начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот Melly » 14 Юни 2020, 21:57

lawchoice написа:
jhoro написа:...................
Става въпрос за това този, който се изказва по същество, да има вътрешни спирачки когато коментира неща, които не познава, съответно да проявява отговорно поведение към проблемите на питащите.

Няма да те разберат, приятелю... няма.

Колкото и да осъзнавам, че писачите в този форум
са с недоразвита ценностна система, сърце не трае след всяко тяхно включване в темите на питащите да се включа и аз с единствената цел, да предпазя авторите на темите от предприемане на неудачни действия, които биха им стрували скъпо и прескъпо не само в материално изражение, но и в понасяне на нематериални щети изразяващи се в разочарование.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот lawchoice » 14 Юни 2020, 23:46

Melly написа:
lawchoice написа:
jhoro написа:...................
Става въпрос за това този, който се изказва по същество, да има вътрешни спирачки когато коментира неща, които не познава, съответно да проявява отговорно поведение към проблемите на питащите.

Няма да те разберат, приятелю... няма.

Колкото и да осъзнавам, че писачите в този форум
са с недоразвита ценностна система, сърце не трае след всяко тяхно включване в темите на питащите да се включа и аз с единствената цел, да предпазя авторите на темите от предприемане на неудачни действия, които биха им стрували скъпо и прескъпо не само в материално изражение, но и в понасяне на нематериални щети изразяващи се в разочарование.


Напълно те разбирам. Същевременно и аз знам, че няма да разберат, но въпреки това все още се чувствам задължен да го правя. Тях не ги еня, че утре някой ще изгърми заради техните анонимни съвети. И тогава даже няма да разберат на какво се дължи, понеже вече имат готови оправдания, че някой друг е виновен, а те като участници в анонимния форум нямат никакви ангажименти.

Лека вечер!
Бъди здрава!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ilian_todorov » 15 Юни 2020, 14:33

lawchoice написа:Напълно те разбирам. Същевременно и аз знам, че няма да разберат, но въпреки това все още се чувствам задължен да го правя. Тях не ги еня, че утре някой ще изгърми заради техните анонимни съвети. И тогава даже няма да разберат на какво се дължи, понеже вече имат готови оправдания, че някой друг е виновен, а те като участници в анонимния форум нямат никакви ангажименти.

Лека вечер!
Бъди здрава!


Добре де, ние "писачите" ще започнем да си "мълчим". Каква е гаранцията, че някой "специалист" няма да подведе питащия? Навремето брат ми се довери на адвоката си, че даването на заеми срещу лихва не е престъпление, но после му образуваха ДП и го осъдиха за незаконна банкова дейност. Този адвокат не понесе никаква отговорност! Не става въпрос за анонимен форум, а за адвокат, който му движеше сделките.
Ако си сигурен в това, което пишеш, защо да не опиташ да помогнеш на питащия? :?: Не може да има грах тогава, когато са чисти помислите ти! :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот jhoro » 15 Юни 2020, 15:22

ilian_todorov написа:Добре де, ние "писачите" ще започнем да си "мълчим"..

Ане е ли по-добре, специалистите да раздават правосъдие само в реалния живот или в „Раздела само за юристи и студенти по право”?
Все пак - вече не е „1984-а” и правилото „Всички животни са равни. Но някои са по-равни от другите.” не важи!
Така, че - всичкита „старши” (или страшни) потребители, да не забравят, че са само потребители. Друг въпрос е, ако са администратори или модератори. И пак - в рамките на „Правилата на форума”!

Пп. При някои хора характера е такъв, че по-добре да не ги опознавате!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ilian_todorov » 15 Юни 2020, 16:13

jhoro написа:
ilian_todorov написа:Добре де, ние "писачите" ще започнем да си "мълчим"..

Ане е ли по-добре, специалистите да раздават правосъдие само в реалния живот или в „Раздела само за юристи и студенти по право”?
Все пак - вече не е „1984-а” и правилото „Всички животни са равни. Но някои са по-равни от другите.” не важи!
Така, че - всичкита „старши” (или страшни) потребители, да не забравят, че са само потребители. Друг въпрос е, ако са администратори или модератори. И пак - в рамките на „Правилата на форума”!

Пп. При някои хора характера е такъв, че по-добре да не ги опознавате!


Напълно си прав, но тук пишат за морал и ценностна система. По тази причина отговорих по този начин. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ivanov_p » 15 Юни 2020, 19:55

По тази тема няма никакъв смисъл да се пише без да се прочетат всички документи.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот lawchoice » 15 Юни 2020, 20:24

ilian_todorov написа:
lawchoice написа:Напълно те разбирам. Същевременно и аз знам, че няма да разберат, но въпреки това все още се чувствам задължен да го правя. Тях не ги еня, че утре някой ще изгърми заради техните анонимни съвети. И тогава даже няма да разберат на какво се дължи, понеже вече имат готови оправдания, че някой друг е виновен, а те като участници в анонимния форум нямат никакви ангажименти.

Лека вечер!
Бъди здрава!


Добре де, ние "писачите" ще започнем да си "мълчим". Каква е гаранцията, че някой "специалист" няма да подведе питащия? Навремето брат ми се довери на адвоката си, че даването на заеми срещу лихва не е престъпление, но после му образуваха ДП и го осъдиха за незаконна банкова дейност. Този адвокат не понесе никаква отговорност! Не става въпрос за анонимен форум, а за адвокат, който му движеше сделките.
Ако си сигурен в това, което пишеш, защо да не опиташ да помогнеш на питащия? :?: Не може да има грах тогава, когато са чисти помислите ти! :idea:


Едва ли специалист ще подведе авторите на теми, като тази, най-малко защото той няма да се произнсе по преразказ на автора. Същият преразказ правиш и ти като коментираш казуса на брат ти. По горните съображения не е оправдано да очакваш компетентен отговор по същество тук. Това, което е могло да се направи / съвет към автора да се обърне към адвокат/ вече е сторено многократно. Колкото до греховете и чистите помисли, не бива да се забравя, че пътят към Ада е постлан с добри намерения.

jhoro написа:
ilian_todorov написа:Добре де, ние "писачите" ще започнем да си "мълчим"..

Ане е ли по-добре, специалистите да раздават правосъдие само в реалния живот или в „Раздела само за юристи и студенти по право”?
Все пак - вече не е „1984-а” и правилото „Всички животни са равни. Но някои са по-равни от другите.” не важи!
Така, че - всичкита „старши” (или страшни) потребители, да не забравят, че са само потребители. Друг въпрос е, ако са администратори или модератори. И пак - в рамките на „Правилата на форума”!

Пп. При някои хора характера е такъв, че по-добре да не ги опознавате!


Хаха, присмял се хърбел на щърбел. Това е юридически форум, а не платформа за любителски правни съвети. Отнася се за всички раздели на форума. Аз например никога не съм отправял искане за достъп до нарочния раздел "форум за юристи", това обаче не означава, че не мога да пиша в останалите раздели на юридическия форум на lex.bg
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот jhoro » 16 Юни 2020, 00:04

ivanov_p написа:По тази тема няма никакъв смисъл да се пише без да се прочетат всички документи.

Че кой пише „по темата“?
Иначе - напълно съм съгласен с казаното!
lawchoice написа:Едва ли специалист ще подведе авторите на теми, като тази, най-малко защото той няма да се произнесе по преразказ на автора. Същият преразказ правиш и ти като коментираш казуса на брат ти. По горните съображения не е оправдано да очакваш компетентен отговор по същество тук. Това, което е могло да се направи / съвет към автора да се обърне към адвокат/ вече е сторено многократно. Колкото до греховете и чистите помисли, не бива да се забравя, че пътят към Ада е постлан с добри намерения.

Едва ли ... специалист ще си губи времето тук! Най-малкото - защото времето му е скъпо!
Колкото до „пътя към Ада“ - не ми обяснявай. Аз живея там!
lawchoice написа:Хаха, присмял се хърбел на щърбел. Това е юридически форум, а не платформа за любителски правни съвети. Отнася се за всички раздели на форума. Аз например никога не съм отправял искане за достъп до нарочния раздел "форум за юристи", това обаче не означава, че не мога да пиша в останалите раздели на юридическия форум на lex.bg

Ха-ха, ама не ти е смешно! Започваш да стопляш, ама ако те чакаме ... може да възникнат и изчезнат няколко цивилизации!
Сам каза - „това е форум! Определението е „с юридическа насоченост“ - за такива въпроси!
Затова - ако някой от администрацията (ти май не си от тях) има нещо да казва ... „да говори сега или да замълчи завинаги!!!“
Форума е публичен и всеки регистриран може да пише (почти) навсякъде!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот lawchoice » 16 Юни 2020, 00:31

jhoro написа:
ivanov_p написа:По тази тема няма никакъв смисъл да се пише без да се прочетат всички документи.

Че кой пише „по темата“?
Иначе - напълно съм съгласен с казаното!
lawchoice написа:Едва ли специалист ще подведе авторите на теми, като тази, най-малко защото той няма да се произнесе по преразказ на автора. Същият преразказ правиш и ти като коментираш казуса на брат ти. По горните съображения не е оправдано да очакваш компетентен отговор по същество тук. Това, което е могло да се направи / съвет към автора да се обърне към адвокат/ вече е сторено многократно. Колкото до греховете и чистите помисли, не бива да се забравя, че пътят към Ада е постлан с добри намерения.

Едва ли ... специалист ще си губи времето тук! Най-малкото - защото времето му е скъпо!
Колкото до „пътя към Ада“ - не ми обяснявай. Аз живея там!
lawchoice написа:Хаха, присмял се хърбел на щърбел. Това е юридически форум, а не платформа за любителски правни съвети. Отнася се за всички раздели на форума. Аз например никога не съм отправял искане за достъп до нарочния раздел "форум за юристи", това обаче не означава, че не мога да пиша в останалите раздели на юридическия форум на lex.bg

Ха-ха, ама не ти е смешно! Започваш да стопляш, ама ако те чакаме ... може да възникнат и изчезнат няколко цивилизации!
Сам каза - „това е форум! Определението е „с юридическа насоченост“ - за такива въпроси!
Затова - ако някой от администрацията (ти май не си от тях) има нещо да казва ... „да говори сега или да замълчи завинаги!!!“
Форума е публичен и всеки регистриран може да пише (почти) навсякъде!


Спри се овреме - излагаш се! Иначе си прав + в началото действително не ми беше смешно!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот Melly » 16 Юни 2020, 01:02

Жорееее, що не отскочиш във "форум за юристи" да те видя колко ти е капацитетът по въпроси баш за специалисти...
Не че не съм те оценила, но пробвай се бре, брат. Явно изпитваш нужда да чукаш по клавиатурата, но и не само, щото ТАМ си трЕбе и да напънеш мисловницата си.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот jhoro » 16 Юни 2020, 01:28

lawchoice написа:Спри се овреме - излагаш се! Иначе си прав + в началото действително не ми беше смешно!

Що пък? Ш без друго се излагам постоянно!
Колкото до смешното -. нали го минахме началото? Гледай на живота с усмивка - това ке ти остане!
Melly написа:Жорееее, що не отскочиш във "форум за юристи" да те видя колко ти е капацитетът по въпроси баш за специалисти...
Не че не съм те оценила, но пробвай се бре, брат. Явно изпитваш нужда да чукаш по клавиатурата, но и не само, щото ТАМ си трЕбе и да напънеш мисловницата си.

Мелллллллиииии!!!! Колко фамилиарно! Особено това „брат“! Почти се възбудих (не, че се оплаквам).

Предлагаш - що пък да не отскоча? Капацитета ми е лимитиран, но ... винаги мога да импровизирам!

Нужди имам много, но гледам да не ги натрапвам. Понякога - успешно!
....................................................................................................................................................................................
Както и да е - радвам се, че успявате да погледнете на нещата, от не-толкова сериозната страна!
Въпреки всички противопоставяния - мога да кажа, че Ви харесвам!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ykovachev » 16 Юни 2020, 09:53

Ееей, шашнАхте питащата :) Но това може да й бъде от полза. Ако още следи темата.
При обосновани концепции (къде по-добре, къде не толкова) и мили закачки, тази атмосфера започва да ми прилича на някогашната във форума.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот xarula » 16 Юни 2020, 10:57

Здравейте, на всички,
Благодаря за всичките отговори и отделено време. Уважавам мнението на всеки един от Вас и съжалявам, че някъде по кривата се пресекоха различни гледни точки. В този смисъл, въпреки че не разбрах нищо, поне се успокоявам, с мисълта, "че как аз бих могла да стигна до точното място, когато правистите са на различни мнения"?...
Уважаеми прависти, не съм тук, за да губя ничие време, а за да намеря изход и начин, по който да покажа на Съда, как някой образува дела с една единствена цел, а именно налагане на психически и икономически тормоз, като даже за целта си служи с фалшив документ и то многократно! Да, сега ще приложим и това решение и всичко останало, но този индивид, няма да спре, докато закона не го накара да си плати за стореното, докато не се заведе насрещен иск, наказателен или какъвто е необходим за да се предяви претенция за по-голяма сума поради причинени неимуществени вреди, обиди и т.н. Защото за мен това е и обида - някой да твърди многократно, че си виновник, ти да доказваш накрая че не си, но понеже закона не го спира продължава да ме обижда - че съм, само защото това до някаква степен му е позволено, а оттам съм с над 10 дела... повече от някои адвокати дори. Изчерпано е и ЗЗДН, (очаквам последно решение ноември), 12 прокурорски сигнала, от които по 2 се образуваха дела, но все още няма резултат в мой плюс, а Адът продължава, като всеки път ме съди същият ищец, но чрез различна фирма - с един и същи собственик на капитала, от което е видно, че това е един и същ индивид! Ами, до кога? Нима живеем при МАу-мау? Аз обаче имам две деца и съм длъжна да съхраня първо себе си, за да мога да продължа и да отгледам и тях подобаващо! Иначе, за какъв морал и ценностна система да говорим, когато съществуват индивиди, които си позволяват подобен вид самоуправство в една уж правова държава? Ако може някой наистина да ми помогне и да намерим най-оригиналният начин за "прицелване право в десятката", ще съм изключително благодарна! Направете още едно добро дело.... доброто винаги остава!

С уважение,

Бъдете здрави!
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот jhoro » 16 Юни 2020, 11:40

Уважаема xarula - дано поне малко да сте се ориентирали в ситуацията.
Не намирам, че отделеното време е загубено. Макар не точно по темата - постовете бяха на принципа „кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все едно да вървим, ако ще бъдем хора.“

Но както беше казано - без подробно запознаване с документите само гадаем. Понякога и много малки нюанси, променят ситуацията.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ilian_todorov » 16 Юни 2020, 12:05

lawchoice написа:Едва ли специалист ще подведе авторите на теми, като тази, най-малко защото той няма да се произнсе по преразказ на автора. Същият преразказ правиш и ти като коментираш казуса на брат ти. По горните съображения не е оправдано да очакваш компетентен отговор по същество тук. Това, което е могло да се направи / съвет към автора да се обърне към адвокат/ вече е сторено многократно. Колкото до греховете и чистите помисли, не бива да се забравя, че пътят към Ада е постлан с добри намерения.

Нима!? Нагледал съм се на "специалисти". :idea:
За точността на преразказа си носи отговорност питащият. Аз когато преразказвам съм точен и изчерпателен (доколкото е възможно), а и не разчитам само на отговорите във форума. Когато получа някаква информация я проверявам от други източници. Досега не ми се е случвало някой лаик да ми навреди.
Цитираш известна фраза на почти неизвестен автор.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: ПОДВЕЖДАНЕ НА СЪДА ЧРЕЗ СИМУЛАТИВНИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот lawchoice » 17 Юни 2020, 08:50

ilian_todorov написа:
lawchoice написа:Едва ли специалист ще подведе авторите на теми, като тази, най-малко защото той няма да се произнсе по преразказ на автора. Същият преразказ правиш и ти като коментираш казуса на брат ти. По горните съображения не е оправдано да очакваш компетентен отговор по същество тук. Това, което е могло да се направи / съвет към автора да се обърне към адвокат/ вече е сторено многократно. Колкото до греховете и чистите помисли, не бива да се забравя, че пътят към Ада е постлан с добри намерения.

Нима!? Нагледал съм се на "специалисти". :idea:
За точността на преразказа си носи отговорност питащият. Аз когато преразказвам съм точен и изчерпателен (доколкото е възможно), а и не разчитам само на отговорите във форума. Когато получа някаква информация я проверявам от други източници. Досега не ми се е случвало някой лаик да ми навреди.
Цитираш известна фраза на почти неизвестен автор.


При упражняването на юридическа професия не думите /преразказа/ са важни. Важна е способността да установиш правнорелевантните за казуса факти чрез допустимите от процесуалните закони способи и средства. Останалото е чешане на езиците в насока изтъкване кой е по-по-най, което без да е налице визираната способност е безсмислено и не помага за решаването на проблемите на питащите. Прочети последния пост на автора и тогава може и да разбере, че не всичко що лети се яде.Колкото до цитираната от мен фраза щом е станала известна, значи има защо.

Аре, че имам работа
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron