начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Най-ранната възраст в която дете може да отиде на квартира

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот nikodim77 » 31 Авг 2020, 23:55

А по една друга тема си мислех, че аз ще съм "адвокат" на Жоро, пък той си имал...!?
Така, по реда на наведеното от Илян тодоров:
Извини ме Илияне, но с неговите „чисти помисли”, някой ще се омърси и то сериозно!
Трябва ли да разказвам басни, притчи и разни приказки, че и реални житейски ситуации за да доказвам, как чисти помисли са довели до военни конфликти, до затвор на невинни, до заболявания разни и много други. Чист помисъл е да занесеш стъклена дамаджана с вода на земеделски работник, в ясен слънчев и горещ ден, та да не жадува човекът, нали? Обаче да поставиш дамаджаната до купата му със сено на пътя на слънчевите лъчи... Или по-близък до Жоровите изблици пример: От чист помисъл да направиш некадърен мост над дълбока река, като му придадеш вид за изключителна здравина...?!? Писах на Жоро неколкократно, че представяне на мнение под формата на разсъждение, че и допълващ въпрос би било полезно в пъти за питащите, а вероятно и на компетентните, които желаят да отговорят.
По въпроса за личната история като пример:
Не съм се мъчил! Аз заварявам изключително добре. И с това, което вчера осъществих по колата се гордея. Не беше за да спестя пари, напротив, за времето, корто изгубих можеше да получа достатъчно дивиденти от професионалното ми поприще. Но го направих за да си свърша работата качествено и така както аз искам. (дано не обидя четящ майстор-заварчик) Сега всичко друго може да се счупи по колата, но вчерашният ми труд няма да мръдне. Така че, не позна! А осветяването на очите ми не е от неопитност, а от целодневната работа, което е неизбежно, особено при дясното око (за тези, които държат маската с лявата ръка). Да спестил съм от соларна маска, но вече рядко прибягвам до заварки и мога, и без нея
За, разликата, ако Жоро даде грешен съвет в Бг мама, да има разлика; там е пълно с мнения, от които ме заболя стомахът от смях. И както видях, на никого не му пука от това. И все пак като пишех за липсата отговорности в онзи форум добавих в скобки едно „почти”, защото и там не е добре да се прекалява с измислени рецепти и съвети...
Благодаря за похвалата! Заслужена е! Дори и към теб съм бил, а и съм, толерантен и с готовност да помогна. Пишеш –„ За разлика от Мели...” Следва да имаш/те/ със Жоро предвид, че е трудно за утвърден специалист, който е с опит да бъде по-мек. Всъщност и тя е любезна, но с по твърд изказ, защото все някой трябва да дърпа ушите на юзъри като Жоро. Пък и моята мекота идва от това, че в някой моменти улавям прилики между Жоровите и моите по-ранни изяви тук. Е, все пак със съществени различия в някои отношения. Така също, все още съм отдалечен от момента, в който ще се причисля към професионалистите с опит и задълбочени познания в правната материя...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот ilian_todorov » 01 Сеп 2020, 11:31

nikodim77 написа:А по една друга тема си мислех, че аз ще съм "адвокат" на Жоро, пък той си имал...!?
Така, по реда на наведеното от Илян тодоров:
Извини ме Илияне, но с неговите „чисти помисли”, някой ще се омърси и то сериозно!
Трябва ли да разказвам басни, притчи и разни приказки, че и реални житейски ситуации за да доказвам, как чисти помисли са довели до военни конфликти, до затвор на невинни, до заболявания разни и много други. Чист помисъл е да занесеш стъклена дамаджана с вода на земеделски работник, в ясен слънчев и горещ ден, та да не жадува човекът, нали? Обаче да поставиш дамаджаната до купата му със сено на пътя на слънчевите лъчи... Или по-близък до Жоровите изблици пример: От чист помисъл да направиш некадърен мост над дълбока река, като му придадеш вид за изключителна здравина...?!? Писах на Жоро неколкократно, че представяне на мнение под формата на разсъждение, че и допълващ въпрос би било полезно в пъти за питащите, а вероятно и на компетентните, които желаят да отговорят.
По въпроса за личната история като пример:
Не съм се мъчил! Аз заварявам изключително добре. И с това, което вчера осъществих по колата се гордея. Не беше за да спестя пари, напротив, за времето, корто изгубих можеше да получа достатъчно дивиденти от професионалното ми поприще. Но го направих за да си свърша работата качествено и така както аз искам. (дано не обидя четящ майстор-заварчик) Сега всичко друго може да се счупи по колата, но вчерашният ми труд няма да мръдне. Така че, не позна! А осветяването на очите ми не е от неопитност, а от целодневната работа, което е неизбежно, особено при дясното око (за тези, които държат маската с лявата ръка). Да спестил съм от соларна маска, но вече рядко прибягвам до заварки и мога, и без нея
За, разликата, ако Жоро даде грешен съвет в Бг мама, да има разлика; там е пълно с мнения, от които ме заболя стомахът от смях. И както видях, на никого не му пука от това. И все пак като пишех за липсата отговорности в онзи форум добавих в скобки едно „почти”, защото и там не е добре да се прекалява с измислени рецепти и съвети...
Благодаря за похвалата! Заслужена е! Дори и към теб съм бил, а и съм, толерантен и с готовност да помогна. Пишеш –„ За разлика от Мели...” Следва да имаш/те/ със Жоро предвид, че е трудно за утвърден специалист, който е с опит да бъде по-мек. Всъщност и тя е любезна, но с по твърд изказ, защото все някой трябва да дърпа ушите на юзъри като Жоро. Пък и моята мекота идва от това, че в някой моменти улавям прилики между Жоровите и моите по-ранни изяви тук. Е, все пак със съществени различия в някои отношения. Така също, все още съм отдалечен от момента, в който ще се причисля към професионалистите с опит и задълбочени познания в правната материя...

Възможно е някой да загази заради неправилни съвети, но (дискутирали сме го) това си е риск на питащия. Човекът като мен е съпричастен към проблемите на хората и искрено желае да им помогне. Много често съветите са повече въз основа на житейския опит, отколкото на юридическия. Виждам, че пишат и бивши лишени от свобода, които успокояват хора, които им предстои да влязат в затвора не по собствено желание. Аз също имам опит в наказателното и гражданското право. Попрочел съм нещо. Защо да не споделя мнението си по определени въпроси тук? Ако го направя в кварталната кръчма, каква ще е разликата? :?: Ще кажеш, тук е юридически форум, в който няма място за съвети на дилетанти! Върви да ги даваш в кръчмата. :D
Един съвет към теб. Ако нямаш маска, не заварявай. :idea:
Трудно, трудно, колко да е трудно да бъде по-мек, а и защо продължава да му прави забележки като строга даскалица? Ако нарушава правилата във форума, да сигнализира на администраторите, а ако пише неверни неща да го поправя, но възпитано и аргументирано. :idea: Това е моето мнение.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот kalahan2008 » 02 Сеп 2020, 07:47

Ilian_todotov донякъде е прав. Този форум отдавна е заприличал на bgmama и kaldata, заради такива бгмамчета, които разчитат на количеството /на правните мнения/, а не на тяхното качество, упорито следвайки максимата на Маркс, че количествените натрупвания водели до качествени изменения. Е, качествените изменения вече са факт-няма истински правни теми, има само лаф-моабет между бгмамчета. Чешете си клавиатурите, щом намирате смисъл в това. Но, повярвайте ми, бгмамчета, това няма да ви направи юристи, а ще си останете просто обикновени спамъри.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4168
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот jhoro » 02 Сеп 2020, 13:02

kalahan2008 написа:Ilian_todotov донякъде е прав. Този форум отдавна е заприличал на bgmama и kaldata, заради такива бгмамчета, които разчитат на количеството /на правните мнения/, а не на тяхното качество, упорито следвайки максимата на Маркс, че количествените натрупвания водели до качествени изменения. Е, качествените изменения вече са факт-няма истински правни теми, има само лаф-моабет между бгмамчета. Чешете си клавиатурите, щом намирате смисъл в това. Но, повярвайте ми, бгмамчета, това няма да ви направи юристи, а ще си останете просто обикновени спамъри.

Като цяло съм съгласен с написаното, но тона ... ще предположа, че се дължи на недоспиване.
Даже бих погледнал от смешната страна, но все още се събуждам и не ми е много усмихнато.

Иначе - „форума бил заприличал“! Ми то ... цялата държава вече на нищо не прилича! Само като погледна „Министъра (в оставка) на правосъдието“ и бивш председател на Комисията по правни въпроси ...
Ами една част, от служителите във въпросното министерство?
Ами голяма част, от служителите в правните отдели ... навсякъде?
Ами една част от завършилите/практикуващи, завършващите и започващите (вторите и третите - бъдещи) юристи?
Оня ден срещам познат младеж - записал „Право“. Викам му - „Ти в пътя не можеш да вървиш „направо“ - тръгнал си да учиш „Право““!

Относно „чесането“ - лично аз си чеша и други неща!
Но ... ако и когато, започнат да се присъждат хонорари - мога да стана и по-сериозен! При нужда - веднага посочвам IBAN!
Дотогава - за без пари ... толкова!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот ilian_todorov » 02 Сеп 2020, 13:30

jhoro написа:
kalahan2008 написа:Ilian_todotov донякъде е прав. Този форум отдавна е заприличал на bgmama и kaldata, заради такива бгмамчета, които разчитат на количеството /на правните мнения/, а не на тяхното качество, упорито следвайки максимата на Маркс, че количествените натрупвания водели до качествени изменения. Е, качествените изменения вече са факт-няма истински правни теми, има само лаф-моабет между бгмамчета. Чешете си клавиатурите, щом намирате смисъл в това. Но, повярвайте ми, бгмамчета, това няма да ви направи юристи, а ще си останете просто обикновени спамъри.

Като цяло съм съгласен с написаното, но тона ... ще предположа, че се дължи на недоспиване.
Даже бих погледнал от смешната страна, но все още се събуждам и не ми е много усмихнато.

Иначе - „форума бил заприличал“! Ми то ... цялата държава вече на нищо не прилича! Само като погледна „Министъра (в оставка) на правосъдието“ и бивш председател на Комисията по правни въпроси ...
Ами една част, от служителите във въпросното министерство?
Ами голяма част, от служителите в правните отдели ... навсякъде?
Ами една част от завършилите/практикуващи, завършващите и започващите (вторите и третите - бъдещи) юристи?
Оня ден срещам познат младеж - записал „Право“. Викам му - „Ти в пътя не можеш да вървиш „направо“ - тръгнал си да учиш „Право““!

Относно „чесането“ - лично аз си чеша и други неща!
Но ... ако и когато, започнат да се присъждат хонорари - мога да стана и по-сериозен! При нужда - веднага посочвам IBAN!
Дотогава - за без пари ... толкова!

Съгласен съм с една малка поправка на думата "вече". :idea: Кога държавата ни е приличала на нещо? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот jhoro » 02 Сеп 2020, 13:31

Понеже темата съвсем са забатачи - да припомня началото! Въпроса беше (ако някой е забравил)
„Коя е най-ранната законово възраст, в която дете може да излезе на квартира и да живее само?“
Който въпрос разбирам така
На каква възраст детето, може самостоятелно и законно, да сключи договор за наем, и да го ползва?

Пп. Бяха намесени други хипотези, но ...
Има случаи - дете на 3 години посещава „седмична детска градина“ и не живее при родителите си. Друго, малко по-голямо - живее в интернат/пансион.
В тези и подобни случаи - също се плаща „наем“, но няма самостоятелност на решението!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот jhoro » 02 Сеп 2020, 13:34

ilian_todorov написа:Съгласен съм с една малка поправка на думата „вече". :idea: Кога държавата ни е приличала на нещо? :?:

Тази дума е добавена ... „за благозвучие в изказа“ и дооформяне на изречението!
Ако те дразни - не я чети!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот ilian_todorov » 02 Сеп 2020, 13:55

jhoro написа:
ilian_todorov написа:Съгласен съм с една малка поправка на думата „вече". :idea: Кога държавата ни е приличала на нещо? :?:

Тази дума е добавена ... „за благозвучие в изказа“ и дооформяне на изречението!
Ако те дразни - не я чети!

Може да създаде грешни представи в някой, че някога държавата ни е била за чудо и приказ. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот doondie » 03 Сеп 2020, 04:28

jhoro написа:Понеже темата съвсем са забатачи - да припомня началото! Въпроса беше (ако някой е забравил)
„Коя е най-ранната законово възраст, в която дете може да излезе на квартира и да живее само?“
Който въпрос разбирам така
На каква възраст детето, може самостоятелно и законно, да сключи договор за наем, и да го ползва?
Не смятам, че идеята е такава. Най-малкото няма как непълнолетно лице да сключва договори без съгласието на родител/настойник.

jhoro написа:Пп. Бяха намесени други хипотези, но ...
Има случаи - дете на 3 години посещава „седмична детска градина“ и не живее при родителите си. Друго, малко по-голямо - живее в интернат/пансион.
В тези и подобни случаи - също се плаща „наем“, но няма самостоятелност на решението!
Когато е на градина, детето е под постоянен надзор. Леличките носят отговорност за децата. Почти същото може да се каже и за училище до 7-ми клас - първо занимания в клас, след това занималня, ако родителите не могат да вземат детето веднага или то да се прибере безопасно вкъщи. Макар и по-свободен, надзор все пак се осъществява.
Общежитията са за по-големите деца - непълнолетните. Там пак има възпитатели, но децата не са държани в клетка. При нас всяка вечер имаше проверка дали сме се прибрали преди вечерния час - отново пряк надзор. Какво правехме през деня преди/след училище възпитателите не ни държаха сметка, стига да си посещавахме учебните занятия и да нямахме някакви социални проблеми. Това не значеше, че родителите не ни се обаждаха. Мобилните телефони още не бяха общодостъпни, но все пак - при възпитателите имаше и стационарен. Съответно всяка седмица се прибирахме вкъщи за уикенда. Някои и през седмица, ако бяха от по-далеч. С други думи, не бяхме оставени на самотек. Сега, нямам абсолютно никакъв спомен в гимназията да е имало деца на квартира. Повечето, ако не всички, бяха от града или на общежитие.

Както вече казах, моят прочит на закона и разбиране за нещата е, че не може деца, ненавършили пълнолетие, да живеят отделно от родителите си, освен ако важна причина не го налага (чл. 126, ал. 1 от СК). И дадох положителен пример - работа на родителя/родителите или обучение на детето. Аргументът ми за финансово презадоволените деца явно не беше възприет, но няма значение. Дори при наличието на важна причина, не може автоматично да се приема, че е ОК непълнолетно дете да живее отделно от родителите си, защото децата не са еднакви, а всяко си има индивидуалност, потребности и способност да се справя с различни житейски ситуации. Ако се стигне до сигнал в социалните служби от загрижен гражданин/роднина/учител, родителят ще трябва да докаже не просто важни причини, но и непрекъсната и адекватна грижа, включително и подходящ контрол (чл. 125, ал. 3 от СК). Това, че родителят плаща наема и разходите на детето, не санира неизпълнението на другите му задължения като родител. Аз навремето се запознах с едно момче, което на 15 не просто живееше само, но и самостоятелно, тъй като работеше (законно или не - не помня) и реално се издържаше само. Да, жилището не беше негово, а на родители/роднини, но това е без значение. Давам примера като храна за размисъл. Вероятно всеки познава поне едно дете, което на тази възраст по една или друга причина не се е отделяло от родителите си дори за един месец през лятото, който да прекара например с баба си и дядо си.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот vili_spasova » 04 Сеп 2020, 10:27

doondie написа:
jhoro написа:Понеже темата съвсем са забатачи - да припомня началото! Въпроса беше (ако някой е забравил)
„Коя е най-ранната законово възраст, в която дете може да излезе на квартира и да живее само?“
Който въпрос разбирам така
На каква възраст детето, може самостоятелно и законно, да сключи договор за наем, и да го ползва?
Не смятам, че идеята е такава. Най-малкото няма как непълнолетно лице да сключва договори без съгласието на родител/настойник.

jhoro написа:Пп. Бяха намесени други хипотези, но ...
Има случаи - дете на 3 години посещава „седмична детска градина“ и не живее при родителите си. Друго, малко по-голямо - живее в интернат/пансион.
В тези и подобни случаи - също се плаща „наем“, но няма самостоятелност на решението!
Когато е на градина, детето е под постоянен надзор. Леличките носят отговорност за децата. Почти същото може да се каже и за училище до 7-ми клас - първо занимания в клас, след това занималня, ако родителите не могат да вземат детето веднага или то да се прибере безопасно вкъщи. Макар и по-свободен, надзор все пак се осъществява.
Общежитията са за по-големите деца - непълнолетните. Там пак има възпитатели, но децата не са държани в клетка. При нас всяка вечер имаше проверка дали сме се прибрали преди вечерния час - отново пряк надзор. Какво правехме през деня преди/след училище възпитателите не ни държаха сметка, стига да си посещавахме учебните занятия и да нямахме някакви социални проблеми. Това не значеше, че родителите не ни се обаждаха. Мобилните телефони още не бяха общодостъпни, но все пак - при възпитателите имаше и стационарен. Съответно всяка седмица се прибирахме вкъщи за уикенда. Някои и през седмица, ако бяха от по-далеч. С други думи, не бяхме оставени на самотек. Сега, нямам абсолютно никакъв спомен в гимназията да е имало деца на квартира. Повечето, ако не всички, бяха от града или на общежитие.

Както вече казах, моят прочит на закона и разбиране за нещата е, че не може деца, ненавършили пълнолетие, да живеят отделно от родителите си, освен ако важна причина не го налага (чл. 126, ал. 1 от СК). И дадох положителен пример - работа на родителя/родителите или обучение на детето. Аргументът ми за финансово презадоволените деца явно не беше възприет, но няма значение. Дори при наличието на важна причина, не може автоматично да се приема, че е ОК непълнолетно дете да живее отделно от родителите си, защото децата не са еднакви, а всяко си има индивидуалност, потребности и способност да се справя с различни житейски ситуации. Ако се стигне до сигнал в социалните служби от загрижен гражданин/роднина/учител, родителят ще трябва да докаже не просто важни причини, но и непрекъсната и адекватна грижа, включително и подходящ контрол (чл. 125, ал. 3 от СК). Това, че родителят плаща наема и разходите на детето, не санира неизпълнението на другите му задължения като родител. Аз навремето се запознах с едно момче, което на 15 не просто живееше само, но и самостоятелно, тъй като работеше (законно или не - не помня) и реално се издържаше само. Да, жилището не беше негово, а на родители/роднини, но това е без значение. Давам примера като храна за размисъл. Вероятно всеки познава поне едно дете, което на тази възраст по една или друга причина не се е отделяло от родителите си дори за един месец през лятото, който да прекара например с баба си и дядо си.


В подкрепа на тезата на doondie , която споделям се сетих за едно интересно изключение, което само потвърждава казаното, а именно чл. 6, ал. 4 от СК:

(4) С встъпването в брак непълнолетният става дееспособен, но може да се разпорежда с недвижим имот само с разрешение на районния съдия по постоянния адрес на непълнолетния.

Тоест приемам, че при сключване на брак, непълнолетния се еманципира и би могъл да подпише договор за наем самостоятелно, като е предвидено изключение само за разпореждането с недвижими имоти, което става с разрешение на РС.
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот nikodim77 » 05 Сеп 2020, 02:12

Здравейте пак,
Опасявам се, че отново е налице изместване на темата чрез промяна на въпросът, зададен от питащия, който е:
Коя е най-ранната законово възраст в която дете може да излезе на квартира и да живее само?

Въпросът е променен от участник в темата, като са вмъкнати думи, а именно:
На каква възраст детето, може самостоятелно и законно, да сключи договор за наем, и да го ползва?

Наистина, изначалният въпрос създава множество преюдициални такива и открива „арена” за по обширен диспут... Съответно изложението на vili_spasova, мотивирано от новата формулировка на въпроса е категорично в релация с новирания въпрос, което напълно подкрепям. Но то е относимо към тезата, допускаща, и сключване на наемен договор. В настоящето ще се върна на въпросът, така както е зададен от питащия:
Наистина в „пъстрото” ни законодателство дееспособността съгласно различни НА не настъпва в еди ни същ възрастов момент (естествено след 14 г.). Но ще спомена и обстоятелството, че е допустимо страна по облигационно отношение да бъде и лице, под 16 годишна възраст. В този смисъл е т. 4 от ЗЛС, разбира се под условие, като в същия закон е отразено, че определени правни действия се извършват от техните законни представители, но с изричното съгласие на непълнолетния, ако е навършил 14 години. Тоест волята на 14-годишния е задължително условие за осъществяване на правното действие. В законът за кооперациите напр. е отразена възраст от 16 години (виж. чл. 7, ал. 1), но пък отново е оставена отворена врата за по-ниска възраст, но със съгласие на родител. В близък смисъл е и ал. 6 на чл. 99 от ЗГР, но с тази разлика, че за съответното правно действие не се изисква съгласие или участие на родител (настойник...), а удостоверителен документ от учебно заведение. В същият текст е упоменато само – „непълнолетно лице” без да е поставян предел, което предполага от 14 до 18-годишна възраст. Така също и чл. 48 от ЗЗД, в който отново е упоменато само; „навършили пълнолетие” без да е посочена възраст. Посочвам този текст от ЗЗД, който макар и обвързан с деликт, все пак упоменава и възможността, непълнолетните да не живеят при своите родители.
Горното всъщност е продължение и твърдоглав опит за утвърждаване на тезата ми, че самостоятелно на квартира може да живее лице, което е непълнолетно, като най-ранната законово-позволена възраст е не по-ниска от 14 г.
Множеството въпроси, които възникват биха били обект на продължение на настоящия диспут или на бъдещи въпроси от страна на питащия, които вероятно вече му се въртят...

пп. В една друга тема написах, че има участници в този форум, след които е дръзко и смело да се пише, така че, моля бъде прието моето извинение за дързостта и „смелостта” ми...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот atom22 » 05 Сеп 2020, 11:12

Написах въпроса общо и без връзка с конкретния случай с цел да не се отклонява разговора в посока на конкретния случай вместо към отговор на въпроса който ме интересува. Май съм го написал малко по-общо отколкото трябваше обаче. Когато написах "само" имах в предвид без роднини или пълнолетни до него, а не задължително без друг човек в жилището. Сега вече го разнищихте достатъчно за моите цели и в интерес на истината нямам други практически въпрос, не смятам че е нужно всяка една подробност да се тълкува от закона, достатъчно ми е в целостта си идеята да го следва. Та, ето я и конкретната ситуация. 14 годишно дете иска с приятели общо 4 деца в граници 14-16г. да учат в по-елитно училище в съседен град като живеят там на квартира. И така, предполагам че може да се заключва темата вече.
Последна промяна atom22 на 05 Сеп 2020, 13:20, променена общо 1 път
atom22
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 28 Апр 2018, 14:47

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот jhoro » 05 Сеп 2020, 13:07

atom22 написа:Написах въпроса общо …

Когато задаваш теоретични въпроси - получаваш теоретични отговори!
Важното е, че си доволен.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Най-ранната възраст в която дете може да отиде на кварти

Мнениеот Melly » 05 Сеп 2020, 22:36

jhoro написа:
atom22 написа:Написах въпроса общо …
Написах въпроса общо и без връзка с конкретния случай с цел да не се отклонява разговора в посока на конкретния случай вместо към отговор на въпроса който ме интересува.
И така, предполагам че може да се заключва темата вече.

Когато задаваш теоретични въпроси - получаваш теоретични отговори!
Важното е, че си доволен.
----------------------------------------------------------------------------------
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!

:idea: viewtopic.php?f=5&t=67516&start=20#p605016
:idea: posting.php?mode=quote&f=5&t=67516&p=605083#pr605081
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Предишна

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron