начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Злобни съседи - отмъщение чрез куче

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Злобни съседи - отмъщение чрез куче

Мнениеот oreonreo » 13 Май 2020, 14:36

Здравейте, приятели. Нуждая се от помощта Ви...
Ще се опитам да съм кратък - затова тук проблемът, а в послепис - предисторията, ако Ви е интересно, да видите какви жалки хорица има на тоя свят...
Въпросът ми е при какви обстоятелства може съседите да изгонят кучето ми - било то чрез домоуправа, чрез викане на полиция, не знам и аз как още :D
Кучето е 36кг, ВИНАГИ на повод в блока, не се е изпускал (освен като малък и ВЕДНАГА почиствах и дезинфекцирах. ВЕДНАГА.). Имам 10кв.м. свободно пространство в апартамента (или би трябвало имам, не знам какви критерии имат как се мери), плащам такса в общината, както и за 0.5 човека на домоуправата (на едно събрание се преборих да не плащам за него като за 1 човек, а като за половин - и нормално, кога кучето ми само ще се вози в асансьора или само ще си святка лампите във входа???).
Съседите НЕ ги е страх от него, НЕ е лошо кучето по никакви критерии и според никой съсед, никога досега никой НЕ се е оплаквал за каквото и да е, камо ли да са се подавали жалби - и нормално. Като нещо не ти пречи, защо зорлем да правиш мръсно?
Много ме е страх, защото съм изряден собственик и съобразителен съсед, аз мога да си плащам, студент съм, а те, богаташите, не могат?!
МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ, вече 20ти ден не съм на себе си от страх, че има някаква вратичка в някакъв закон, която ще позволи без причина, от чиста злоба да се изгони кучето ми... и няма да мога да докажа, че се прави не от проблем, а от чисто злоба...
Ще съм много благодарен да получа Вашата помощ, наистина...
П.С. Въпросният индивид е една смешна женица, която искаше да се плаща на апартамент, не на бр. живущи. Тя е с четиричленно семейство, аз - сам. Прочетох ЗУЕС, изкоментирахме на събрание пред професионален домоуправител (така се води по титла, иначе е една руса, ако ме разбирате :D ) и взехме решение да се плаща на бр. живущи, както е по ЗУЕС, както е и редно.
Стана й много тъпо на комшито, всички в блока са богати и не им се занимаваше, но аз съм студент и най-вече не съм ок някой да живее на гърба ми.
Не очакваше, че на 20г ще съм толкова подготвен и че ще си търся правата, които са заложени в ЗУЕС.
Дърви се пред съседите, хапа, ама какво да направи, като мнозинстовото беше на страната на правдата? Мрънкаше, че съм бил задължен да ги питам всички ок ли са да има куче в блока, кучето било прекалено голямо за апартамент, било черно, уроки й хвърляло, всякаки простотии само и само малко от малко да ми стане тъпо или гадно, не знам.
Поуталожиха се нещата, дъщеря й замина да учи в чужбина и на секундата спря да й плаща нейната част от таксите за входа, но когато прекъсна и се върна да живее тук, не почна да й плаща на секундата. И така 1 година :D Някой е подал сигнал май и е мега ядосана и си мисли, че съм аз. Няма да пита като бял човек да й кажа, че не съм бил аз, а само ще крещи заплахи на терасата :D Смехотворно... Голяма интригантка, ходи и насъсква съседите, с някои си е по-близка (пак ако ме разбирате :D не знам дали само лицево-челюстни упражнения правят, или за цяло тяло, не ме и засяга.), но не знам на какво е способна...
МНОГО ВИ МОЛЯ! Изчетох каквито закони има по въпроса, уж съм си вързал гащите отвсякъде, но ме е страх, че все ще намери как да ми направи мръсно. Не е редно, не е морално и вярвам, че съдбата ще й се отплати, но не това ме интересува.
Интересува ме кучето ми да е при мен и да не ми се налага да се местя от собственото ми жилище.
Бъдете живи и здрави, ще съм страшно благодарен, ако някой може да ми помогне.
Последна промяна oreonreo на 14 Май 2020, 08:17, променена общо 1 път
oreonreo
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Май 2020, 14:11

Re: Злобни съседи - отмъщение чрез куче

Мнениеот raniia » 13 Май 2020, 15:40

Накратко - ако кучето ви е регистрирано, чипирано, има паспорт, а в дома ви има разписаната в закона площ, а така, акто виждам има, нямате наложени актове свързани с отглеждането на животното, няма сила, която да направи така, че животното да ви бъде отнето.
Можете да подадете жалба в полицията за тормоз, което ще направи така, съседите ви да намалят агресията, след като се осъществи проверка по жалбата ви и ги накарат да подпишат предупредителен протокол или ги предупредят устно.
raniia
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Авг 2019, 17:44

Re: Злобни съседи - отмъщение чрез куче

Мнениеот oreonreo » 13 Май 2020, 15:52

raniia написа:Накратко - ако кучето ви е регистрирано, чипирано, има паспорт, а в дома ви има разписаната в закона площ, а така, акто виждам има, нямате наложени актове свързани с отглеждането на животното, няма сила, която да направи така, че животното да ви бъде отнето.
Можете да подадете жалба в полицията за тормоз, което ще направи така, съседите ви да намалят агресията, след като се осъществи проверка по жалбата ви и ги накарат да подпишат предупредителен протокол или ги предупредят устно.


Много Ви благодаря!
Тъпото е, че няма да дойдат да се разберете очи в очи, а подмолно ще си съскат и ще си кроят планове :D Ако се стигне дотам, вече поне знам какво да предприема.
А нали няма как, ако някой от съседите има връзки в полицията или прокуратурата, да изкривят нещата? От лъжите ме е страх, не от друго... Пак благодаря!
oreonreo
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Май 2020, 14:11

Re: Злобни съседи - отмъщение чрез куче

Мнениеот raniia » 14 Май 2020, 14:27

Не, никакъв шанс. Просто спазвайте разпоредбите за разходка на кучето с повод и намордник, както промениха закона /за големите породи/, за да нямат повод за жалба.
Ако решат да са крайни и провокират кучето, за да го изкарат агресивно, можете да сигнализирате РПУ, за да имате допълнителен коз, при евентуална проверка.
raniia
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Авг 2019, 17:44

Re: Злобни съседи - отмъщение чрез куче

Мнениеот oreonreo » 14 Май 2020, 18:43

raniia написа:Не, никакъв шанс. Просто спазвайте разпоредбите за разходка на кучето с повод и намордник, както промениха закона /за големите породи/, за да нямат повод за жалба.
Ако решат да са крайни и провокират кучето, за да го изкарат агресивно, можете да сигнализирате РПУ, за да имате допълнителен коз, при евентуална проверка.


МНОГО, МНОГО Ви благодаря! Наистина идея си нямате колко ме успокоихте! Да сте жив/а и здрав/а!
oreonreo
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Май 2020, 14:11


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron