начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот xarula » 11 Юни 2020, 11:08

Здравейте,

Става въпрос за чужденец, който подвежда съда, образувайки вече няколко дела с един и същи договор за наем. С окончателно решение по едно от тези дела, същият е обявен за невалиден!
Ищецът е образувал обезпечителни дела и респективно и.д. по всяко дело с този договор. Сега е образувал ново дело по чл.135 ЗЗД, със същия договор, като се опитва да развали сделка за дарение, нищо, че същият в лицето на кредитор е бил удовлетворен със запорирани средства до размера на обезщетението!

Въпросът ми към вас е,
Съгласно нашите закони, същият има право на безброй дела! Аз обаче искам да живея нормално в тази държава, ако въобще има такава! Какво трябва да се предприеме и пред коя институция, за да се спре този психически и икономически тормоз? Може ли НК да ме спаси?

Благодаря на всички!
Бъдете здрави!
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот Melly » 11 Юни 2020, 11:32

xarula написа:Здравейте,

Става въпрос за чужденец, който подвежда съда, образувайки вече няколко дела с един и същи договор за наем. С окончателно решение по едно от тези дела, същият е обявен за невалиден!
Ищецът е образувал обезпечителни дела и респективно и.д. по всяко дело с този договор. Сега е образувал ново дело по чл.135 ЗЗД, със същия договор, като се опитва да развали сделка за дарение, нищо, че същият в лицето на кредитор е бил удовлетворен със запорирани средства до размера на обезщетението!

Въпросът ми към вас е,
Съгласно нашите закони, същият има право на безброй дела! Аз обаче искам да живея нормално в тази държава, ако въобще има такава! Какво трябва да се предприеме и пред коя институция, за да се спре този психически и икономически тормоз? Може ли НК да ме спаси?

Благодаря на всички!
Бъдете здрави!


В този конгломерат от съдебни спорове, единствената от моя страна помощ към вас е:
Възложете проблема на адвокат.
Раздумките във виртуална среда, макар това да е платформата на Lex.bg, не са във ваш интерес.
Колкото по-скоро осъзнаете това което казвам, толкова по-адекватна насока ще получите.

УСПЕХ!
П.П. На удара се отговаря с УДАР - желателно да е в "десятката"!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот xarula » 11 Юни 2020, 11:58

Здравейте, Melly,
Благодаря за отговора!
Искам да Ви кажа, че се оказва всъщност, че няма какво да се направи! Това е отговор от адвокат.
И аз мисля в посока, че няма как да не може да се атакува с техните камъни по тяхната градина и именно затова пиша тук! Надявам се, не си мислите, че съм без работа и си убивам времето във форума? Търся изход е точният отговор! Адвокати много, мнения различни, но кой знае законите е същинският въпрос? Не мога да си позволя атака с адвокат, който ми казва, че съдиите не обичат дела за неимуществени вреди!
Търся в НК! Търся мнение навсякъде! Трябва да има изход!
Спорен ден!
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот Melly » 11 Юни 2020, 12:07

xarula написа:Здравейте, Melly,
Благодаря за отговора!
Искам да Ви кажа, че се оказва всъщност, че няма какво да се направи! Това е отговор от адвокат.
И аз мисля в посока, че няма как да не може да се атакува с техните камъни по тяхната градина и именно затова пиша тук! Надявам се, не си мислите, че съм без работа и си убивам времето във форума? Търся изход е точният отговор! Адвокати много, мнения различни, но кой знае законите е същинският въпрос? Не мога да си позволя атака с адвокат, който ми казва, че съдиите не обичат дела за неимуществени вреди!
Търся в НК! Търся мнение навсякъде! Трябва да има изход!
Спорен ден!


Не мисля, че атака по реда на НК ще е успешна.
Споровете между вас и бившия ви съпруг са изцяло в "полето" на гражданското право.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот Melly » 11 Юни 2020, 12:12

xarula написа:Здравейте, Melly,
Благодаря за отговора!
Искам да Ви кажа, че се оказва всъщност, че няма какво да се направи! Това е отговор от адвокат.
...........................

Съмнявам се.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот xarula » 11 Юни 2020, 12:45

Здравейте, Melly,

"Бившият ви съпруг"? Налучкване или какво?
Никъде няма посочено такова нещо!
Не разбирам обаче, ако се смятате за компетентен адвокат, защо не отговорите? Аз точно затова пиша тук...
Може пък Вашия отговор да ми прозвучи подобаващо и да потърся координати на лично и за среща именно с Вас?
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот Melly » 11 Юни 2020, 12:53

xarula написа:Здравейте, Melly,

"Бившият ви съпруг"? Налучкване или какво?
Никъде няма посочено такова нещо!
Не разбирам обаче, ако се смятате за компетентен адвокат, защо не отговорите? Аз точно затова пиша тук...
Може пък Вашия отговор да ми прозвучи подобаващо и да потърся координати на лично и за среща именно с Вас?


Отговори по същество не давам. Позволявам си единствено да посоча насока за действие, тъй като прочитът ми по изложеното в темите е по ваш преразказ.

П.П. Дали съм налучкала, или не съм успяла да отсея от няколкото ваши теми (към днешна дата) или от предходни такива от 2018, е въпрос фактически. Само от преглед на официални документи (каквато възможност не е налице) може да се твърди едно или друго.

Бъдете здрава!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот xarula » 11 Юни 2020, 13:00

Разбирам, пазите знанията за себе си!
Това е добре, от гледна точка на дъждовните лекции по право и на конкуренцията респектично..:)
Не мен обаче ми хареса израза "право в десятката" и ще помоля за координати на лично.
Бъдете здрава и Вие!
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот Melly » 11 Юни 2020, 13:00

И да допълня,
Участието ми в теми като вашите НЕ Е МОЯ ЦЕЛ да привличам от тази платформа клиенти.
Моите клиенти са такива по препоръка от други клиенти.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ivan_lawyer » 11 Юни 2020, 13:50

Аз познавам лично Мелли и е блестящ ум и професионалист - нещо което други адвокати постигат трудно.

Наистина е трудно да се хванете без препоръка - тоест - наистина случаят може да ти се изплъзне, по принцип - имам такъв случай с Банка - като видя, че не може да ме осъди/клиентът ми - заведе второ дублирано дело, като се прекратява по чл. 126 гпк мисля - не може да има едно и също дело за едно и също нещо, отделно - това е и основание за отмяна.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот Melly » 11 Юни 2020, 14:16

Ванко, приятелю,
Казаното от теб за мен е привилегия, особено когато колега дава оценка за качествата на друг колега.

П.П. Почти съм сигурна, че процедурата по чл.126 ГПК е неприложима в усложнения казус на питащата.
Така ми говори "кристалното клъбце". :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот jhoro » 12 Юни 2020, 02:05

По принцип, а не по същество.
Добра нощ на Мелли и Иван.
Получавам усещане за déjà-vu!
ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ
Необходимо ли е, освен дублирани дела, да има и такива теми?
Последна промяна jhoro на 12 Юни 2020, 16:18, променена общо 1 път
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ilian_todorov » 12 Юни 2020, 15:34

xarula написа:Здравейте,

Става въпрос за чужденец, който подвежда съда, образувайки вече няколко дела с един и същи договор за наем. С окончателно решение по едно от тези дела, същият е обявен за невалиден!
Ищецът е образувал обезпечителни дела и респективно и.д. по всяко дело с този договор. Сега е образувал ново дело по чл.135 ЗЗД, със същия договор, като се опитва да развали сделка за дарение, нищо, че същият в лицето на кредитор е бил удовлетворен със запорирани средства до размера на обезщетението!

Въпросът ми към вас е,
Съгласно нашите закони, същият има право на безброй дела! Аз обаче искам да живея нормално в тази държава, ако въобще има такава! Какво трябва да се предприеме и пред коя институция, за да се спре този психически и икономически тормоз? Може ли НК да ме спаси?

Благодаря на всички!
Бъдете здрави!

Едно вече решено дело, не може да се преразглежда, освен по предвиденият от закона начин. Втори иск е недопустим. Представете влязлото в сила решение на съдията.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот Melly » 12 Юни 2020, 22:50

ilian_todorov написа:
xarula написа:..........................
Бъдете здрави!

Едно вече решено дело, не може да се преразглежда, освен по предвиденият от закона начин. Втори иск е недопустим. Представете влязлото в сила решение на съдията.

Илиане,
Отново плещиш небивалици. В правото не винаги 2+2=4
Не очаквай обаче от мен да ти изнасям лекции.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ilian_todorov » 12 Юни 2020, 23:25

Melly написа:
ilian_todorov написа:
xarula написа:..........................
Бъдете здрави!

Едно вече решено дело, не може да се преразглежда, освен по предвиденият от закона начин. Втори иск е недопустим. Представете влязлото в сила решение на съдията.

Илиане,
Отново плещиш небивалици. В правото не винаги 2+2=4
Не очаквай обаче от мен да ти изнасям лекции.

И аз като "специалистите" започнах само да давам насоки, без да се произнасям по същество.
Стига се цупи! :lol:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот lawchoice » 13 Юни 2020, 01:29

ilian_todorov написа:
Едно вече решено дело, не може да се преразглежда, освен по предвиденият от закона начин. Втори иск е недопустим. Представете влязлото в сила решение на съдията.

Melly" написа:Илиане,
Отново плещиш небивалици. В правото не винаги 2+2=4
Не очаквай обаче от мен да ти изнасям лекции.

ilian_todorov написа:И аз като "специалистите" започнах само да давам насоки, без да се произнасям по същество.
Стига се цупи! :lol:


Как беше ... "Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак". То не е въпроса да прочетеш една или две разпоредби на закона, че да дадеш насока, даже и да не е по същество. Няма да се сърдиш, но това е типичната грешка, допускана от любителите. Именно за тях "най-вървежна" е продажбата на кристални кълба... После обаче немимуемо се случва това, което ни предлагаха навремето телевизионните ясновидци или пък съдии - едни решения, за които никой не носи отговорност.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ilian_todorov » 13 Юни 2020, 15:51

lawchoice написа:
ilian_todorov написа:
Едно вече решено дело, не може да се преразглежда, освен по предвиденият от закона начин. Втори иск е недопустим. Представете влязлото в сила решение на съдията.

Melly" написа:Илиане,
Отново плещиш небивалици. В правото не винаги 2+2=4
Не очаквай обаче от мен да ти изнасям лекции.

ilian_todorov написа:И аз като "специалистите" започнах само да давам насоки, без да се произнасям по същество.
Стига се цупи! :lol:


Как беше ... "Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак". То не е въпроса да прочетеш една или две разпоредби на закона, че да дадеш насока, даже и да не е по същество. Няма да се сърдиш, но това е типичната грешка, допускана от любителите. Именно за тях "най-вървежна" е продажбата на кристални кълба... После обаче немимуемо се случва това, което ни предлагаха навремето телевизионните ясновидци или пък съдии - едни решения, за които никой не носи отговорност.

Хайде да не тъпчем на едно място. :idea: Никой не е длъжен да се съобразява със съветите ми и ако го направи е на своя отговорност. Дори да заблудя някого, няма да умишлено. Тъй че простено да ми е! :D

Преди няколко дена случайно разговарях с адвокат, който не прави разлика между обезпечително и исково производство. Твърди, че има граждански дела в които ответникът може изобщо да не участва в процеса. Попитах я, къде отиде състезателното начало, тя вдигна рамене. Щеше да е смешно, ако не беше тъжно. :idea: Всички грешим, колко пъти да повтарям.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот jhoro » 13 Юни 2020, 18:22

lawchoice написа:После обаче немимуемо се случва това, което ни предлагаха навремето телевизионните ясновидци или пък съдии - едни решения, за които никой не носи отговорност.

Този отговор си е направо за „бисерите“!
Каква отговорност търсите за анонимни (по думите на Мелли) мнения във публичен форум???

Даже при завършило съдебно производство, не се търси отговорност от магистрата - че е отсъдил „въз основа на свободно формирано вътрешно убеждение“ - Вие искате за „лафовете от седянката“!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот lawchoice » 14 Юни 2020, 19:55

jhoro написа:
lawchoice написа:После обаче немимуемо се случва това, което ни предлагаха навремето телевизионните ясновидци или пък съдии - едни решения, за които никой не носи отговорност.

Този отговор си е направо за „бисерите“!
Каква отговорност търсите за анонимни (по думите на Мелли) мнения във публичен форум???

Даже при завършило съдебно производство, не се търси отговорност от магистрата - че е отсъдил „въз основа на свободно формирано вътрешно убеждение“ - Вие искате за „лафовете от седянката“!


Може и да е анонимен форум, но аз все още не разбирам каква е тая нужда някой да се изказва по въпроси, които не разбира при това чрез квалификации /като вас/. Изобщо не искам да му търся отговорност. Става въпрос за това този, който се изказва по същество, да има вътрешни спирачки когато коментира неща, които не познава, съответно да проявява отговорно поведение към проблемите на питащите.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот jhoro » 14 Юни 2020, 21:05

lawchoice написа:Може и да е анонимен форум, но аз все още не разбирам каква е тая нужда някой да се изказва по въпроси, които не разбира при това чрез квалификации /като вас/. Изобщо не искам да му търся отговорност. Става въпрос за това този, който се изказва по същество, да има вътрешни спирачки когато коментира неща, които не познава, съответно да проявява отговорно поведение към проблемите на питащите.

Някой си изпуска нервите ...
Изображение
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron