начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Кражба на яке с документи и ключове.

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот doublekill » 01 Май 2020, 10:54

Здравейте,
Предполагам не поствам темата в правилният раздел, за което моля админите да ме извинят предварително.
През месец март към 23:30ч отидох в един бар с приятел, при което си оставих якето на стола до една от масите.
В следващие няколко минути отидохме да си вземем по нещо за пиене от бара и видяхме, че едни момичета се настаниха на нашата маса докато поръчваме и съответно решихме като джентълмени да не ги гоним.
Към 04:00ч след полунощ решихме да си тръгнем като установих, че якето ми липсва а в него бях оставил документите и ключовете си (малко наивно от своя страна да го оставя така без надзор но никой не беше пипал до този момент).
Съответно на следващия ден описах случая в 1-во РПУ, за да споделя че нещата са ми откраднати и да блокирам документите си, за да не се злоупотреби със тях. Два дни по-късно ми се обадиха от бара и ми казаха, че портфейла с документите ми е намерен, след което се срещнах с управителя, за да си го взема.
Месец по-късно ми се обадиха повторно да дам показания на ново защото било много важно, отидох на място и полицая в РУ - Средец ми каза, че са ме извикали да затворят случая, при което се съгласих и се подписах, все пак той ми каза, никой няма да се занимава да ти търси едно яке и ключове и му казах добре.
До тук всичко окей, до момента в който ми се обадиха от 1-во РПУ онзи ден, за да ми кажат че случаят бил възобновен от прокурор и трябва да отида задължително, за да дам обяснения защото иначе ще пуснат призовка към мен.
Отидох дадох обяснения на ново и ми издадоха един протокол за уведомление на пострадало лице.
Към този момент може би всичко изглежда наред, но те ми казаха, че има вероятност отново да ме извикат. При което ги попитах ако съм в чужбина да кажем в Америка и работя някакво време там, те ми казаха че ако не дойда да дам обяснение имат право да ме депортират обратно в България, което не ми хареса и съответно тези дела продължавали в срок от 10 години (престъпление от общ характер).
Съответно се интересувам има ли някакъв начин да защитя правата си или да анулирам това дело(заявление) по някакъв начин, за да не се занимавам за в бъдеще, един съсед, който се занимава с бракоразводни дела, ми сподели, че имам право да говоря със съдията и да дам показания пред него, в случай че реша да пътувам.

Очаквам вашето мнение и благодаря предварително!
doublekill
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Май 2020, 09:51

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот jhoro » 01 Май 2020, 11:39

Здравейте.
Преди време имахме подобен случай. На обществено място (интернет клуб) беше извършено противозаконно отнемане на портфейл с малка сума пари, от джоба на връхна дреха (яке). Неприятната (за извършителя) подробност беше, че на мястото имаше видео наблюдение. На записите ясно се виждаше лицето му и след кратки „оперативно-издирвателни действия" беше изяснена самоличността му. Тоест - на органите беше спестена доста работа.
В преписката пишеше (цитирам по памет) - „Служител на МВР разговаря с извършителя. Същия каза „Парите ги похарчих, а портфейла - изхвърлих в онези храсти.“ При оглед на мястото, портфейл не беше открит.“
Резолюцията на наблюдаващия прокурор беше - „Преписката се закрива поради ниска степен на обществена опасност на деянието.“

Така, че - вашия случай е на ниво Прокуратура, а съда едва ли е запознат. Говорете с прокурора - да приключва всичко. Освен, ако не е работохолик!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот doublekill » 01 Май 2020, 12:06

Аз като потърпевш поне не знам името на прокурора, предполагам трябва да говоря с разследващия полицай и да го попитам, кой прокурор се е заел със случая и другия ми въпрос е, не трябва ли да изчакам някакво време месец два и след това да процедирам по този начин.
doublekill
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Май 2020, 09:51

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот jhoro » 01 Май 2020, 13:24

doublekill написа:Аз като потърпевш поне не знам името на прокурора, предполагам трябва да говоря с разследващия полицай и да го попитам, кой прокурор се е заел със случая и другия ми въпрос е, не трябва ли да изчакам някакво време месец два и след това да процедирам по този начин.

Не е нужно да знаете името на конкретния прокурор - най-малкото защото същия може да бъде сменен по някаква причина. Ще направите официално, писмено запитване до съответната Прокуратура.
Защо да чакате - за Вас, като пострадал, случая е приключен.
Чл. 24. (1) Не се образува наказателно производство, а образуваното се прекратява, когато:
7. в предвидените в особената част на Наказателния кодекс случаи по дела от общ характер липсва тъжба от пострадалия до прокурора;
9. в предвидените в особената част на Наказателния кодекс случаи пострадалият или ощетеното юридическо лице до започване на съдебното следствие пред първоинстанционния съд направи искане за прекратяване на наказателното производство;
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот doublekill » 04 Май 2020, 10:41

Благодаря много за отзива и помощта, ходих до прокуратурата и ми казаха, че трябва да им изпратя заявлението по пощата (аз и не попитах за това) и съответно така и направих описах, че желая случая да ми бъде прекратен по чл. 24, ал. 9 във връзка с това, че имам планове за работа и т.н извън страната и го пратих. Надявам се молбата ми да бъде разгледана и да станат нещата, след което ще драсна за резултата тук.
doublekill
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Май 2020, 09:51

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот bvoykov » 11 Май 2020, 11:00

jhoro написа:Не е нужно да знаете името на конкретния прокурор - най-малкото защото същия може да бъде сменен по някаква причина. Ще направите официално, писмено запитване до съответната Прокуратура.
Защо да чакате - за Вас, като пострадал, случая е приключен.
Чл. 24. (1) Не се образува наказателно производство, а образуваното се прекратява, когато:
7. в предвидените в особената част на Наказателния кодекс случаи по дела от общ характер липсва тъжба от пострадалия до прокурора;
9. в предвидените в особената част на Наказателния кодекс случаи пострадалият или ощетеното юридическо лице до започване на съдебното следствие пред първоинстанционния съд направи искане за прекратяване на наказателното производство;


На мен ми е любопитно кои са тези предвидени по смисъла на чл. 24, ал. 1, т. 9 НПК в Особената част на НК случаи, когато пострадалият може да поиска прекратяване на досъдебно производство за кражба. До сега не съм виждал ДП да е било прекратявано по този начин, защото такава възможност липсва.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот tanchik » 13 Май 2020, 10:20

doublekill написа:Благодаря много за отзива и помощта, ходих до прокуратурата и ми казаха, че трябва да им изпратя заявлението по пощата (аз и не попитах за това) и съответно така и направих описах, че желая случая да ми бъде прекратен по чл. 24, ал. 9 във връзка с това, че имам планове за работа и т.н извън страната и го пратих. Надявам се молбата ми да бъде разгледана и да станат нещата, след което ще драсна за резултата тук.


Прокурорът е длъжен да приключи този случай по ваша молба. Интересно е да знаете как завършва тази история.
tanchik
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Май 2020, 10:03

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот lawchoice » 13 Май 2020, 23:31

tanchik написа:
doublekill написа:Благодаря много за отзива и помощта, ходих до прокуратурата и ми казаха, че трябва да им изпратя заявлението по пощата (аз и не попитах за това) и съответно така и направих описах, че желая случая да ми бъде прекратен по чл. 24, ал. 9 във връзка с това, че имам планове за работа и т.н извън страната и го пратих. Надявам се молбата ми да бъде разгледана и да станат нещата, след което ще драсна за резултата.


Прокурорът е длъжен да приключи този случай по ваша молба. Интересно е да знаете как завършва тази история.


Сбъркали сте платформата:
Това е юридически форум, а не трибуна за коментари по казуси, като тези разглеждани в Съдебен спор по Нова ТВ.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот jhoro » 14 Май 2020, 06:20

lawchoice написа:Сбъркали сте платформата:
Това е юридически форум, а не трибуна за коментари по казуси, като тези разглеждани в Съдебен спор по Нова ТВ.

Струва ми се, че Вие сте се объркали. Не само за платформата, а и за годината. Сталин, Тито, Димитров … бяха много отдавна!
Сега е демокрация, и всеки може да се излага … спиред възможностите си. Затова е „форум” (говорилня), а не заседание на Парламентарната комосия по национална сигурност! И си има раздел, с ограничен достъп.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот lawchoice » 14 Май 2020, 09:15

jhoro написа:
lawchoice написа:Сбъркали сте платформата:
Това е юридически форум, а не трибуна за коментари по казуси, като тези разглеждани в Съдебен спор по Нова ТВ.

Струва ми се, че Вие сте се объркали. Не само за платформата, а и за годината. Сталин, Тито, Димитров … бяха много отдавна!
Сега е демокрация, и всеки може да се излага … спиред възможностите си. Затова е „форум” (говорилня), а не заседание на Парламентарната комосия по национална сигурност! И си има раздел, с ограничен достъп.


Взел съм отношение във връзка с конкретен коментар. Не сте ме разбрали. Аз възразявам не срещу свободата на изразяване в Интернет, а срещу това да се говори от чуждо име. В РБ има нарочно създадени специализирани органи, натоварени с решаване на подобни правни въпроси. Добри или лоши, форумът не може да ги замести.

Съгласен съм с Вашата констатация, че сега е демокрация. Точно затова, правото на свободно изразяване, особено в специализирани форуми, следва да бъде възприемано преди всичко като отговорност. Днес действително е лесно за българина да драсне два три реда в Интернет, с намерението да реши своите здравни или правни проблеми. Достатъчно е да се появи някой, който да му каже с категоричност това, което иска да чуе, за да придобие самочувствие, че може сам да се лекува.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот bvoykov » 15 Май 2020, 20:39

Струва ми се, че може би излишна енергия вкарвате покрай коментара на въпросния юзър. Неговото посещение според мен има друга цел - обърнете внимание, че като е цитирал предходния пост думата "тук" е обхваната от някакъв линк. Може би е рекламен бот или човек, който има за задача да пуска някакви реклами, не знам, аз не съм пробвал да отварям този линк, щото не се знае какво дебне от другата страна.

tanchik написа:
doublekill написа:....... Надявам се молбата ми да бъде разгледана и да станат нещата, след което ще драсна за резултата тук.


Прокурорът е длъжен да приключи този случай по ваша молба. Интересно е да знаете как завършва тази история.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот jhoro » 15 Май 2020, 21:51

bvoykov написа:Струва ми се, че може би излишна енергия вкарвате покрай коментара на въпросния юзър. Неговото посещение според мен има друга цел - обърнете внимание, че като е цитирал предходния пост думата "тук" е обхваната от някакъв линк. Може би е рекламен бот или човек, който има за задача да пуска някакви реклами, не знам, аз не съм пробвал да отварям този линк, щото не се знае какво дебне от другата страна.

Прав сте!
Линка е към „Интернет магазин на парфюмерия и козметика MAKEUP.BG“
Последна промяна jhoro на 15 Май 2020, 23:25, променена общо 1 път
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот lawchoice » 15 Май 2020, 23:05

bvoykov написа:Струва ми се, че може би излишна енергия вкарвате покрай коментара на въпросния юзър. Неговото посещение според мен има друга цел - обърнете внимание, че като е цитирал предходния пост думата "тук" е обхваната от някакъв линк. Може би е рекламен бот или човек, който има за задача да пуска някакви реклами, не знам, аз не съм пробвал да отварям този линк, щото не се знае какво дебне от другата страна.

tanchik написа:
doublekill написа:....... Надявам се молбата ми да бъде разгледана и да станат нещата, след което ще драсна за резултата *****.


Прокурорът е длъжен да приключи този случай по ваша молба. Интересно е да знаете как завършва тази история.


Благодаря! Действително не бях обърнал внимание на връзката в цитата. За съжаление вече не мога да редактирам моят коментар, за да я премахна.

Допълнение: вероятно става въпрос за генериране на трафик към сайт и т.нар. Link building за покачване на рейтингът й в търсещите машини в Интернет.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Кражба на яке с документи и ключове.

Мнениеот doublekill » 17 Май 2020, 21:25

Така във връзка с горе посочените коментари относно линка, който несъзнателно съм добавил или от някъде се е прикачил (за което се извинявам) ако има възможност модератор да го премахне не ми дава да си редактирам отговора. Също така темата ми не е написана от рекламен бот и към колегата "jhoro" все още не съм получил отговор от прокуратурата може би ще е хубаво да изпратя едно заявление и по електронната поща. Не знам с каква скорост се разглеждат тези заявления, но силно се надявам до края на годината казуса да бъде разрешен ако ли не ще трябва да си търся правата по някакъв начин.
Извинявам се още веднъж и благодаря за разбирането от всички.
doublekill
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Май 2020, 09:51


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 18 госта


cron