начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Моля за помощ

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля за помощ

Мнениеот slavcheva » 20 Фев 2020, 22:56

Здравейте, имам следното питане:
Имат ли и каква е правната стойност на доказателства събрани в условията на незаконен арест и без преки доказателства за извършено престъпление?

Благодаря предварително!
slavcheva
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Фев 2020, 22:50

Re: Моля за помощ

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Фев 2020, 02:27

Насочете ми мисълта - то е ясно - че искате да защитите задържания, но какво що точно - един вид. Не че нещо - но общотеоретичните съвети са неясни.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Моля за помощ

Мнениеот slavcheva » 21 Фев 2020, 10:15

Мой познат с условна присъда е последван и спрян от полицията след разминаване на автомобилите без индикации за нарушение и видима причина за спиране. Задържан е незабавно и е отведен в районното. Не са му позволили да се обади по телефона. Пресечен е и опит на ангажиран от вън адвокат да се включи... Почти 3 часа по-късно е издадена и официална заповед за задържане за 24 часа след положителен полеви тест за наркотици и дадена кръвна проба.Самия тест дори е правен след опита на адвоката да се включи.
slavcheva
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Фев 2020, 22:50

Re: Моля за помощ

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Фев 2020, 11:34

Да - тук липсата на адвокат индикира на сериозно нарушение, но не знам дали ще срути по този начин нещата.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron