начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Кой трябва да ми осигури маска ? Щото нещо чл.63 е сменен

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кой трябва да ми осигури маска ? Щото нещо чл.63 е сменен

Мнениеот chinchilla » 07 Сеп 2020, 12:34

Преди Няколко месеца четох закона за здравето и там се упоменава изрично, че когато се наложат такива извънредни мерки, щот те задължават да носиш предпазни средства, държавата е длъжна да осигури. Сега този текст не го намирам, а и има някакво изменение в чл.63. Директно питам, защото съм против маските, но понякога някъде не ме пускат, съответно не ходя там. Предстои ми вноска по кредит, пари за уиски имам, но пари за маска - не.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Кой трябва да ми осигури маска ? Щото нещо чл.63 е смене

Мнениеот jhoro » 07 Сеп 2020, 16:05

Здравейте! Много точен въпрос, но ... отговора е банален!
chinchilla написа:... щом те задължават да носиш предпазни средства, държавата е длъжна да осигури.

При положение, че ... „няма държава“!

Пп. По служебен път (от фирмата) съм получил 100+ маски, за еднократна употреба. Ако някой има нужда ...
Предлагам ги безплатно - само трябва да дойде, и да си вземе.
Последна промяна jhoro на 07 Сеп 2020, 17:14, променена общо 1 път
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кой трябва да ми осигури маска ? Щото нещо чл.63 е смене

Мнениеот ilian_todorov » 07 Сеп 2020, 17:09

chinchilla написа:Преди Няколко месеца четох закона за здравето и там се упоменава изрично, че когато се наложат такива извънредни мерки, щот те задължават да носиш предпазни средства, държавата е длъжна да осигури. Сега този текст не го намирам, а и има някакво изменение в чл.63. Директно питам, защото съм против маските, но понякога някъде не ме пускат, съответно не ходя там. Предстои ми вноска по кредит, пари за уиски имам, но пари за маска - не.

Доколкото си спомням любимият ни премиер преди време каза, че ако човек няма маска, може да покрие лицето си с шал. Като може с шал, защо да не може и с нещо друго, примерно тоалетна хартия. :D
Влизате в някоя обществена тоалетна и няма как да не си намерите. Надявам се пари за тоалетна да Ви се намират. :lol:
Не Ви съветвам да използвате употребявана, не е хигиенично. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Кой трябва да ми осигури маска ? Щото нещо чл.63 е смене

Мнениеот nikodim77 » 07 Сеп 2020, 21:28

Здравейте,
Не е отменен текстът, който Ви вълнува. Просто вече не е ал. 4, а ал, 9 от същия чл. 63 на ЗЗ. Промяната е в сила от 28 Юли 2020 г.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1184
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Кой трябва да ми осигури маска ? Щото нещо чл.63 е смене

Мнениеот jhoro » 07 Сеп 2020, 22:11

Тоест - текста е:
Държавните и общинските органи създават необходимите условия за изпълнение на мерките по ал. 4 и 7, като средствата за осъществяването им се осигуряват от държавния бюджет, съответно от общинските бюджети.


Пп. Досега - „общински/държавни” маски и прочие - не съм виждал. В някои фирми дават служебно, но повечето хора си купуват сами!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кой трябва да ми осигури маска ? Щото нещо чл.63 е смене

Мнениеот chinchilla » 08 Сеп 2020, 09:14

Благодаря за отговорът. Сега и относно парите - не е до парите, имам пари всяка вечер да пия по сто грама в кафето синьо джони, нямам два лв, за нещо, което някой си ме задължава. Надявам се разбирате мисълта ми. Отделно, аз съм с хроничен бронхит, два пъти в деня вдишвам инхалатор, Февруари изкарах двустранна бронхо пневмония и ми е почти невъзможно ( особено в жегите ), да дишам с нещо на устата. Не искам да се самоубивам с маска, или друг вид псевдопредпазно средство.
Намалил съм ходенията по банки до веднъж месечно, на други места не ми искат и питат за маска.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Кой трябва да ми осигури маска ? Щото нещо чл.63 е смене

Мнениеот jhoro » 08 Сеп 2020, 11:35

chinchilla написа:Благодаря за отговорът. Сега и относно парите - не е до парите, имам пари всяка вечер да пия по сто грама в кафето синьо джони, нямам два лв, за нещо, което някой си ме задължава. Надявам се разбирате мисълта ми. Отделно, аз съм с хроничен бронхит, два пъти в деня вдишвам инхалатор, Февруари изкарах двустранна бронхо пневмония и ми е почти невъзможно ( особено в жегите ), да дишам с нещо на устата. Не искам да се самоубивам с маска, или друг вид псевдопредпазно средство.
Намалил съм ходенията по банки до веднъж месечно, на други места не ми искат и питат за маска.

Напълно разбирам и абсолютно подкрепям.
„Задължително“ и „за собствена сметка“ са несъвместими понятия!

Колкото до банките - преминете максимално на електронно/онлайн банкиране и няма да имате проблеми.
В момента на практика съм „забравил“ къде се намира клона на „обслужващата ме банка“ и къде се плащат физически разни комунални и други услуги.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Кой трябва да ми осигури маска ? Щото нещо чл.63 е смене

Мнениеот chinchilla » 08 Сеп 2020, 14:34

прав сте, но , за да внеса през банкомат ми трябва карта, а моята се мотка по чекмеджетата и не и знам пина. Не съм я ползвал от жодина може би. Сега звънях в уникредит, не предлагат маска и нямат решение на проблема, а аз съм твърдо против да нося и купувам със свои пари маска.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron