начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Най-ранната възраст в която дете може да отиде на квартира

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Най-ранната възраст в която дете може да отиде на квартира

Мнениеот atom22 » 29 Авг 2020, 21:39

Коя е най-ранната законово възраст в която дете може да излезе на квартира и да живее само?
atom22
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 28 Апр 2018, 14:47

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот ivanov_p » 30 Авг 2020, 10:24

Когато родителите разрешат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот kalahan2008 » 30 Авг 2020, 14:00

Семеен кодекс:

Грижи, възпитание и надзор на децата
Чл. 125. (1) Родителят има право и задължение да се грижи за физическото, умственото, нравственото и социалното развитие на детето, за неговото образование и за неговите лични и имуществени интереси.
(2) Родителят отглежда детето, формира възгледите му и осигурява образованието му съобразно възможностите си и в съответствие с нуждите и наклонностите на детето и с цел израстването му като самостоятелна и отговорна личност. Родителят няма право да използва насилие, както и методи на възпитание, които уронват достойнството на детето.
(3) Родителят осигурява постоянен надзор по отношение на малолетното си дете и подходящ контрол на поведението на непълнолетното дете.

Съвместно живеене
Чл. 126. (1) Родителите и ненавършилите пълнолетие деца живеят заедно, освен ако важни причини налагат да живеят отделно.
(2) Когато детето се отклони или бъде отклонено от местоживеенето си, районният съд по настоящия адрес на родителя по негово искане постановява връщане на детето, след като го изслуша. Определението на съда може да се обжалва пред окръжния съд, но обжалването не спира изпълнението. Връщането на детето се осъществява по административен ред.
(3) Ако съдът установи наличието на важни причини по ал. 1, той отказва връщането на детето при родителя и уведомява дирекция "Социално подпомагане" по настоящия адрес на детето, която предприема незабавно мерки за закрила.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот doondie » 30 Авг 2020, 14:31

В допълнение на предходния коментар...

ivanov_p написа:Когато родителите разрешат.
Разрешението на родителите не е определящо. Родителите не са собственици на децата си.

atom22 написа:Коя е най-ранната законово възраст в която дете може да излезе на квартира и да живее само?
Краткият отговор според мен е "18-годишна възраст," т.е. никога. Основанието - цитираните чл. 125-126 от Семейния кодекс.

Опора за изключение би могла да се търси в нормата на чл. 8, ал. 8 от Закона за закрила на детето, според която:
Чл. 8 (8) (Нова - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да не оставят без надзор и грижа децата до 12-годишна възраст, ако с това се създава опасност за тяхното физическо, психическо и нравствено развитие.
Пресечна точка според мен е да са налице минимум следните обстоятелства:
  1. Поне 14 г. възраст;
  2. Важна причина - например обучение;
  3. Подходящ контрол на поведението; и
  4. Да няма опасност за детето - за физическото и емоционалното му развитие, образованието и т.н.
Всичко това да е със съгласието на родителите, разбира се. В противен случай ще трябва съдебно решение.

Аз лично в гимназията (14-18 г.) бях на общежитие в съседен град. Да, не беше квартира и имаше възпитатели, но 1-2-ма души на 100 деца не беше кой знае какъв надзор или контрол на поведението. Зависи от обстоятелствата (социалната среда) и от нивото на самостоятелност на самото дете, както и от грижите/контрола, които родителите полагат, макар и от разстояние.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот atom22 » 30 Авг 2020, 15:28

doondie написа:В допълнение на предходния коментар...

ivanov_p написа:Когато родителите разрешат.
Разрешението на родителите не е определящо. Родителите не са собственици на децата си.

atom22 написа:Коя е най-ранната законово възраст в която дете може да излезе на квартира и да живее само?
Краткият отговор според мен е "18-годишна възраст," т.е. никога. Основанието - цитираните чл. 125-126 от Семейния кодекс.

Опора за изключение би могла да се търси в нормата на чл. 8, ал. 8 от Закона за закрила на детето, според която:
Чл. 8 (8) (Нова - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да не оставят без надзор и грижа децата до 12-годишна възраст, ако с това се създава опасност за тяхното физическо, психическо и нравствено развитие.
Пресечна точка според мен е да са налице минимум следните обстоятелства:
  1. Поне 14 г. възраст;
  2. Важна причина - например обучение;
  3. Подходящ контрол на поведението; и
  4. Да няма опасност за детето - за физическото и емоционалното му развитие, образованието и т.н.
Всичко това да е със съгласието на родителите, разбира се. В противен случай ще трябва съдебно решение.

Аз лично в гимназията (14-18 г.) бях на общежитие в съседен град. Да, не беше квартира и имаше възпитатели, но 1-2-ма души на 100 деца не беше кой знае какъв надзор или контрол на поведението. Зависи от обстоятелствата (социалната среда) и от нивото на самостоятелност на самото дете, както и от грижите/контрола, които родителите полагат, макар и от разстояние.

Мерси, и аз клоня към 14г., съвпада и с издаването на лична карта. Закона виждам че не е конкретен може да се тълкува, в граници 14-18г. И тъй като 18 е твърде късно според мен, остава да е другия край.
atom22
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 28 Апр 2018, 14:47

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот doondie » 30 Авг 2020, 17:28

atom22 написа:Закона виждам че не е конкретен може да се тълкува, в граници 14-18г. И тъй като 18 е твърде късно според мен, остава да е другия край.
Всъщност, за мен законът е ясен - не може. В случай обаче че например родителите отидат временно в друго населено място/държава с цел работа и нямат възможност да вземат детето със себе се, това за мен лично е важна причина. Което, разбира се, не означава, че детето - на каквато и възраст да е! - е приемливо да живее съвсем само, просто защото родителите му пращат пари да се издържа. Материалната издръжка далеч не е достатъчна да обуслови адекватна грижа. Родителството не е просто подсигуряване на храна и подслон. Толкова примери има за материално презадоволени деца, чиито родители са се провалили като такива, оставяйки ги да се тровят с цигари и наркотици и прочие. Затова в такива случаи предварително отглеждането/надзора на детето се поверява на роднини, които да предотвратят понякога деструктивното влияние на "улицата". В противен случай следва да се намесят социалните служби, за да гарантират сигурността на детето, като го изведат от застрашаващата го семейна среда и го настанят у роднини, приемно семейство или социална институция до произнасянето на съда.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот atom22 » 30 Авг 2020, 22:01

doondie написа:
atom22 написа:Закона виждам че не е конкретен може да се тълкува, в граници 14-18г. И тъй като 18 е твърде късно според мен, остава да е другия край.
Всъщност, за мен законът е ясен - не може. В случай обаче че например родителите отидат временно в друго населено място/държава с цел работа и нямат възможност да вземат детето със себе се, това за мен лично е важна причина. Което, разбира се, не означава, че детето - на каквато и възраст да е! - е приемливо да живее съвсем само, просто защото родителите му пращат пари да се издържа. Материалната издръжка далеч не е достатъчна да обуслови адекватна грижа. Родителството не е просто подсигуряване на храна и подслон. Толкова примери има за материално презадоволени деца, чиито родители са се провалили като такива, оставяйки ги да се тровят с цигари и наркотици и прочие. Затова в такива случаи предварително отглеждането/надзора на детето се поверява на роднини, които да предотвратят понякога деструктивното влияние на "улицата". В противен случай следва да се намесят социалните служби, за да гарантират сигурността на детето, като го изведат от застрашаващата го семейна среда и го настанят у роднини, приемно семейство или социална институция до произнасянето на съда.


Но също така има и примери за обратното нали? Материално незадоволени но пък обгрижвани до безкрай... Ако има статистика за двете нека да я видим иначе за мен темата се изчерпа. Учтиво няма да се съглася с вашето мнение. По това което видях да пише от любезно споделените законови текстове тук и по това, което аз лично усещам отговора за мен е 14г. Благодаря.
atom22
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 28 Апр 2018, 14:47

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот jhoro » 30 Авг 2020, 22:32

atom22 написа:Коя е, най-ранната законова възраст, в която дете, може да излезе на квартира и да живее само?

След всички коментари - ще кажа само ... не разбрахте въпроса!
Тук основното е - на каква възраст един човек (дете) може да взима самостоятелни и независими решения!
Не кога може да бъде оставен (от някой друг) да живее при трети лица! Примерите с общежития, домове за деца и прочие!
Доколкото от МВнР искат „Декларация за самостоятелно пътуване на дете“ за деца до 18 години - това е възрастта!
Другото е ... размисли и страсти!
Последна промяна jhoro на 31 Авг 2020, 12:07, променена общо 1 път
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот nikodim77 » 31 Авг 2020, 01:33

Жоре!
Ма ти не си вземаш бележка от никого в този форум!??!
Ако беше (добре, че не си) съдия щеше да бълваш недопустими СА... Има да променяш правното основание и да пращаш молителите в правното небитие...
Как реши, кой всъщност е въпроса, та взе, че с категоричност да го измениш, като формулировката му е ясна и конкретна?!?
Да, наистина единия въпрос е обуславящ, а другият е обусловен, но това се разглежда когато разгръщаш нормален и логичен отговор на въпроса, така както е зададен. Не винаги лице (непълнолетен) живеещо само на квартира означава липса на контрол и че нему е дадена възможност за вземане на самостоятелни решения.!
А, и още нещо: Декларацията по чл. 76 от ЗБДЛ, която си представил не е относима към твоята теза! Тази декларация представя волеизявленията именно на тези лица, които вземат решенията по отношение на непълнолетния, а не е такава, която е по негово самостоятелно решение.

Горните постове, в които се споменава 14 години считам, че са правилни. От тази възраст се учи в гимназии и специализирани такива, което е предпоставка младежът да бъде на общежитие (пансион) към уч. заведения, които предлагат такъв, или на квартира!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот jhoro » 31 Авг 2020, 12:18

nikodim77 написа:Жоре! Ма ти не си вземаш бележка от никого в този форум!??!

Напротив - взимам си! И ги събирам - цял куфар напълних!
nikodim77 написа:Ако беше ...

... баба мъжка - щеше да е дядо!
nikodim77 написа:Как реши, кой всъщност е въпроса, та взе, че с категоричност да го измениш, като формулировката му е ясна и конкретна?!?
Да, наистина единия въпрос е обуславящ, а другият е обусловен, но това се разглежда когато разгръщаш нормален и логичен отговор на въпроса, така както е зададен. Не винаги лице (непълнолетен) живеещо само на квартира означава липса на контрол и че нему е дадена възможност за вземане на самостоятелни решения.!
А, и още нещо: Декларацията по чл. 76 от ЗБДЛ, която си представил не е относима към твоята теза! Тази декларация представя волеизявленията именно на тези лица, които вземат решенията по отношение на непълнолетния, а не е такава, която е по негово самостоятелно решение.
Горните постове, в които се споменава 14 години считам, че са правилни. От тази възраст се учи в гимназии и специализирани такива, което е предпоставка младежът да бъде на общежитие (пансион) към уч. заведения, които предлагат такъв, или на квартира!

Много приказки - нула ефект!
Как реши, че дете (младеж), живеещо извън дома на родителите - взима самостоятелни решения, а същото дете (младеж) - останало само В дома на родителите (които са на ... Карибите) - не прави същото?
И къде в цялата ситуация е „Волята на Законодателя“?
В нормалните държави си има изричен текст, че „лице, под 12 годишна възраст, не може да остане без надзор от по-възрастен“! (цитирам по смисъл) Затова там, родители наемат „бавачки“ за по 2-3 часа - за времето, от края на училищните занимания, до прибирането на самия родител!

Пп. Това, че Ви търпя - да се подбъзиквате - не означава, че не мога да Ви направя „на салата“!
Означава само, че ... не ми се занимава!
Интересно - в „практическите раздели“ - никакви Ви няма!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот Melly » 31 Авг 2020, 12:46

jhoro написа:
nikodim77 написа:Жоре! Ма ти не си вземаш бележка от никого в този форум!??!

Напротив - взимам си! И ги събирам - цял куфар напълних!
nikodim77 написа:Ако беше ...

... баба мъжка - щеше да е дядо!
nikodim77 написа:Как реши, кой всъщност е въпроса, та взе, че с категоричност да го измениш, като формулировката му е ясна и конкретна?!?
Да, наистина единия въпрос е обуславящ, а другият е обусловен, но това се разглежда когато разгръщаш нормален и логичен отговор на въпроса, така както е зададен. Не винаги лице (непълнолетен) живеещо само на квартира означава липса на контрол и че нему е дадена възможност за вземане на самостоятелни решения.!
А, и още нещо: Декларацията по чл. 76 от ЗБДЛ, която си представил не е относима към твоята теза! Тази декларация представя волеизявленията именно на тези лица, които вземат решенията по отношение на непълнолетния, а не е такава, която е по негово самостоятелно решение.
Горните постове, в които се споменава 14 години считам, че са правилни. От тази възраст се учи в гимназии и специализирани такива, което е предпоставка младежът да бъде на общежитие (пансион) към уч. заведения, които предлагат такъв, или на квартира!

Много приказки - нула ефект!..................................

Пп. Това, че Ви търпя - да се подбъзиквате - не означава, че не мога да Ви направя „на салата“!
Означава само, че ... не ми се занимава!
Интересно - в „практическите раздели“ - никакви Ви няма!

Я по-кротко, ако обичаш, Жоре. 8)
Не си му нито на нивото на юридическа компетентност на Никодим, нито на количеството качествен умствен багаж, който той притежава.!
Ясна ли съм? :evil:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот jhoro » 31 Авг 2020, 12:51

Melly написа:Я по-кротко, ако обичаш, Жоре. 8)
Не си му нито на нивото на юридическа компетентност на Никодим, нито на количеството качествен умствен багаж, който той притежава.!
Ясна ли съм? :evil:

Я не ми давай наклони!
Не се познаваме лично, за да си правим оценки. Пък и ... как „претегли тези неща“?

Ако имаш оплаквания - при Арменския поп!

За сметка на това - не казваш нищо по въпроса на темата! Направо - „спамиш“!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот jhoro » 31 Авг 2020, 13:15

jhoro написа:В нормалните държави си има изричен текст, че „лице, под 12 годишна възраст, не може да остане без надзор от по-възрастен“! (цитирам по смисъл) Затова там, родители наемат „бавачки“ за по 2-3 часа - за времето, от края на училищните занимания, до прибирането на самия родител!

Я гледай - изненада! Ми то и в България било така???
Права и задължения на родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете (Загл. доп. - ДВ, бр. 14 от 2009 г.)
Чл. 8. (3) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да го придружават на обществени места след 20,00 ч., ако детето не е навършило 14-годишна възраст, съответно след 22,00 ч., ако детето е навършило 14-, но не е навършило 18-годишна възраст.
(4) Ако родителите, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, не могат да го придружат, те са длъжни да осигурят пълнолетно дееспособно лице за негов придружител на обществени места след 22,00 ч., ако детето е навършило 14-, но не е навършило 18-годишна възраст.
Закон за закрила на детето

А Вие какво казвате???
След 14 години може да живее само (на квартира), но не може да ходи само „на обществени места след 22,00 ч.“!

Не питайте, защо чак сега цитирам този текст! Така съм решил!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот atom22 » 31 Авг 2020, 13:16

Аз, като автор на темата, в която виждам че се е разразил груб спор, също искам да приканя jhoro да не пише повече в нея. Накратко ще кажа, че по това което виждам, не му е тук силата. Нека да си остане темата както си е. Знам че може да се спори до безкрай както по повечето подобни въпроси но никой няма полза от това.
atom22
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 28 Апр 2018, 14:47

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот Melly » 31 Авг 2020, 13:21

atom22 написа:Аз, като автор на темата, в която виждам че се е разразил груб спор, също искам да приканя jhoro да не пише повече в нея. Накратко ще кажа, че по това което виждам, не му е тук силата.

Жоре, нещо да кажеш? :lol: :lol: :lol:
И авторът на темата ти даде оценка "слаб", дори и без да те познава лично!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот jhoro » 31 Авг 2020, 13:33

Melly написа:
atom22 написа:Аз, като автор на темата, в която виждам че се е разразил груб спор, също искам да приканя jhoro да не пише повече в нея. Накратко ще кажа, че по това което виждам, не му е тук силата.

Жоре, нещо да кажеш? :lol: :lol: :lol:

Нямах намерение да казвам нищо - поради изчерпване на темата, но щом искаш - отговарям.
Виж ми подписа!
Приятен ден на всички!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот Melly » 31 Авг 2020, 14:04

jhoro написа:
Melly написа:
atom22 написа:Аз, като автор на темата, в която виждам че се е разразил груб спор, също искам да приканя jhoro да не пише повече в нея. Накратко ще кажа, че по това което виждам, не му е тук силата.

Жоре, нещо да кажеш? :lol: :lol: :lol:
И авторът на темата ти даде оценка "слаб", дори и без да те познава лично!

Нямах намерение да казвам нищо - поради изчерпване на темата, но щом искаш - отговарям.
Виж ми подписа!
Приятен ден на всички!

Жоре, не така с милиционерските похвати, брат! Олекваш все повече и повече в очите на форумното общество.
Очаквам да не те прихванат нови напъни да си чешеш клавиатурата да ми обясняваш колко си велик, позовавайки се на подписа ти. Е, нЕма нужда точно на мен... :P
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот jhoro » 31 Авг 2020, 14:26

В момента всички оператори са заети. Вашето обаждане е важно за нас, моля изчакайте!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот nikodim77 » 31 Авг 2020, 21:30

Ще започна с Блгодарността ми към Мели за високата оценка спрямо моята особа! Благодаря Мели – Благодаря! Имам много още да уча! имам много да се развивам... и колкото опитвам виждам, че има много още. В този смисъл ще цитирам моя любимец, и макар небогоугодно, кумир – Алберт Айнщайн, който е казал: “Откриването на нова теория е като изкачването на планина, когато пред погледа се открива нова и по-широка панорама”. Така и аз, изкачвам хълмове и откривам нови панорами, но и нови хълмове, както в другите сфери на моя живот, така и в правото.
Още веднъж, Благодаря за топлите думи и високата оценка!
Жоро!
От днес на татък снемам своята толерантност и уважително отношение към теб!
Мислех, че ти дължа горните, а и доза уважение предвид годините ти, които предполагат поне-малко ум и мъдрост! Уви при теб не улавям индиции за изброените две качества, които следва да притежава човек на твоят възраст. Доста неща отминавах и мълчах, четейки твои изказвания в този форум, но вече няма да е така! Иска ми се само да помислиш, какво би се случило с някого, ако реши, че твой съвет е „чиста монета” по някоя тема и предприеме действия (съдебни), осланяйки се на твое „юридически издържано” мнение?!?!? Добре, за теб както и да е, мислиш си, че си скрит - анонимен, че не носиш отговорност... А дали е така, а?
Би ли спал спокойно, ако знаеш, че нечия съдба е променена в негативен аспект от твой глупав пост ей тъй изръсен в някакъв си форумец...? Да вероятно ще кажеш, (знам ти всичките оправдания вече) всеки има право на изказ, всеки сам решава, и прочие алибализми... Само, че тук това е форум, който все пак е с конкретна насоченост и малко или много обвързва пишещите с някаква отговорност, особено тези, които дават отговор. Отклонявайки се от темата ще разкажа следното: Вчера цял ден се занимавах с изпускателната система на колата ми. Прекроих и направих ново герне и промених част от ауспуховата тръба на старото ми Фолксвагенче. Цял ден заварки, а вечерта вих като прострелян вълк от болки в очите. И тъй рекох да потърся в нета нещо по-ефикасно от картофи върху очите, и – попаднах на „Бг мама”. Къде ми се ревеше от болка, къде едвам виждах... ама се посмях от сърце... Е, ти Жоро си за онзи форум! Там няма отговорности (почти), пишеш волно, даваш съвети на всеки и за всичко, и най-важното, ще можеш да спиш спокойно...! Всъщност, бях учуден, че те нямаше там... Може би щеше да ме посъветваш да си наложа очите с NaOH или нещо друго „облекчаващо”...?!?
В предходна тема се обърнах към теб със следното:
„Също така те съветвам, да не пишеш след мен, освен ако не съм допуснал явна и подвеждаща грешка! Ако се случи и се наложи да бъда поправен, то да бъде с ясни и коректни правно-издържани аргументи, и без обидни квалификации!!!„
това не е отменено и важи с пълна сила. До момента не съм те обиждал и не смятах! Така че не ме принуждавай!!! Макар от сга на татък да бъда по-безкомпромисен когато пишеш откровени глупости, и без да се безпокоя за достойнството ти ще те поправям явно и грубо!
Аха, очаквам да бъда направен на салата!!! Но знай; считам, че съм по-добър кулинар от теб!

пп. Мели, извини ме! Дължа ти отговор - продължение на разговор на лични! Но, най-вече благодаря за доверието...!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот ilian_todorov » 31 Авг 2020, 22:01

nikodim77 написа:Би ли спал спокойно, ако знаеш, че нечия съдба е променена в негативен аспект от твой глупав пост ей тъй изръсен в някакъв си форумец...? Да вероятно ще кажеш, (знам ти всичките оправдания вече) всеки има право на изказ, всеки сам решава, и прочие алибализми... Само, че тук това е форум, който все пак е с конкретна насоченост и малко или много обвързва пишещите с някаква отговорност, особено тези, които дават отговор. Отклонявайки се от темата ще разкажа следното: Вчера цял ден се занимавах с изпускателната система на колата ми. Прекроих и направих ново герне и промених част от ауспуховата тръба на старото ми Фолксвагенче. Цял ден заварки, а вечерта вих като прострелян вълк от болки в очите. И тъй рекох да потърся в нета нещо по-ефикасно от картофи върху очите, и – попаднах на „Бг мама”. Къде ми се ревеше от болка, къде едвам виждах... ама се посмях от сърце... Е, ти Жоро си за онзи форум! Там няма отговорности (почти), пишеш волно, даваш съвети на всеки и за всичко, и най-важното, ще можеш да спиш спокойно...! Всъщност, бях учуден, че те нямаше там... Може би щеше да ме посъветваш да си наложа очите с NaOH или нещо друго „облекчаващо”...?!?
В предходна тема се обърнах към теб със следното:
„Също така те съветвам, да не пишеш след мен, освен ако не съм допуснал явна и подвеждаща грешка! Ако се случи и се наложи да бъда поправен, то да бъде с ясни и коректни правно-издържани аргументи, и без обидни квалификации!!!„
това не е отменено и важи с пълна сила. До момента не съм те обиждал и не смятах! Така че не ме принуждавай!!! Макар от сга на татък да бъда по-безкомпромисен когато пишеш откровени глупости, и без да се безпокоя за достойнството ти ще те поправям явно и грубо!
Аха, очаквам да бъда направен на салата!!! Но знай; считам, че съм по-добър кулинар от теб!

Защо да не спи спокойно, щом са чисти помислите му? :?: Човекът иска да помогне, а ако има по-голям специалист от него, нека го поправи. Така и той ще научи нещо. :idea: Обсъждали сме го.
Не отиде при заварчик, а си се мъчил сам за да спестиш пари. Познах ли? :D
Защо си мислиш, че не е бил там и каква е разликата, ако Жоро даде грешен съвет в Бг мама? Пак може да има лоши последствия, само че от друго естество. :idea:
Хайде и аз да те похваля. :D За разлика от Мели до момента се държеше любезно и спокойно и беше умерен в критиките си към други участници.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта


cron