начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Колко време след пенсиониране може да работи учител

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Колко време след пенсиониране може да работи учител

Мнениеот janchik » 26 Мар 2020, 13:47

Здравейте, искам да попитам следното: колко време след пенсиониране може да работи учител? Аз съм учител, който в момента е без работа по една или друга причина. Моя колежка, която е пенсионерка и работи вече 3
/три/ години след пенсия, бе предпочетена от директора на училището пред мен. Аз съм в трудоспособна вързаст, със съответните дипломи, квалификации и сертификати и с 15 годишен опит в сферата на образованието. Благодаря!
janchik
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Мар 2020, 13:36

Re: Колко време след пенсиониране може да работи учител

Мнениеот katerinakuch » 26 Мар 2020, 14:26

Мисля, че няма ограничения. Щом има желание, получава добро възнаграждение и така са се уговорили с другата страна по договора, нека си работи. Ако се договорите и Вас ще назначат.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Колко време след пенсиониране може да работи учител

Мнениеот janchik » 26 Мар 2020, 14:49

Значи става на въпрос за договорка. Колегата взима и заплата, и пенсия и е предпочитан, защот има връзки по-нагоре, а аз нищо? Няма ли провен стаут за този казус?
janchik
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Мар 2020, 13:36

Re: Колко време след пенсиониране може да работи учител

Мнениеот tochotocho » 29 Мар 2020, 11:35

Може Директорът да обяви конкурс. И неговият човек ще спечели! А вие дори няма да знаете за обявения конкурс или ще има въпрос- ако не сте подготвен -грешен или без отговор и аут!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Колко време след пенсиониране може да работи учител

Мнениеот tochotocho » 29 Мар 2020, 11:36

А, ако бяха предпочели Вас, същите реплики следва да се очакват от ощетената страна !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron