начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Помощ! - Как се изготвя Обвинителен акт.

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ! - Как се изготвя Обвинителен акт.

Мнениеот giviiit » 07 Мар 2020, 11:20

Здравейте! На изпита по Наказателно право, понеже учих наистина много и си мислех,че се подготвих добре, но професорът ми каза, че съм за 5-ца. Бях му казала да не ми я пише, а да се явя на поправката... обясних му, че искам 6-ца и ще се подготвя по-добре, понеже съм си планирала да запиша докторантура след като завърша, Е професорът ми влезе в положение де :D и ми каза, че няма да ми пише петицата и няма да се явявам на поправката, а вместо това ми даде задачата да изготвя ОБВИНИТЕЛЕН АКТ, върху произволно избрано от мен деяние, имам срок 4 дни, ако не го напиша, ще ми остави 5-цата... , рових из интернет, но никъде не открих точно как се структурира, а само разни законодателни разпоредби.Споделих и с колегите, ама теее в пълна мъгла, та затова опрях до тук. Ако някой от Вас /колеги/, който е наясно как се изготвя ОА и ми даде насоки, ще съм му много благодарна! БЛАГОДАРЯ, ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
giviiit
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Мар 2020, 11:05

Re: Помощ! - Как се изготвя Обвинителен акт.

Мнениеот marek972 » 07 Мар 2020, 13:47

бравос бе!! ами ако професора и той кисне във форума?
а иначе, бързо в прокуратурата...няма прокурор който да ти откаже и да не ти покаже
ОА...те напоследък рядко пишат такива, ама все ще се намери ....
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Помощ! - Как се изготвя Обвинителен акт.

Мнениеот nikodim77 » 07 Мар 2020, 18:29

Здравейте,
По принцип съм за това, студентите да успяват сами, а не чрез решения на готово. (при мен водещо е това правило.) Да, лесно е при прокурор, който несъмнено ще предостави желаната „помощ”, освен, ако не изповядва моя принцип. След като гоните отличен успех и не Ви удовлетворява оценка – мн. добър, то би следвало да се справите въз основа на насоки, които ще посоча според моите виждания:
Намирате съд. практика по нак. дела включ и споразумения (в нета има хиляди), отваряте НК и по-конкретно чл. 246, и правите връзка между първите две и всичко с наученото до тук щом имате познания за отличен успех! :wink:
В случай, че от този форум получите на готово ОА и дори да го измените не ми се вярва да сте спокойна с получената отлична оценка...
Успех!

пп. Моля Ви не се сърдете за постът ми! Но щом целите отлична диплома, то вероятно целите и върхове в предстояща кариера – магистратска...? Е там се решават хорски съдби, а ОА е акт, който може да затрие някой невинен и обратно!
С най-добри чувства! :)
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Помощ! - Как се изготвя Обвинителен акт.

Мнениеот lawchoice » 07 Мар 2020, 21:21

giviiit,
"Законодателните разпоредби", които сте открили са напълно достатъчни, за да изпълните поставената Ви задача!
Но е вярно, че без личен принос няма да стане. Затова сядате и почвате да разсъждавате.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Помощ! - Как се изготвя Обвинителен акт.

Мнениеот jhoro » 08 Мар 2020, 14:22

nikodim77 написа:Здравейте,
По принцип съм за това, студентите да успяват сами, а не чрез решения на готово.

Пп. ... а ОА е акт, който може да затрие някой невинен и обратно!

По принцип - за ученето сте прав, но в много случаи има правила (процедури, догми и канони) които трябва да се спазят! Затова е нужно да се ползва и „помощ от приятел“.
Макар словосъчетанието „приятел-прокурор“ да звучи странно.

Пп. ОА може да причини неудобство, но не и „да затрие някой невинен“. Некадърно направен ОА ще „падне“ още на предварителното изслушване в Съда! Ако изобщо стигне дотам!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Помощ! - Как се изготвя Обвинителен акт.

Мнениеот lawchoice » 08 Мар 2020, 14:27

lawchoice написа:giviiit,
"Законодателните разпоредби", които сте открили са напълно достатъчни, за да изпълните поставената Ви задача!
Но е вярно, че без личен принос няма да стане. Затова сядате и почвате да разсъждавате.


Едно допълнение на предходният ми пост, дори и вече да е закъсняло /ако ivan_lawyer вече Ви е снабдил с обещания от него снощи реален ОА/:
Законът се интересува от съдържанието на ОА, а не от неговата структура.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Помощ! - Как се изготвя Обвинителен акт.

Мнениеот giviiit » 08 Мар 2020, 17:52

Здравейте отново! Амиии направих това, което възприех като съвет от marek972.. Отидох в СРП , намерих дежурния прокурор, оказа се много любезен, като му споделих , че се нуждая от насоки, той с радост се съгласи да ми помогне, за половин час ми разясни нещата и аз съвсем сама си го изготвих. В понеделник ще го занеса на професора за проверка. Благодаря, все пак на всички,които споделиха мнение!
giviiit
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Мар 2020, 11:05


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron