нейното движение, стига да знаете входящия й номер:
http://app.echr.coe.int/SOP/index.aspx?lg=bul
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот milen101 » 06 Фев 2020, 13:40

Аз знаех за около две години, ако молбата е допусната за по - нататъшно разглеждане. Но ако са 5-6-7-8г. - че то тези съдии за по - зле и от наште рушветчии.
milen101
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2011, 23:39

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот kdkrastev1234 » 07 Фев 2020, 16:55

Съдиите ни не са никак лоши. Да и те са хора , и те допускат грешки. Но някой колеги оправдават собствената си некадърност, с това че другата стана била платила. Което създава неверни слухове.

А най-голямият проблем е не корупцията на съдиите, а голямата натовареност на софийските съдилища. Което бави и обезсмисля повечето дела.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Относно отговор по дело от Страсбург

Мнениеот doondie » 07 Фев 2020, 19:07

kdkrastev1234 написа:А най-голямият проблем е не корупцията на съдиите, а голямата натовареност на софийските съдилища. Което бави и обезсмисля повечето дела.
И какво са виновни гражданите, че съдиите били натоварени? Ако една фабрика за мебели например има прекалено много поръчки, какво прави — кара клиентите да чакат с месеци и години или наема допълнително персонал и при нужда оптимизира някои производствени процеси? По същия начин, след като съдиите били "свръхнатоварени" (не съм чул един човек да е каран насила да става съдия!), да се разшири щатът и да се спре с безкрайното отсрочване на дела! Да се инициират или най-малкото препоръчат такива законодателни промени, които да способстват за подобряване на ефективността на съдилищата.

В този контекст, нехуманно е да се чака за решение за нарушени човешки права до 10 години. Та това е 1/6 от пълнолетния живот на човек! Ако имаше извънземни, биха ни се смели на тъпотията.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта


cron