начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот 19961996 » 13 Сеп 2020, 14:48

Здравейте! Наех едностаен апартамент за срок от една година от фирма посредник представляваща собственика на имота, след около 3 месеца ми връчиха едномесечно предизвестие да напусна апартамента до 20.09.2020. На 12.09.2020. освободих апартамента и предадох ключа без да получа никакъв документ за това. Човека от фирмата, събиращ плащанията за сметки и наем, с който трябваше да се срещна за да платя на последните консумативни сметки и съответно да ми върне депозита веднага след това ми каза, че е напуснал тази фирма и, че трябва да потърся управителя и той да ми върне депозита. От тогава не успявам да се свържа с фирмата и съм почти сигурна, че депозит няма да получа. Моля за съдействие как да процедирам от тук нататък и по какъв начин мога да си взема депозита.
19961996
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Сеп 2020, 14:12

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот nikodim77 » 13 Сеп 2020, 15:33

Здравейте,
Моля за съдействие как да процедирам от тук нататък и по какъв начин мога да си взема депозита

Преди всичко ще започна с най-добрия съвет към Вас, а именно – адвокат!
Ако желаете да излезете от ситуацията (или поне опитате да излезете), това е на-удачният вариант.
Информацията Ви е оскъдна. Не сочите наличие на договор, клаузи в него, мотиви, с които наемодателят иска разваляне на същия и т.н. Това затруднява и евентуалното адекватно съдействие, което може да Ви бъде предложено във форум. Същевременно следва и да сте деен/йна/, и бърз/а/ при търсене на защита на накърнените Ви права.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот ilian_todorov » 13 Сеп 2020, 20:17

19961996 написа:Здравейте! Наех едностаен апартамент за срок от една година от фирма посредник представляваща собственика на имота, след около 3 месеца ми връчиха едномесечно предизвестие да напусна апартамента до 20.09.2020. На 12.09.2020. освободих апартамента и предадох ключа без да получа никакъв документ за това. Човека от фирмата, събиращ плащанията за сметки и наем, с който трябваше да се срещна за да платя на последните консумативни сметки и съответно да ми върне депозита веднага след това ми каза, че е напуснал тази фирма и, че трябва да потърся управителя и той да ми върне депозита. От тогава не успявам да се свържа с фирмата и съм почти сигурна, че депозит няма да получа. Моля за съдействие как да процедирам от тук нататък и по какъв начин мога да си взема депозита.

Най-бързият и безплатен начин да реагирате е да изпратите сигнал - тъжба, че сте измамена в съответната районна прокуратура, може и по електронен път в сайта на прокуратурата. От там ще го изпратят в съответното РПУ за проверка и ако преценят ще образуват ДП. След като ги "награбят", онези хора сами ще Ви потърсят да Ви върнат депозита, ако не искат да си имат проблеми с правосъдието.
Другият вариант е да се набутате с още пари за адвокат, което едва ли е разумно с оглед ниския материален интерес.

П.П. Все пак имайте предвид, че шансът е малък прокуратурата да Ви помогне, но нищо не пречи да опитате.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот propensity » 13 Сеп 2020, 20:54

ilian_todorov написа:
19961996 написа:Здравейте! Наех едностаен апартамент за срок от една година от фирма посредник представляваща собственика на имота, след около 3 месеца ми връчиха едномесечно предизвестие да напусна апартамента до 20.09.2020. На 12.09.2020. освободих апартамента и предадох ключа без да получа никакъв документ за това. Човека от фирмата, събиращ плащанията за сметки и наем, с който трябваше да се срещна за да платя на последните консумативни сметки и съответно да ми върне депозита веднага след това ми каза, че е напуснал тази фирма и, че трябва да потърся управителя и той да ми върне депозита. От тогава не успявам да се свържа с фирмата и съм почти сигурна, че депозит няма да получа. Моля за съдействие как да процедирам от тук нататък и по какъв начин мога да си взема депозита.

Най-бързият и безплатен начин да реагирате е да изпратите сигнал - тъжба, че сте измамена в съответната районна прокуратура, може и по електронен път в сайта на прокуратурата. От там ще го изпратят в съответното РПУ за проверка и ако преценят ще образуват ДП. След като ги "награбят", онези хора сами ще Ви потърсят да Ви върнат депозита, ако не искат да си имат проблеми с правосъдието.
Другият вариант е да се набутате с още пари за адвокат, което едва ли е разумно с оглед ниския материален интерес.

П.П. Все пак имайте предвид, че шансът е малък прокуратурата да Ви помогне, но нищо не пречи да опитате.



Проукратурата, драги, не се занимава с частноправни въпроси.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот ilian_todorov » 13 Сеп 2020, 22:03

propensity написа:
ilian_todorov написа:
19961996 написа:Здравейте! Наех едностаен апартамент за срок от една година от фирма посредник представляваща собственика на имота, след около 3 месеца ми връчиха едномесечно предизвестие да напусна апартамента до 20.09.2020. На 12.09.2020. освободих апартамента и предадох ключа без да получа никакъв документ за това. Човека от фирмата, събиращ плащанията за сметки и наем, с който трябваше да се срещна за да платя на последните консумативни сметки и съответно да ми върне депозита веднага след това ми каза, че е напуснал тази фирма и, че трябва да потърся управителя и той да ми върне депозита. От тогава не успявам да се свържа с фирмата и съм почти сигурна, че депозит няма да получа. Моля за съдействие как да процедирам от тук нататък и по какъв начин мога да си взема депозита.

Най-бързият и безплатен начин да реагирате е да изпратите сигнал - тъжба, че сте измамена в съответната районна прокуратура, може и по електронен път в сайта на прокуратурата. От там ще го изпратят в съответното РПУ за проверка и ако преценят ще образуват ДП. След като ги "награбят", онези хора сами ще Ви потърсят да Ви върнат депозита, ако не искат да си имат проблеми с правосъдието.
Другият вариант е да се набутате с още пари за адвокат, което едва ли е разумно с оглед ниския материален интерес.

П.П. Все пак имайте предвид, че шансът е малък прокуратурата да Ви помогне, но нищо не пречи да опитате.



Проукратурата, драги, не се занимава с частноправни въпроси.


Зная, по принцип е така, затова съм и писал, че шансът е малък, но понякога се занимава. Ял съм й попарата. Опитаха се да ме осъдят по чл. 210 от НК. Ставаше въпрос за дарение на имот. Дарителят бил уж подведен от мен, че след време при определени условия ще му върна обратно имота. :D
Ако питащата успее да убеди прокурора, че е умишлено въведена в заблуждение и по тази причина е претърпяла имуществена вреда, може и да й се получат нещата. Стига да не попадне на някой, който е курназ като мен и умее да се защитава. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот jhoro » 13 Сеп 2020, 22:15

Off-topic!
propensity написа:Проукратурата, драги, не се занимава с частноправни въпроси.

Освен ... Аркутянската!
Ама не разбрах - проукратура или прокуратура?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот Melly » 14 Сеп 2020, 00:04

jhoro написа:Off-topic!
propensity написа:Проукратурата, драги, не се занимава с частноправни въпроси.

Освен ... Аркутянската!
Ама не разбрах - проукратура или прокуратура?

:idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот ivanov_p » 14 Сеп 2020, 09:51

Жалбата до прокуратурата трябва да се напише от наказателен адвокат, за да се опише точно състава на измамата, но размерът на депозита едва ли е такъв, че да си струва. Може и да се пробва по граждански ред, също в голяма степен безсмислено, но след като се прочетат договорите и се види на кой точно са преведени парите, на агента, дружеството или наемодателя и в какво качество е действало дружеството/агента, като пълномощник или посредник.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот ilian_todorov » 14 Сеп 2020, 22:59

ivanov_p написа:Жалбата до прокуратурата трябва да се напише от наказателен адвокат, за да се опише точно състава на измамата, но размерът на депозита едва ли е такъв, че да си струва. Може и да се пробва по граждански ред, също в голяма степен безсмислено, но след като се прочетат договорите и се види на кой точно са преведени парите, на агента, дружеството или наемодателя и в какво качество е действало дружеството/агента, като пълномощник или посредник.

Давам ти фактите, дай ми правото. Не е работа на гражданина да описва състава на престъплението. Това е работа на прокурора. :idea: Ако е слабо образован е друг въпрос, но и тогава може да намери някой начетен, който да му напише тъжбата.
За разлика от гражданският съд прокуратурата работи без да иска заплащане. Нека пробва първо там.
Последна промяна ilian_todorov на 15 Сеп 2020, 11:15, променена общо 1 път
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот nikodim77 » 14 Сеп 2020, 23:49

Е те тук Илияне, не мога да се съглася с теб!:
Не приемай нещата буквално! Под наказателен адвокат и описване – съставът на нарушението не се има предвид, на прокурора да му се цитират правни норми и видиш ли, еди кой си е осъществил състава на чл ххх от НК, НЕ. Идеята е, така да се опишат фактите и обстоятелствата, в такъв ред, хронология и логическа взаимовръзка, че прокурорът колкото и да го мързи, колкото и да е неопитен, сам да достигне до това, каква квалификация да даде на предполагаемото деяние. Дори, ако адвокатът е с опит, с познания в дълбочина в нак. право и не на последно място с добри литературни способности, ще знае как и къде точно да вметне лекичко цитат от съответната правна норма, към която се стреми да насочи прокурора! Е, вЕрвай ми, няма да има прокурор, който да не се вгледа поне в добре издържана жалба.


пп. Моля да бъда извинен, ако пиша името ти неправилно! Илиян или Илиан? В бъдеще ще се поправя!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот ilian_todorov » 15 Сеп 2020, 01:28

nikodim77 написа:Е те тук Илияне, не мога да се съглася с теб!:
Не приемай нещата буквално! Под наказателен адвокат и описване – съставът на нарушението не се има предвид, на прокурора да му се цитират правни норми и видиш ли, еди кой си е осъществил състава на чл ххх от НК, НЕ. Идеята е, така да се опишат фактите и обстоятелствата, в такъв ред, хронология и логическа взаимовръзка, че прокурорът колкото и да го мързи, колкото и да е неопитен, сам да достигне до това, каква квалификация да даде на предполагаемото деяние. Дори, ако адвокатът е с опит, с познания в дълбочина в нак. право и не на последно място с добри литературни способности, ще знае как и къде точно да вметне лекичко цитат от съответната правна норма, към която се стреми да насочи прокурора! Е, вЕрвай ми, няма да има прокурор, който да не се вгледа поне в добре издържана жалба.


пп. Моля да бъда извинен, ако пиша името ти неправилно! Илиян или Илиан? В бъдеще ще се поправя!


Иванов написа, че адвокатът трябва точно да опише съставът на измамата. Примерно чл. 209 от НК. :idea:

То е ясно, че престъплението, ако има такова трябва ясно и точно да се опише, затова и написах, че не би се справил слабо образован човек, въпреки че точно от такава тъжба на чистачка с основно образование ми лепнаха обвинение по чл. 206 (1) от НК. Преди това от тъжба на завършил вечерна гимназия обвинение по чл. 210 от НК. Не ме осъдиха и по двете обвинения, но имах ядове. Тъй че по-важно е не кой пише, а кой е прокурорът. :idea:
Когато я викнат да дава сведения при кварталния, той може да й помогне да ги напише ясно и последователно. :idea: От заглавието на темата прозира, че питащата има финансови проблеми и едва ли има излишни пари за даване.
Илиан, но не е проблем. :)
П.П. Ако ставаше въпрос за 10 хил. лева или повече определено трябва да си наеме адвокат, колкото и да й струва.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Не искат да ми върнат депозита ПОМОЩ!

Мнениеот chinchilla » 17 Сеп 2020, 21:32

Аз ли не съм дочел, или наемателят си е изживял депозита без осем дни. 20.09 трябва да напусне, той напуска на 12.09.. Следователно, предизвестието е получена на 20.08 Какъв депозит иска да му се върне ? за тези 22 дни дори наемодателят октомври ще трябва да плати септемврийскка частст от наемателскиит сметки.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта


cron