начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Проблемите

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Проблемите

Мнениеот ilian_todorov » 26 Май 2020, 13:18

[/quote]
Напротив, законът категорично ми забранява да изразявам становище по същество на висящи производства. Няма лощо да сме разни хора с разни идеали. Важно е обаче да се държи сметка за всички възможни относими обстоятелства, които биха възникнали, когато се дава мнение по правни казуси в интернет. Това е работата на нарочно ангажирания с казуса адвокат /без значение дали е назначен или упълномощен/ и е несериозно да се твърди, че тази дейност може да бъде заместена от дистанционен анализ в Интернет /без значение от намеренията на участниците в него/.[/quote]



Законът изрично ти забранява да изразяваш становища!? Нали писа, че не си адвокат!? Или това важи за всички граждани, включително за мен? :?: :D Аз пък изразявам становище, а питащият дали ще се съобрази с него си решава сам. :idea:
Естествено, че не може, но това не значи, че не трябва да го има.
Последна промяна ilian_todorov на 26 Май 2020, 14:56, променена общо 1 път
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Проблемите

Мнениеот ilian_todorov » 26 Май 2020, 13:21

hiceto написа:Днес говорих с адвокат ,който каза ,че варянта е делото да се върне и да сепробва да се отлага ,отлага с цел да се прекрати иначе състои ли се затвора ми бил в кърпа вързан


Значи обвинението ти не е по алинея пет! Сигурен ли си, че по тази алинея си обвинен? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Проблемите

Мнениеот ivanov_p » 26 Май 2020, 13:45

hiceto написа:Днес говорих с адвокат ,който каза ,че варянта е делото да се върне и да сепробва да се отлага ,отлага с цел да се прекрати иначе състои ли се затвора ми бил в кърпа вързан


Той ти е в кърпа вързан, защото имаш условна присъда и са те хванали с хероин, към който се пристрастяваш. Ако не са те хванали вчера, ще те хванат днес или утре. Може и да бавиш, но докато бавиш пак ще те хванат, така става, няма изключения. Ако беше нещо друго можеше да ти се размине, но при хероина е трудно. Може да намериш и адвокат, който да проведе личен разговор с разследващия, но ще се реши този случай и то скъпо, а следващия ще е след няколко месеца и така ще изядеш и солта и тоягите и накрая ще платиш.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Проблемите

Мнениеот ilian_todorov » 26 Май 2020, 14:52

ivanov_p написа:
hiceto написа:Днес говорих с адвокат ,който каза ,че варянта е делото да се върне и да сепробва да се отлага ,отлага с цел да се прекрати иначе състои ли се затвора ми бил в кърпа вързан


Той ти е в кърпа вързан, защото имаш условна присъда и са те хванали с хероин, към който се пристрастяваш. Ако не са те хванали вчера, ще те хванат днес или утре. Може и да бавиш, но докато бавиш пак ще те хванат, така става, няма изключения. Ако беше нещо друго можеше да ти се размине, но при хероина е трудно. Може да намериш и адвокат, който да проведе личен разговор с разследващия, но ще се реши този случай и то скъпо, а следващия ще е след няколко месеца и така ще изядеш и солта и тоягите и накрая ще платиш.

Нали уж бил обвинен на основание чл. 354, ал. 5 от НК и наказанието е до хиляда лева глоба? Ако е така, адвокатът или не е в час или го лъже! :idea:
Ако е по алинея три отива в затвора и изцяло се солидаризирам с теб. Препоръчах му да се лекува и представи затова доказателства в съда. Дано по тази начин смекчи присъдата си.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Проблемите

Мнениеот lawchoice » 26 Май 2020, 20:03

ilian_todorov написа:
lawchoice написа:Напротив, законът категорично ми забранява да изразявам становище по същество на висящи производства. Няма лощо да сме разни хора с разни идеали. Важно е обаче да се държи сметка за всички възможни относими обстоятелства, които биха възникнали, когато се дава мнение по правни казуси в интернет. Това е работата на нарочно ангажирания с казуса адвокат /без значение дали е назначен или упълномощен/ и е несериозно да се твърди, че тази дейност може да бъде заместена от дистанционен анализ в Интернет /без значение от намеренията на участниците в него/.


Законът изрично ти забранява да изразяваш становища!? Нали писа, че не си адвокат!? Или това важи за всички граждани, включително за мен? :?: :D Аз пък изразявам становище, а питащият дали ще се съобрази с него си решава сам. :idea:
Естествено, че не може, но това не значи, че не трябва да го има.


Нормално е да си учуден. Касае се за устройствен закон, чиито разпоредби не са широко разпространени сред гражданите, които желат да правораздават. Понеже виждам, че ти си от по-любознателните /с лекота се произнасяш по същество на казуси от всички области на правото/ ще те оставя сам да откриеш за кой закон става въпрос.

Колкото до казуса предмет на тази тема, важно е да се отбележи, че успешното лечение е постигнато тогава когато бъдат отстранени причините за възникване на заболяването. Да се лекуват последиците на заболяването няма особен смисъл. Тогава е твърде вероятно да се осъществи сценария, за който пише и Ivanov_p. Дори нещо повече, щом свършат парите за наркотици може да случи далеч по-неприятен сценарий, а именно да имаме налице цяла палитра от деяния по НК.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Проблемите

Мнениеот ilian_todorov » 26 Май 2020, 20:23

lawchoice написа:
ilian_todorov написа:
lawchoice написа:Напротив, законът категорично ми забранява да изразявам становище по същество на висящи производства. Няма лощо да сме разни хора с разни идеали. Важно е обаче да се държи сметка за всички възможни относими обстоятелства, които биха възникнали, когато се дава мнение по правни казуси в интернет. Това е работата на нарочно ангажирания с казуса адвокат /без значение дали е назначен или упълномощен/ и е несериозно да се твърди, че тази дейност може да бъде заместена от дистанционен анализ в Интернет /без значение от намеренията на участниците в него/.


Законът изрично ти забранява да изразяваш становища!? Нали писа, че не си адвокат!? Или това важи за всички граждани, включително за мен? :?: :D Аз пък изразявам становище, а питащият дали ще се съобрази с него си решава сам. :idea:
Естествено, че не може, но това не значи, че не трябва да го има.


Нормално е да си учуден. Касае се за устройствен закон, чиито разпоредби не са широко разпространени сред гражданите, които желат да правораздават. Понеже виждам, че ти си от по-любознателните /с лекота се произнасяш по същество на казуси от всички области на правото/ ще те оставя сам да откриеш за кой закон става въпрос.

Колкото до казуса предмет на тази тема, важно е да се отбележи, че успешното лечение е постигнато тогава когато бъдат отстранени причините за възникване на заболяването. Да се лекуват последиците на заболяването няма особен смисъл. Тогава е твърде вероятно да се осъществи сценария, за който пише и Ivanov_p. Дори нещо повече, щом свършат парите за наркотици може да случи далеч по-неприятен сценарий, а именно да имаме налице цяла палитра от деяния по НК.


Опитваш се да ме пързаляш и ме караш да търся черна котка в празна тъмна стая. :D После ще кажеш, не си я видял в тъмното. :D Няма да се вържа. :D Правото ми е хоби и с радост доколкото мога помагам на тези, които имат нужда. :idea:
Хайде да оставим лечението на лекарите. :idea: Естествено, че трябва да се отстранят причините. За да си набави пари от наркотици ще извърши други престъпления го написах преди теб. :idea: Пострадал може да съм и аз и ти и който и да е в този форум.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Проблемите

Мнениеот lawchoice » 26 Май 2020, 22:12

ilian_todorov написа:
lawchoice написа:Нормално е да си учуден. Касае се за устройствен закон, чиито разпоредби не са широко разпространени сред гражданите, които желат да правораздават. Понеже виждам, че ти си от по-любознателните /с лекота се произнасяш по същество на казуси от всички области на правото/ ще те оставя сам да откриеш за кой закон става въпрос.

Колкото до казуса предмет на тази тема, важно е да се отбележи, че успешното лечение е постигнато тогава когато бъдат отстранени причините за възникване на заболяването. Да се лекуват последиците на заболяването няма особен смисъл. Тогава е твърде вероятно да се осъществи сценария, за който пише и Ivanov_p. Дори нещо повече, щом свършат парите за наркотици може да случи далеч по-неприятен сценарий, а именно да имаме налице цяла палитра от деяния по НК.


Опитваш се да ме пързаляш и ме караш да търся черна котка в празна тъмна стая. :D После ще кажеш, не си я видял в тъмното. :D Няма да се вържа. :D Правото ми е хоби и с радост доколкото мога помагам на тези, които имат нужда. :idea:

Хайде да оставим лечението на лекарите. :idea: Естествено, че трябва да се отстранят причините. За да си набави пари от наркотици ще извърши други престъпления го написах преди теб. :idea: Пострадал може да съм и аз и ти и който и да е в този форум.


Защо да оставим лечението на лекарите? Твоето хоби е правото, пък моето е медицината. Точно сега и тук сме се събрали специалистите, от които има нужда авторът на темата, за да реши своите проблеми. Защо не искаш да се изкажем тук?
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Проблемите

Мнениеот ilian_todorov » 26 Май 2020, 23:06

lawchoice написа:
ilian_todorov написа:
lawchoice написа:Нормално е да си учуден. Касае се за устройствен закон, чиито разпоредби не са широко разпространени сред гражданите, които желат да правораздават. Понеже виждам, че ти си от по-любознателните /с лекота се произнасяш по същество на казуси от всички области на правото/ ще те оставя сам да откриеш за кой закон става въпрос.

Колкото до казуса предмет на тази тема, важно е да се отбележи, че успешното лечение е постигнато тогава когато бъдат отстранени причините за възникване на заболяването. Да се лекуват последиците на заболяването няма особен смисъл. Тогава е твърде вероятно да се осъществи сценария, за който пише и Ivanov_p. Дори нещо повече, щом свършат парите за наркотици може да случи далеч по-неприятен сценарий, а именно да имаме налице цяла палитра от деяния по НК.


Опитваш се да ме пързаляш и ме караш да търся черна котка в празна тъмна стая. :D После ще кажеш, не си я видял в тъмното. :D Няма да се вържа. :D Правото ми е хоби и с радост доколкото мога помагам на тези, които имат нужда. :idea:

Хайде да оставим лечението на лекарите. :idea: Естествено, че трябва да се отстранят причините. За да си набави пари от наркотици ще извърши други престъпления го написах преди теб. :idea: Пострадал може да съм и аз и ти и който и да е в този форум.


Защо да оставим лечението на лекарите? Твоето хоби е правото, пък моето е медицината. Точно сега и тук сме се събрали специалистите, от които има нужда авторът на темата, за да реши своите проблеми. Защо не искаш да се изкажем тук?

Намерих сродна душа! :D На мен медицината също ми е хоби, но тук е юридически форум и по тази причина не давам подобни съвети. От футбол и от жени също много разбирам, но смятам, че не му е тук мястото. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Проблемите

Мнениеот Melly » 27 Май 2020, 01:08

ilian_todorov написа:Намерих сродна душа! :D На мен медицината също ми е хоби, но тук е юридически форум и по тази причина не давам подобни съвети. От футбол и от жени също много разбирам, но смятам, че не му е тук мястото. :idea:

Виж ти каква изненада. :roll:
Аз пък също много разбирам от мъже.
Давам ти жокер - я отскочи във Фейс-а, влез в групата "големите капии" и там може да си обменяме "заръки". Ще те изслушвам с огромно търпение. Сериозно говоря.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Проблемите

Мнениеот ilian_todorov » 27 Май 2020, 13:28

Melly написа:
ilian_todorov написа:Намерих сродна душа! :D На мен медицината също ми е хоби, но тук е юридически форум и по тази причина не давам подобни съвети. От футбол и от жени също много разбирам, но смятам, че не му е тук мястото. :idea:

Виж ти каква изненада. :roll:
Аз пък също много разбирам от мъже.
Давам ти жокер - я отскочи във Фейс-а, влез в групата "големите капии" и там може да си обменяме "заръки". Ще те изслушвам с огромно търпение. Сериозно говоря.

Можеш да ми бъдеш от полза тук по правни въпроси, но нали не съм твоят човек. :idea:
Такава група няма. :D
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Проблемите

Мнениеот un_carcerata » 29 Май 2020, 21:12

Виж са готин,по добре направи едно споразумение ,и влез и си излежи прсъдата.Тва с отлагането няма да ти помогне много,колкото и да го отлагаш,то си те чака и ще си постоянно нервен и под стрес,кога,колко и т.н. В твоя случай ще се споразумееш със съда за най много година ефективна и плюс тия 6 месеца от условната ще ти е година и половина най-много.Като задължително гледай да си на общ режим,разликата е режимите е ОСЕЗАЕМА!!! Преди да влезнеш виж кое е общежитето от открит тип в което евентуално ще лежиш и потърси познати и връзки там(за София и областта това е ЗО Казичене).Ще влвзнеш ще се държиш мъжката ,гледай да не употребяваш това с което са те хванали и всичко ще е ок.До 40 дни ще те изкарат на работа и ще почнеш да приспадаш от присъдата си(за една календарна година ,от работа ще избиеш 5 месеца от присъдата си)като ходиш да бачкаш (предимно извън затвора) в 99 процента от случаите идват да те видят близките ти там където работиш и си е ок,само дето спиш в затвора,там също са хора и даже понякога е много забавно,в стаята си имаш тв,кабелна,готвите тренитрате играете футбол,абе като мъжки лагер.Моя съвет е не отлагай,самото притеснение от това дали,кога,и колко ще лежиш ще те скапе.Отлагах дело за наркотици (за 9кг хероин) 1 година и свалих 8 кг и почти не спях,все мислех ,какво що...влязох ,излежах си наказнето и сега всичко си ми е ок.Така че давай смело и скоро ще си го изкарал и ще е минало.Друг момент е че като отлагаш няколко пъти това няма да се хареса много на прокурора по делото ти и след многото отлагания няма да е склонен за добро за теб споразумение,желязото се кове докато е топло ,говори с адвоката да иска споразумение,така ще е най добре за всички,прокурора ще е доволен ще вдигаш ръка че си виновен и ще има ефективна присъда (ще е склонен на по малка такава което е добре за теб) ти ще го избуташ и след година и малко ще е вече спомен :) Ако си от София или района ми пиши и ще се погрижа да те посрещнат в Централният и Казичене ако те е страх от това че влизаш в такава институция :wink:
un_carcerata
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 30 Окт 2017, 14:22

Re: Проблемите

Мнениеот ilian_todorov » 29 Май 2020, 21:39

un_carcerata написа:Виж са готин,по добре направи едно споразумение ,и влез и си излежи прсъдата.Тва с отлагането няма да ти помогне много,колкото и да го отлагаш,то си те чака и ще си постоянно нервен и под стрес,кога,колко и т.н. В твоя случай ще се споразумееш със съда за най много година ефективна и плюс тия 6 месеца от условната ще ти е година и половина най-много.Като задължително гледай да си на общ режим,разликата е режимите е ОСЕЗАЕМА!!! Преди да влезнеш виж кое е общежитето от открит тип в което евентуално ще лежиш и потърси познати и връзки там(за София и областта това е ЗО Казичене).Ще влвзнеш ще се държиш мъжката ,гледай да не употребяваш това с което са те хванали и всичко ще е ок.До 40 дни ще те изкарат на работа и ще почнеш да приспадаш от присъдата си(за една календарна година ,от работа ще избиеш 5 месеца от присъдата си)като ходиш да бачкаш (предимно извън затвора) в 99 процента от случаите идват да те видят близките ти там където работиш и си е ок,само дето спиш в затвора,там също са хора и даже понякога е много забавно,в стаята си имаш тв,кабелна,готвите тренитрате играете футбол,абе като мъжки лагер.Моя съвет е не отлагай,самото притеснение от това дали,кога,и колко ще лежиш ще те скапе.Отлагах дело за наркотици (за 9кг хероин) 1 година и свалих 8 кг и почти не спях,все мислех ,какво що...влязох ,излежах си наказнето и сега всичко си ми е ок.Така че давай смело и скоро ще си го изкарал и ще е минало.Друг момент е че като отлагаш няколко пъти това няма да се хареса много на прокурора по делото ти и след многото отлагания няма да е склонен за добро за теб споразумение,желязото се кове докато е топло ,говори с адвоката да иска споразумение,така ще е най добре за всички,прокурора ще е доволен ще вдигаш ръка че си виновен и ще има ефективна присъда (ще е склонен на по малка такава което е добре за теб) ти ще го избуташ и след година и малко ще е вече спомен :) Ако си от София или района ми пиши и ще се погрижа да те посрещнат в Централният и Казичене ако те е страх от това че влизаш в такава институция :wink:

Осъден е условно на една година условно, а не на шест месеца!

Ако обвинението е по алинея пет ще го осъдят само на глоба. :idea: Теб са те хванали с 9 кг хероин, а него с по-малко от грам. Няма място за сравнение.

Като чета какво си написал, почти се навих и аз да вляза в затвора. :D Уви, няма за какво. :D
Да кажем, че прокурорът ще се навие на една година. Като прибави и едната година условно, дори да работи ще лежи общо поне една година и половина. Знаеш, че е зависим. Как ще се лекува в затвора? Има ли такава опция? Ако не се лекува ще трябва да си ги набавя там. Цената и рискът ще са много високи!
Според мен, ако ще е споразумение адвокатът трябва да се бори за тримесечна присъда. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Проблемите

Мнениеот lawchoice » 29 Май 2020, 23:55

Знаеш ли колко е лесно любителя да прекрачи границата?
Вярно е, че българина има самочувствието, че знае и може всичко. Вероятно всичко ви изглужда като "по вода". За вас любителите в правото е лесно да се изкажете от разстояние - гледате в кристалнното кълбо и отсичате. Вас не ви грее, че коментирането на всеки правен казус е отговорност. Разглезени сте от Съдебен спор по НоваТВ. В реалността обаче е различно. Разликата между компетентно мнение на професионалист и на любител е, че професионалистът е готов да поеме отговорност за неправилни съвети. Затова подходящата платформа за любителите на правото :D не е тук, а във форум от типа на "bg-mama*, където коментарът от всяка бг-мама или друг любител /всезнайко/ е добре дошъл /генерира тряфик, който е важен в днешно време/.

П.П.
Melly, извинявай, но не успях да се въздържа! Ясно е, че темата няма юридическа стойност, но не бива чрез нашето мълчание да бъде подкрепяно и изграждано самочувствието на любителите в правото, че знаят всичко и могат ей така чрез мнение тук във форума да дават правни съвети по същество за решаване на реални казуси. Подобни платформи като тази достигат до неограничен кръг от лица и всички ние - тези на които им пука за правото, сме отговорни дори и тук.

Допълнение: понеже не знам доколко се разбира горното, ето една картинка, кояго илюстрира за какво става въпрос:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1590787085v.jpg
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Проблемите

Мнениеот ilian_todorov » 30 Май 2020, 01:01

lawchoice написа:Знаеш ли колко е лесно любителя да прекрачи границата?
Вярно е, че българина има самочувствието, че знае и може всичко. Вероятно всичко ви изглужда като "по вода". За вас любителите в правото е лесно да се изкажете от разстояние - гледате в кристалнното кълбо и отсичате. Вас не ви грее, че коментирането на всеки правен казус е отговорност. Разглезени сте от Съдебен спор по НоваТВ. В реалността обаче е различно. Разликата между компетентно мнение на професионалист и на любител е, че професионалистът е готов да поеме отговорност за неправилни съвети. Затова подходящата платформа за любителите на правото :D не е тук, а във форум от типа на "bg-mama*, където коментарът от всяка бг-мама или друг любител /всезнайко/ е добре дошъл /генерира тряфик, който е важен в днешно време/.

П.П.
Melly, извинявай, но не успях да се въздържа! Ясно е, че темата няма юридическа стойност, но не бива чрез нашето мълчание да бъде подкрепяно и изграждано самочувствието на любителите в правото, че знаят всичко и могат ей така чрез мнение тук във форума да дават правни съвети по същество за решаване на реални казуси. Подобни платформи като тази достигат до неограничен кръг от лица и всички ние - тези на които им пука за правото, сме отговорни дори и тук.

Допълнение: понеже не знам доколко се разбира горното, ето една картинка, кояго илюстрира за какво става въпрос:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1590787085v.jpg


Ами нали във форума има компетентни юристи, които ще ни поправят, ако объркаме конците. :idea: Така и ние любителите ще научим нещо. :idea: Питащият сам решава дали да се довери на съвети тук във форума. Това важи и за мен, защото и аз задавам въпроси.
Много пъти ми се случвало на въпроси по един и същи казус да получавам различни отговори от различни адвокати. Често и специалистите грешат. Значи ли това, че трябва да мълчат? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Проблемите

Мнениеот Melly » 30 Май 2020, 01:18

Здравей lawchoice, и добро утро :lol:

Някога, преди 10-тина години яростно се противопоставях на такива навлеци които считаха себе си за завършени капацитети по правни въпроси и ръсеха съвети наляво-надясно без да изпитват грам неудобство демонстрирайки свръх дефицит на ценности.
С времето се отказах да реагирам срещу тази напаст и започнах все по-рядко да влизам в този форум. Навик..., стара любов...
Причината бе, че първоначалната идея и цел за създаване на тази платформа се изроди... Липсва авторитетът на Lex.bg. Напълно се обезличи.
Но един светъл лъч за мен е твоето присъствие тук, за което съм благодарна за това, че все пак намерих тук още една сродна душа.

Бъди здрав!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Проблемите

Мнениеот lawchoice » 30 Май 2020, 09:52

Добро утро, Melly
Благодаря за включването. Разбирам те напълно. Аз също осъзнавам, че моето упорство в теми като тази няма особен смисъл, понеже желанието на някои участници да се изкажат по същество е по-силно от всичко останало. Въпреки, че тези учактници не носят отговорност за качеството /състоятелността/ на правните съвети, които раздават в интернет. Тях изобщо не ги интересува, че има хора с реални правни проблеми, които по една или друга причина, заради авторитетът на този сайт ще възприемат съветите от тук и ще ги пренесат в реалния живот.

Бъде здрава! Приятна почивка!

ilian_todorov написа:Ами нали във форума има компетентни юристи, които ще ни поправят, ако объркаме конците. :idea: Така и ние любителите ще научим нещо. :idea: Питащият сам решава дали да се довери на съвети тук във форума. Това важи и за мен, защото и аз задавам въпроси.
Много пъти ми се случвало на въпроси по един и същи казус да получавам различни отговори от различни адвокати. Често и специалистите грешат. Значи ли това, че трябва да мълчат? :?:


Форумът не е платформа за обучение по "Право". Нелепо е да се прехвърля отговорността за адекватността на даден правен съвет върху питащия. Не по-малко нелепо е да се изказват предположения без да се знаят обстоятелствата по неграмотно преразказания от автора казус с точност до месеци за времевия период на предвидено наказание. Нелепо е да се дават съвети от лица, според които подсъдимия сключва споразумение със съда.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Проблемите

Мнениеот ilian_todorov » 30 Май 2020, 12:16

lawchoice написа:Добро утро, Melly
Благодаря за включването. Разбирам те напълно. Аз също осъзнавам, че моето упорство в теми като тази няма особен смисъл, понеже желанието на някои участници да се изкажат по същество е по-силно от всичко останало. Въпреки, че тези учактници не носят отговорност за качеството /състоятелността/ на правните съвети, които раздават в интернет. Тях изобщо не ги интересува, че има хора с реални правни проблеми, които по една или друга причина, заради авторитетът на този сайт ще възприемат съветите от тук и ще ги пренесат в реалния живот.

Бъде здрава! Приятна почивка!

ilian_todorov написа:Ами нали във форума има компетентни юристи, които ще ни поправят, ако объркаме конците. :idea: Така и ние любителите ще научим нещо. :idea: Питащият сам решава дали да се довери на съвети тук във форума. Това важи и за мен, защото и аз задавам въпроси.
Много пъти ми се случвало на въпроси по един и същи казус да получавам различни отговори от различни адвокати. Често и специалистите грешат. Значи ли това, че трябва да мълчат? :?:


Форумът не е платформа за обучение по "Право". Нелепо е да се прехвърля отговорността за адекватността на даден правен съвет върху питащия. Не по-малко нелепо е да се изказват предположения без да се знаят обстоятелствата по неграмотно преразказания от автора казус с точност до месеци за времевия период на предвидено наказание. Нелепо е да се дават съвети от лица, според които подсъдимия сключва споразумение със съда.

Ако беше така в правилата на форума щеше да е изрично записано, че съвети имат право да дават само юристи. :idea: След като няма такова изискване, според мен проблем няма. Какво лошо има, ако някой изкаже предположение? :?: Какво лошо има, ако се опита да го успокои, че в затвора е за хора и това го знае понеже е бил там, както направи другият любител? Щеше да е некоректно, ако любителите се представят за специалисти. Аз лично никога не съм се представял за такъв. Даже започнах изрично да пиша, че не съм юрист. Когато давам съвети в други форуми по медицински въпроси пиша, че не съм доктор и съветвам да се отиде на лекар и направят изследвания. Съвестта ми е чиста. :idea:
В голяма част от случаите въпросът не е толкова юридически, колкото житейски. Човек врял и кипял може даде добър съвет дори да не разбира от право. От друга страна съм се нагледал на много грешки на адвокати, юрисконсулти, прокурори и съдии. Водил съм (пряко или непряко, с или без адвокат) граждански и наказателни дела, а и съм изчел доста съдебна практика. Всички грешим, повярвай ми!
Преди много време бях свидетел на разговор между лекар и адвокат. Според първият, ако вторият сгреши, ще се наложи да обжалва и ако пак загуби делото, най-много клиентът да му хвърли един бой и толкоз. :D При лекарите нещата не стоят така. Адвокатът не можа да каже нищо по въпроса. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Проблемите

Мнениеот lawchoice » 31 Май 2020, 23:09

ilian_todorov написа:Ако беше така в правилата на форума щеше да е изрично записано, че съвети имат право да дават само юристи. :idea: След като няма такова изискване, според мен проблем няма. Какво лошо има, ако някой изкаже предположение? :?: Какво лошо има, ако се опита да го успокои, че в затвора е за хора и това го знае понеже е бил там, както направи другият любител? Щеше да е некоректно, ако любителите се представят за специалисти. Аз лично никога не съм се представял за такъв. Даже започнах изрично да пиша, че не съм юрист. Когато давам съвети в други форуми по медицински въпроси пиша, че не съм доктор и съветвам да се отиде на лекар и направят изследвания. Съвестта ми е чиста. :idea:
В голяма част от случаите въпросът не е толкова юридически, колкото житейски. Човек врял и кипял може даде добър съвет дори да не разбира от право. От друга страна съм се нагледал на много грешки на адвокати, юрисконсулти, прокурори и съдии. Водил съм (пряко или непряко, с или без адвокат) граждански и наказателни дела, а и съм изчел доста съдебна практика. Всички грешим, повярвай ми!
Преди много време бях свидетел на разговор между лекар и адвокат. Според първият, ако вторият сгреши, ще се наложи да обжалва и ако пак загуби делото, най-много клиентът да му хвърли един бой и толкоз. :D При лекарите нещата не стоят така. Адвокатът не можа да каже нищо по въпроса. :idea:


Целият форум е наименован "юридически форум", Упражняването на юридическа професия е правнорегламентирана дейност, затова не е нуждно тя да има изрична уредба за целите на този форум. Ше го кажа с прости думи - мнението на любителите тук във форума няма правна стойност, затова може да внесе единствено и само привидно успокоение у заинтеросавия от отговора субект. Колкото до твоята съвест - това бе и причината да се включа в темата и да попитам каква е целта на твоят съвет към автора да се лекува. По късно разбрах, че идеята е да се снабди с доказателства, за да смекчи последиците на евентуална осъдителна присъда. Всеки сам избира на кого и с какво да помогне, но винаги съществува възможността утре ти или твоите близки да бъдат в качеството на пострадали от деяния на подобни на автора индивиди, на които някой като теб /добър самарянин/ е помогнал да избегнат или да претърпят леко последиците на упражнена спрямо тях наказателна репресия /непостигане на целите на индивидуалната и/или генераланата превенция/.

Няма спор, че всички човешки същества допускаме грешки. Разликата между професионалиста и любителя е в способността за поемане на отговорност за грешна преценка.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Проблемите

Мнениеот ilian_todorov » 01 Юни 2020, 00:13

lawchoice написа:
ilian_todorov написа:Ако беше така в правилата на форума щеше да е изрично записано, че съвети имат право да дават само юристи. :idea: След като няма такова изискване, според мен проблем няма. Какво лошо има, ако някой изкаже предположение? :?: Какво лошо има, ако се опита да го успокои, че в затвора е за хора и това го знае понеже е бил там, както направи другият любител? Щеше да е некоректно, ако любителите се представят за специалисти. Аз лично никога не съм се представял за такъв. Даже започнах изрично да пиша, че не съм юрист. Когато давам съвети в други форуми по медицински въпроси пиша, че не съм доктор и съветвам да се отиде на лекар и направят изследвания. Съвестта ми е чиста. :idea:
В голяма част от случаите въпросът не е толкова юридически, колкото житейски. Човек врял и кипял може даде добър съвет дори да не разбира от право. От друга страна съм се нагледал на много грешки на адвокати, юрисконсулти, прокурори и съдии. Водил съм (пряко или непряко, с или без адвокат) граждански и наказателни дела, а и съм изчел доста съдебна практика. Всички грешим, повярвай ми!
Преди много време бях свидетел на разговор между лекар и адвокат. Според първият, ако вторият сгреши, ще се наложи да обжалва и ако пак загуби делото, най-много клиентът да му хвърли един бой и толкоз. :D При лекарите нещата не стоят така. Адвокатът не можа да каже нищо по въпроса. :idea:


Целият форум е наименован "юридически форум", Упражняването на юридическа професия е правнорегламентирана дейност, затова не е нуждно тя да има изрична уредба за целите на този форум. Ше го кажа с прости думи - мнението на любителите тук във форума няма правна стойност, затова може да внесе единствено и само привидно успокоение у заинтеросавия от отговора субект. Колкото до твоята съвест - това бе и причината да се включа в темата и да попитам каква е целта на твоят съвет към автора да се лекува. По късно разбрах, че идеята е да се снабди с доказателства, за да смекчи последиците на евентуална осъдителна присъда. Всеки сам избира на кого и с какво да помогне, но винаги съществува възможността утре ти или твоите близки да бъдат в качеството на пострадали от деяния на подобни на автора индивиди, на които някой като теб /добър самарянин/ е помогнал да избегнат или да претърпят леко последиците на упражнена спрямо тях наказателна репресия /непостигане на целите на индивидуалната и/или генераланата превенция/.

Няма спор, че всички човешки същества допускаме грешки. Разликата между професионалиста и любителя е в способността за поемане на отговорност за грешна преценка.


Пак пишеш неща, които вече аз съм написал. :D Разбира се, че всеки може да е пострадал.
Виж публикацията ми от 26 Май 2020 07:23 pm!
Според теб на такива хора не трябва да се помага да избягнат максимално наказание? Така ли да те разбирам? Да лежи в пандиза и там да се лекува. Така му се пада на гадината. Добре, има някаква логика, но аз не съм толкова строг.
Съвестта ми е чиста защото му писах, че е най-добре наистина да се лекува. :idea:
Правна стойност няма никое мнение. Тук се дават само насоки, някой правилни, други погрешни. Защо да не се опитаме да успокоим някой? Предполагам не си бил обвиняем и не знаеш какво е. :idea:
Да предположим, че сгрешиш и благодарение на твой грешен съвет някой сгази лука. Каква отговорност ще понесеш? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Проблемите

Мнениеот lawchoice » 01 Юни 2020, 20:55

ilian_todorov написа:
lawchoice написа:
Целият форум е наименован "юридически форум", Упражняването на юридическа професия е правнорегламентирана дейност, затова не е нуждно тя да има изрична уредба за целите на този форум. Ше го кажа с прости думи - мнението на любителите тук във форума няма правна стойност, затова може да внесе единствено и само привидно успокоение у заинтеросавия от отговора субект. Колкото до твоята съвест - това бе и причината да се включа в темата и да попитам каква е целта на твоят съвет към автора да се лекува. По късно разбрах, че идеята е да се снабди с доказателства, за да смекчи последиците на евентуална осъдителна присъда. Всеки сам избира на кого и с какво да помогне, но винаги съществува възможността утре ти или твоите близки да бъдат в качеството на пострадали от деяния на подобни на автора индивиди, на които някой като теб /добър самарянин/ е помогнал да избегнат или да претърпят леко последиците на упражнена спрямо тях наказателна репресия /непостигане на целите на индивидуалната и/или генераланата превенция/.

Няма спор, че всички човешки същества допускаме грешки. Разликата между професионалиста и любителя е в способността за поемане на отговорност за грешна преценка.


Пак пишеш неща, които вече аз съм написал. :D Разбира се, че всеки може да е пострадал.
Виж публикацията ми от 26 Май 2020 07:23 pm!
Според теб на такива хора не трябва да се помага да избягнат максимално наказание? Така ли да те разбирам? Да лежи в пандиза и там да се лекува. Така му се пада на гадината. Добре, има някаква логика, но аз не съм толкова строг.
Съвестта ми е чиста защото му писах, че е най-добре наистина да се лекува. :idea:
Правна стойност няма никое мнение. Тук се дават само насоки, някой правилни, други погрешни. Защо да не се опитаме да успокоим някой? Предполагам не си бил обвиняем и не знаеш какво е. :idea:
Да предположим, че сгрешиш и благодарение на твой грешен съвет някой сгази лука. Каква отговорност ще понесеш? :?:


Обяснил съм какво имам предвид няма да повтарям последният ми пост. Който е разбрал - разбрал, който не е здраве да е. Така или иначе от разсъжденията ти е видно е, че моята работа не можеш да я вършиш. Затова и няма да разбереш отговорността при упражняването й.

Понеже си ми симпатичен /стана раздумка за чудо и приказ/, чистосърдечно се надявам един ден да намериш обосновано обяснение на евентуалните въпроси на твоите низходящи - защо живеят в държава, където тарикатлъка е на особена почит. Понеже за съхранението на архиви в интернет няма давностен срок, твърде вероятно е и те да прочетат твоите думи, с които "успокояваш" автора на темата:

ilian_todorov написа:Препоръчах му да се лекува и представи затова доказателства в съда. Дано по тази начин смекчи присъдата си.


ilian_todorov написа:Направи се на засрамен в съдебната зала и кажи, че ще се лекуваш, а най-добре още сега започни лечението. За твое добро е. 


ilian_todorov написа:Ще ти наложат глоба.  За да я плащаш закрий банковите си сметки и си прехвърли колата на друг човек за да не могат да ги запорират. Дори да няма пари в тях, могат да наложат запор затова ги закрий. Ако не предприемат нищо в продължение на две години глобата се отписва по давност. Трябва обаче да подадеш заявление в НАП след като изтекат. 


Получи се раздумка за чудо и приказ, но е време да разпускаме седянката.

Бъди здрав!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron