начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Обжалване на заповед за арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 10 Авг 2020, 23:25

Малей, той Жорето не пада по гръб, бре... :D

Сега ви прочитам и направо се чудя на волското ти търпение, lawchoice . Не искаш да разбереш, че Жоро е авторитет в този форум. Цитира цели "пасажи" от законите...
Не му се сърди, че не може да ти отговори подобаващо с правни аргументи, за да развиете дискусия такава, че да достави удоволствие на "публиката".
Той пък упорито отказва да приеме, че ти не си "лъжица за неговата уста".

Ох, отклонихте ме от текущите ми задачки. Но пък се позабавлявах малко, за което ви благодаря!

Спорна ви работа по малките часове на денонощието!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 11 Авг 2020, 00:26

Melly написа:Малей, той Жорето не пада по гръб, бре... :D

Сега ви прочитам и направо се чудя на волското ти търпение, lawchoice . Не искаш да разбереш, че Жоро е авторитет в този форум. Цитира цели "пасажи" от законите...
Не му се сърди, че не може да ти отговори подобаващо с правни аргументи, за да развиете дискусия такава, че да достави удоволствие на "публиката".
Той пък упорито отказва да приеме, че ти не си "лъжица за неговата уста".

Ох, отклонихте ме от текущите ми задачки. Но пък се позабавлявах малко, за което ви благодаря!

Спорна ви работа по малките часове на денонощието!


Съгласен съм, че отидох твърде далеч. Стигах дотам да му се обяснявам за елементарни неща. Едва ли някога ще получи такова отношение от колегите в реалния живот. Там няма място са излишни емоции, особено при разглеждане на небостъргачите от папки, по които трябва да се произесат. Пропусках много моменти, когато трябваше да направя забележка, ей така, заради човешка гледна точка. Какво стана накрая, те не бяха оценени и стигнахме дотам той да ме поправя дали са задължения или правомощия :D. Но сега му се е отворила възможност, нека го прави. Виновен съм, че не постъпих като други колеги, но имам своето оправдание. Аз не мога да се телепортирам от работното място директно вкъщи, без да обръщам значение на околния свят. Сигурно тоя начин на живот е по-гаден, но ми се струва по-истински. Пак отнесох някъде встрани от правната сфера, а после имам претенции към други, както и да е...

Melly написа:... Но пък се позабавлявах малко, за което ви благодаря!


Радвам се. Значи все пак е имало позитивен елемент в нашия спор. Лека нощ! Здраве и късмет!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 11 Авг 2020, 00:51

lawchoice написа:
Melly написа:

.... Аз не мога да се телепортирам от работното място директно вкъщи, без да обръщам значение на околния свят. Сигурно тоя начин на живот е по-гаден, но ми се струва по-истински.

Макар и по-гаден, да живееш в хармония с юриста в себе си наистина е по-истинският начин на живот.
ДИШАШ! :wink:

Лека нощ и на теб!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 11 Авг 2020, 00:53

Melly написа:
lawchoice написа:
Melly написа:

.... Аз не мога да се телепортирам от работното място директно вкъщи, без да обръщам значение на околния свят. Сигурно тоя начин на живот е по-гаден, но ми се струва по-истински.

Макар и по-гаден, да живееш в хармония с юриста в себе си наистина е по-истинският начин на живот.
ДИШАШ! :wink:

Лека нощ и на теб!


Това е отговорът-поздрав:
https://www.youtube.com/watch?v=GC5E8ie2pdM
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 11 Авг 2020, 01:01

Melly написа:Малей, той Жорето не пада по гръб, бре... :D

Благодаря за комплимента, но е преувеличен!
Без бой си признавам - и това е ставало! Особено, когато насреща стои човек, много по-глупав от мен (има и такива). Който, опирайки се на някаква власт - не се съобразява с никакви аргументи.
Наскоро един подобен субект ми каза - „Върви се разбери със … закона!”
Melly написа:Ох, отклонихте ме от текущите ми задачки. Но пък се позабавлявах малко, за което ви благодаря!

Надявам се, че поне част от хормоните - серотонин, допамин, норадреналин, ендорфин, фенетиламин и окситоцин, са с повишено ниво
Усмихвай се по-често!
lawchoice написа:Кой е казал, че са били допустими?
Какво значи правомощие?

Гледам и не вярвам на … ушите си! Тези въпроси …
Не съм „вътре” в организационните неща, затова само предполагам, че процедурата е спазена.
Самия факт, че мероприятията се провеждат и охраняват, предполага това. В подкрепа на това са и изказванията на много институции - както български, от „двете страни”, така и на небългарски.
lawchoice написа:… такива въпроси не би следвало да ти минават наум дори.

Да, ама … главата ми е като „натоварено кръдтовоще, в час пик”. През нея (наум) е минавало и минава пичти всичко. С изключение на валяк!

Независимо какъв - форума си остава форум! Бе разбирам, защо придавате на постовете „сила на пресъдено нещо”?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 11 Авг 2020, 08:05

jhoro написа:...
lawchoice написа:Кой е казал, че са били допустими?
Какво значи правомощие?

Гледам и не вярвам на … ушите си! Тези въпроси …
Не съм „вътре” в организационните неща, затова само предполагам, че процедурата е спазена.
Самия факт, че мероприятията се провеждат и охраняват, предполага това. В подкрепа на това са и изказванията на много институции - както български, от „двете страни”, така и на небългарски...


Melly е напълно права. Аз също се убедих, че не падаш по гръб. За мен това не е геройство. Човек трябва да осъзнава, че не знае и не може всичко и когато е допуснал грешка да си признае.
Аз пък гледам, но не вярвам на очите си. Пък ти имаш право да предполагаш каквото искаш. Казах, че не ме бива за политик,.така че не очаквай от мен политически коментари. Мога само да добавя, че важното е какво казва най-важната институция за проблема - Кмета на Общината. Даде пример с нейна публикация във FB. Тази публикация казва всичко, стига този, който я чете да може да го стори безпристрастно. Но както казах и по-горе нямам качества на политик, не мога да кажа на черното бяло, и не бива да го очакваш от мен.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 11 Авг 2020, 13:37

Здравейте и днес!
Понеже разговора се премести в малко по-друга равнинна - ще добавя още нещо!
Знам мисълта - „Да се предадеш, не винаги означава да си слаб – понякога това означава, че си достатъчно силен и мъдър да се откажеш!“ Просто - никога не съм твърдял - че съм мъдър или че съм силен.

Относно „комуникациите на / с / от ... Властта“ - в момента е някаква пародия на „Ситуационна комедия“!
Кмета на Столична община - вместо да издаде заповед - коментира през Фейсбук. Премиера съобщава последните решения (на управляващите - партия и Коалиционен съвет) от „Джипа“, вместо по каналния ред. Гешев - като един Супермен - „лети“ из страната и гони „битовата престъпност“!
За нечие успокоение - не само тук е така! Ето - Тръмп „туитва“ постоянно! Не, че и той е стока!

За протестите и блокадите - много ясно го е казал един протестиращ:
„За мен това е политическо решение. Ако беше незаконно, трябваше да ни махнат още първия ден.“

За политик - не знам дали ме бива, но много отдавна се отказах, да опитвам. Защото често се получава ...
https://thumbs.dreamstime.com/z/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%B5-%D0%B0-40686772.jpg

Колкото до „цветовете“ - в живота няма „черно и бяло“ - има само „50 (милиона) нюанса сиво“!

Не казвам, че трябва да харесате този и предишните постове. Но ако поне малко сте се замислили ...
Приятен ден на всички!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 12 Авг 2020, 12:00

jhoro написа:...
Колкото до „цветовете“ - в живота няма „черно и бяло“ - има само „50 (милиона) нюанса сиво“!


Хаха, от гледище на философията може и да си прав. В правото обаче сивото е "много висока топка". Предлаганото по-справедливо според този /който трябва да приложи закона/ решение може да потъне на всеки етап, В случай,.че решиш, че можеш да предложиш по-удачно решение от предлаганото от закона, трябва да си готов да поемеш отговорност за последиците от него.

В конкретния случай, законът е съобразен с Конституцията /чл.12, ал.2, т.4 ЗСММ във вр. с чл.57, ал.2 КРБ/. Когато пренебрегнеш това, макар и мотивиран от добри намерения, неминуемо настъпва колизия на права. Откъм насетне няма правни аргументи да дадеш приоритет на правата на едните за сметка на другите. Можеш да разчиташ само на това, че тези, чиито права са нарушени не са толкова кресливи като тези на площада.

Не ме интересува какво говори протестиращия Иван или Петкан, доколкото неговите твърдения не са съобразени със закона.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 12 Авг 2020, 16:51

lawchoice написа:Хаха, от гледище на философията може и да си прав. В правото обаче сивото е "много висока топка".

Това е вярно, но ... правото е временно. Закони се приемат, променят и отменят!
Помниш ли - „Панта рей“?
„Πάντα χωρεῖ καὶ οὐδὲν μένει“ (Всичко тече и нищо не остава.) Хераклит
Философските изводи са с много по-голяма тежест!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 12 Авг 2020, 21:40

lawchoice, внасям обвинителен акт с/у теб, с правно основание чл. 999 ал.9, т.9щ, изречение последно от (измисления) Форумен Наказателен Кодекс, а именно - захранване на форумни тролове!

Същото гласи:

Всеки, който подхранва, насърчава, агитира форумни тролове и им дава поле за изява, без уважителна причина, в условията на продължавано престъпление се наказва с една до три години да върви след въпросния трол и коригира всяка тяхна насипна малоумнтия.


Аз, в качеството ми на обвинител, съм склонен на споразумение като поискам от съдията пробация, при условие, че спреш незабавно. :mrgreen:
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lexy21 » 12 Авг 2020, 22:56

propensity написа:lawchoice, внасям обвинителен акт с/у теб, с правно основание чл. 999 ал.9, т.9щ, изречение последно от (измисления) Форумен Наказателен Кодекс, а именно - захранване на форумни тролове!

Същото гласи:

Всеки, който подхранва, насърчава, агитира форумни тролове и им дава поле за изява, без уважителна причина, в условията на продължавано престъпление се наказва с една до три години да върви след въпросния трол и коригира всяка тяхна насипна малоумнтия.


Аз, в качеството ми на обвинител, съм склонен на споразумение като поискам от съдията пробация, при условие, че спреш незабавно. :mrgreen:

Аз пък ще го защитавам, ако ме приеме :lol: и тогава - никакви споразумения, защото jhoro е много свеж, забавлява ме и не ми бие на трол. Човекът е интелигентен, пише (за разнообразие) преобладаващо грамотно :wink: , има си позиция и се старае да си търси аргументи, за да я защитава. Проявява търпимост, комуникативност, чувство за хумор и все още не е наказуемо да ни си топ юриста на републиката, за да пишеш в този форум.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 12 Авг 2020, 23:21

lexy21 написа:
propensity написа:lawchoice, внасям обвинителен акт с/у теб, с правно основание чл. 999 ал.9, т.9щ, изречение последно от (измисления) Форумен Наказателен Кодекс, а именно - захранване на форумни тролове!

Същото гласи:

Всеки, който подхранва, насърчава, агитира форумни тролове и им дава поле за изява, без уважителна причина, в условията на продължавано престъпление се наказва с една до три години да върви след въпросния трол и коригира всяка тяхна насипна малоумнтия.


Аз, в качеството ми на обвинител, съм склонен на споразумение като поискам от съдията пробация, при условие, че спреш незабавно. :mrgreen:

Аз пък ще го защитавам, ако ме приеме :lol: и тогава - никакви споразумения, защото jhoro е много свеж, забавлява ме и не ми бие на трол. Човекът е интелигентен, пише (за разнообразие) преобладаващо грамотно :wink: , има си позиция и се старае да си търси аргументи, за да я защитава. Проявява търпимост, комуникативност, чувство за хумор и все още не е наказуемо да ни си топ юриста на републиката, за да пишеш в този форум.


Тогава повдигам обвинение и срещу теб. :lol:

Интересно е как аз не споменах конкретно име, а ти веднага разпозна персоната на Гошку.

За момента си единствения, който го смята за не-трол. Тук kalahan добре внесе разяснения.

А ако Гошку ти е толкова "свеж" - върви ти след него като изсипе някоя тъпотия на питащ човечец как да си оправи проблемите. Само се разберете за заплащане, че ще си на пълен работен ден (и нощ).

Наред с това, той да се изказва авторитетно като председател на ОС, хвани го за ръчичка и го научи пълен член, поне. Тогава тъпотиите, които ръси няма да изглеждат толкова... тъпи.

За останалото съм "преобладаващо" съгласен. 8)
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 13 Авг 2020, 01:52

Знаково дело ще да е това. :roll:
Щото, като се запознах с обвинителния акт малко ми изглежда, че още в началния етап г`спин Прокурорът се е пообъркал...

Много съм старателна - така казваха професорите, а сега и началниците... Особено тоя най-отгоре. Казва ми, колеж`ке с тези твои качества те чака бляскава кариера.
Съвсем тактически премълчах мнението си по този казус, а само кимах с глава на всяка негова дума, но само от възпитание да не го прекъсвам.
Представяте ли си какво разочарование изпитах - едно учехме в университета, а в живия живот какво се случва попаднеш ли веднъж в мелачката.... На бялото, началниците му казват черно, и обратно - на черното, бяло. Ама и си вярват... :cry:

Аз ще следя процеса, но ще седя от страната на публиката.

П.П. Горкото момче, обвиняемият, дано има късмет да му се падне съдия, който не страда от "далтонизъм". :cry:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 13 Авг 2020, 04:06

Melly написа:Аз ще следя процеса, но ще седя от страната на публиката.

Запази ми едно място.
Идвам бавно, за,да не разсипя пуканките!
Melly написа:П.П. Горкото момче, обвиняемият, дано има късмет да му се падне съдия, който не страда от "далтонизъм". :cry:

Принципно подобен (д)ефект не е проблем за Темида - стига някой, да не ѝ е откраднал превръзката.
Да я използва вместо маска!

Пп. Като чух „Прокурор” () да кажа: „ОСТАВКА”!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 13 Авг 2020, 08:12

propensity написа:lawchoice, внасям обвинителен акт с/у теб, с правно основание чл. 999 ал.9, т.9щ, изречение последно от (измисления) Форумен Наказателен Кодекс, а именно - захранване на форумни тролове!

Същото гласи:

Всеки, който подхранва, насърчава, агитира форумни тролове и им дава поле за изява, без уважителна причина, в условията на продължавано престъпление се наказва с една до три години да върви след въпросния трол и коригира всяка тяхна насипна малоумнтия.


Аз, в качеството ми на обвинител, съм склонен на споразумение като поискам от съдията пробация, при условие, че спреш незабавно. :mrgreen:


Аз, в качеството на обвиняемо лице, макар и да разбирам стремежа на форумната прокуратура за срочно и успешно приключване на делата, считам, че за споразумение все още е рано да се говори. Обвинението е неконкретизирано и бланкетно, още повече, че за съставомерността на деянието е необходимо то да е осъществено без уважителна причина. :wink:

lexy21,
Разбира се, че съм съгласен ти да поемеш защитата. Две глави винаги мислят по-добре от една. Пък и в случая се касае за нарушаване на форумното законодателство и ти като по-дългогодишен участник във форума имаш по-добър поглед върху неговото прилагане.

Melly,
Благодаря за пожеланието относно съдията. Присъствието в публиката на хора, като теб, считам, че би се отразило отрезяващо на съдията-далтонист, ако ми се падне такъв, а оттам би било и гаранция за обективното провеждане на процеса.

Извън горното, аз съм песимист за решаването на проблемите, които засягаш. Още си спомням първата тема, в която участвах. Бяхме ти, аз и milena. Та тя, коментирайки моите терзания, сподели, че за да върви напред съд със сравнително голям персонален състав, е необходимо да има няколко човека, които да го теглят напред и така макар и бавно нещата ще се подобрят. Тогава не исках да я обезсърчавам, затова не продължих темата, обаче тези няколко човека, рано или късно, се изхабяват, пък и първоначалната страст с времето намалява, когато няма особен резултат. Лошото е, че все по-трудно ще става за тези на първа линия да поддържат фронта, понеже все по-рядко ще има достойни хора, които да поемат щафетата. Не можем да внесем хора отвън, пък и да ги внесем трябва много вода да изтече, за да разберат народопсихологията ни за да могат адекватно да прилагат правните норми.

Хубав ден на всички!
Бъдете здрави!

Допълнение:
jhoro,
Точно така, взимаш пуканки и се настаняваш отстрани да гледаш сеир. Типично по български, на теб ама никак не ти прави впечатление, че заради теб съм на подсъдимата скамейка, Е, те тук вече дори и аз не виждам уважителна причина да ти отговарям повече, щом разсъждаваш така.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 13 Авг 2020, 15:28

Отпочна се с чуденките ми...

Жоре,
Ти не получи ли призовка да се явиш в качеството на свидетел по това знаково дело? Как така и ти ще си в редиците на публиката? :roll:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 13 Авг 2020, 16:15

lawchoice написа:Допълнение:
jhoro, Точно така, взимаш пуканки и се настаняваш отстрани да гледаш сеир. Типично по български, на теб ама никак не ти прави впечатление, че заради теб съм на подсъдимата скамейка, Е, те тук вече дори и аз не виждам уважителна причина да ти отговарям повече, щом разсъждаваш така.

Най-вече - поради личното ми уважение - към теб, отговарям!
Пуканките са за дамата (Melly). Такива неща не консумирам - по ... технически причини.
Сеир, сеирджилък (като незаинтересовано наблюдаване на някакво зрелище) не харесвам.
По-скоро ще присъствам, като „част от агитката“!
Колкото до „типичната българска народопсихология“ - не ми вменявай такива заболявания. Генът ми е доста устойчив, за да прихване подобен вирус! Друг въпрос е, че понякога „клавиатурата“ и мисълта ми са в различни реалности, и стават ... ОТГ
Melly написа:Жоре, Ти не получи ли призовка, да се явиш в качеството на свидетел, по това знаково дело? Как така и ти ще си в редиците на публиката? :roll:

Ами ... не!
А не съм променял нито постоянен, нито настоящ адрес (физически или виртуален), телефон, мейл ...
Даже отзарана пихме кафе с „призовкаря“ - нищо не ми е носил!
Относно съдебното производство - нали заседанието е открито?
Пп. Мина ли закритото? Има ли решение - относно допустимостта на иска? Или ще е обновена версия на Народния съд?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 13 Авг 2020, 16:45

jhoro написа:Пп. Мина ли закритото? Има ли решение - относно допустимостта на иска? Или ще е обновена версия на Народния съд?

Оххх, Жоре,
Какъв иск, какви 5 лева се джуркат в твоята умница? :oops:
Делото ще се разиграва по друга "писта", а не по гражданско правен ред. Така поне изглежда с оглед повдигнатото Форумно обвинение.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 13 Авг 2020, 16:54

/Темата и без туй се разводни, поне да я направим малко по-забавна/

Форумната прИкуратура е длъжна да разясни някои обстоятелства, предвид писанията:

1. Самосезира се след огромен брой публични "изяви" на форумен трол, както и немалък брой забележки на някои от тук-пишещите, а обвиняемият - lawchoice - за агитация
2. ПрИкуратурата е длъжна да изтъкне, че на този етап е посочила правното основание, само. Обвинителният акт е в процес подготовка, а разследването - в етап на досъдебно производство. :roll:
3. ПрИкуратурата е на мнение, че разполага с достатъчно доказателства, както и че прагът на чл. 999 ал.9, т.9щ, изречение последно ФНК е покрит, а внасянето на обвинителния акт в съда - въпрос на време.
4. Наблюдаващият прИкурор запазва правото си да привлече потребителя kalahan2008 като третo лице - помагач или свидетел в производството. Същият дава конкретна дефиниция и становище по въпроса в този пост, в/у който ще стъпи обвинението. ПрИкорорът запазва правото си да привлече и други лица като свидетели, а в последствие и като обвиняеми! :twisted:

КАКВО Е ''ФОРУМЕН ТРОЛ''?

За много хора, форумите вече са постоянно място за общуване. Запознават се, решават наболели проблеми, споделят натрупан опит. И даже не подозират, че съвсем наблизо, скрили се в засада, стоят акули. Те се показват в самия разгар на беседата, хвърлят няколко точни фрази и дружелюбните места за среща изведнъж се превръщат в място за флейм и изясняване на отношенията. Тези акули не без гордост наричат себе си тролове и смятат, че нямат равни на полето на форумните битки.

Словосъчетанието “форумен трол” се появява някъде в края на 80-те години. Смята се, че терминът е бил заимстван от риболова, където трол се нарича стръвта на кукичката. Тролинга по форумите много прилича на риболова. На наивните потребители се подхвърля провокационна публикация (примамка), на която те реагират емоционално и по този начин приличат на хваната риба в мрежата на флеймъра. Така или иначе, тролингът представлява публикуване на провокативни съобщения, целящи да предизвикат ответна реакция, с деструктивна цел.

Основната причина за това се корени в ниската самооценка. Твърде често в ролята на ''форумен трол'' попадат нереализирани в професията си хора, отхвърлени от някоя социална група, забравени фигури от близкото минало, хора смятащи се за недооценени, или новоизлюпили се философи

Дълго време троленето се смятало за безобидно занимание на спорещите, игра на аргументи. Но във втората половина на 90-те се появи нова разновидност тролове, които имаха за цел целенасочено унищожаване на дадена тема, което се постигаше с масивно заливане с безсмислени съобщения или публикации, не представляващи интерес за постоянните читатели. Обикновено, в момента, в който количеството на този спам превиши 75% от всички публикации, читателите се отписват и трафика във форума или групата започва да клони към нула. При зловредни тролове крайният резултат е ясно осъзнат и организирано преследван. Най-често крайна цел е дискредитиране на отделни личности, клубове и организации. Понякога цел са самите форуми.

Задача на всеки трол е да превърне спокойната дискусия в яростен спор, в конфликт, в който да се намесят колкото е възможно повече участници, като първоначалната тема на дискусията бъде окончателно и безвъзвратно забравена. Мотивите за това могат да бъдат най-разнообразни. На някои просто им доставя удоволствие да поспорят и развлекат за сметка на някой друг себе си и останалата аудитория, други се опитват по този начин да попречат на дискусия върху неудобна тема, а има и хора, за които троленето е самоутвърждаване и борба на интелекти. Смята се, че с тролене се занимават само комплексирани деца, но всъщност това не е така. Понякога сред най-добрите тролове попадат възрастни, сериозни хора.

Най-добрият начин да се противопоставиш на трола е да не отговаряш на неговите публикации. В англоезичния свят много е разпространен следният израз “Don’t feed the forum trolls – Не хранете форумните тролове”. Нали храна за троловете са именно отговорите на възбудените потребители и колкото повече се разраства флейма, толкова по-сит става тролът. Разбира се, може да се включиш в спора и да се опиташ да „победиш“ провокатора, но трябва да се има предвид, че професионалните флеймъри имат много голям опит във воденето на спорове и че те просто не признават аргументите на опонента, колкото и убедителни да са те. А всички опити за доказване на грешките на трола завършват с вашето осмиване. Това е все едно да се опитате да победите рибата в конкурс за най-продължителен престой под вода – споровете и словесните престрелки за трола са също толкова естествена среда, както и водата за рибата. И обикновено, единственото, което може да получи човек, встъпил в подобна полемика, е раздразнение и развалено настроение.

В преобладаващата част от случаите на тролинг няма да намерите никаква логика в съобщенията на трола. Нито ясна теза, нито поддържащи я аргументи. Тролът разчита на горепосочената схема на “самоманипулация”. Няма да намерите имена, дати, точни цифри, източници, ясна позиция. Тролът просто драсва клечката кибрит и периодично поддържа огъня.

Безсмислено е да се опитвате да правите опити в уточняване на понятията, формулирането на теза и представянето на аргументи. В последващият му поустинг отново няма да намерите някакво логично мнение, не се учудвайте дори ако “забие” темата в съвсем друга посока.

най-резултатния антитрол способ е модераторският контрол.

Какво да правим когато няма модератор или самият той нехае за настроението във форума? Когато забележим провокативно съобщение е препоръчително да не отговаряте веднага, а да седнете и добре да обмислите и подредите отговора. Не се “горещете”, пишете спокойно, прилагайки факти, дати, имена, илюстративни материали. Аргументирайте се. И накрая не забравяйте да завършите с фразата - ''Don't feed the forum trolls''.

Най-препоръчвания от специалистите способ за защита от тролове се крие точно в тази фраза. Става въпрос разбира се за НЕвлизане в дискусия с трола, в оставяне съобщението му да “виси” без отговор. Нещо като поставянето му в позиция на рибар, на чиято стръв рибите не кълват.
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 13 Авг 2020, 17:01

Melly написа:Оххх, Жоре,
Какъв иск, какви 5 лева се джуркат в твоята умница? :oops:


Вух, ако искаш ми вярвай - ПРОСЪЛЗИХ се от смях като го прочетох това :lol: :D
propensity
Потребител
 
Мнения: 447
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron