начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Обжалване на заповед за арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 01 Май 2021, 20:15

propensity написа:
Melly написа:ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№129
01.05.2021 ...


Колежке, районен съдия. Туй "определение" требе да всъщност да е разпореждане. 8) Упражнете правото си на самоконтрол, моля. :wink:
А и нямаме назначен ДСИ към АРС. Кой да поканим? Не е ли време другарят nikodim77 да го впрегнем? :roll:

МолА, молА, баш си е Определение, тъй като влезлия в сила акт от 18.04.2021 съдържа два диспозитива - един за прекратяване на гр.д. №456/2021 и втори - за налагане на глобата.
:roll: Поради чТо, ти колега propensity не си си научил "урока", че съгласно разпоредбата на чл.274, ал.1 ФГПК определенията, които преграждат по-нататъчното развитие на делото, в случая Определение №099/18.04.2021 в частта му за прекратяване на производството по гр.д. №456/2021 подлежи на съдебен контрол, в каквато връзка районният съдия на Аркутянувския съд е изложил пространните си констатации за неупражнено в срок право на жалба от страна на lili115, мотивирали го да обяви влизането му в сила. :D
Същото се отнася и до наложената глоба, тъй като и тази втора част от диспозитива на съдебния акт от 18.04.2021 също подлежи на обжалване пред по-горния по степен съд - Сунгуларският ОС.
Или обобщено, с един куршум, два заека :wink: - нЕмам време, време не остана .... :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 01 Май 2021, 20:32

propensity написа:
Melly написа:...............
А и нямаме назначен ДСИ към АРС. Кой да поканим? Не е ли време другарят nikodim77 да го впрегнем? :roll:


Става, гласувам "ЗА". :D

П.П. Бай дЪ уей, не ти ли прави впечатление, че наш Жорко позачезна. Уплаши се младежЪт, че както се разпищолва тук по всяка тема, ще бъде поканен в качеството му на ответник по бъдещ (реален) съдебен процес ...
Бе предупреден :idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот nikodim77 » 01 Май 2021, 21:09

Здравейте,
Ааах, товарищ propensity!!! :lol: Какие у тебя мысли!? :D :wink: :) Знам аз защо именно ти ме предлагаш на този пост… Добре, приемам! Барем като ще се резиля да е до край… :oops:
Що се отнася до наш Жорко, той не е позачезнал, а направо изчезна. Аз мислех, че не е заради бъдещия (реален) съдебен процес, а е баннат ? Малко е минал покрай младеж, но да речем, че държанието му като такъв го… Както и да е, да не споменаваме, че ще разбуним духовете и отново ще се чудим на негови правни белетристики и лафоризми. Я колко спокоен е сега форумът!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 01 Май 2021, 21:43

porpensity,
Имам няколко въпроса към О.ЗлоБарев /а не към теб/, свързани с призивът му за назначаване на органи по принудително изпълнение. Въпроси, обуславящи мотивацията ми да кандидатствам за наличните свободни бройки:

С какви колеги предпочита да работи Върховният председател... О.Злобарев? Осъзнава ли той, че бъзикането на гърба на останалите не е и не може да бъде индиция за достойна веселба, докато самият Злобарев не демонстрира, че е способен да се бъзика със собствената си персона?

Весело посрещане на Великден!
Бъдете здрави!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 01 Май 2021, 22:54

https://www.youtube.com/watch?v=NGorjBVag0I
Весело посрещане на Великден на компанията и от мен!
ДИШАЙТЕ и се наслаждавайте на малките неща от живия живот!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 01 Май 2021, 23:05

Melly написа:
propensity написа:
Melly написа:ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№129
01.05.2021 ...


Колежке, районен съдия. Туй "определение" требе да всъщност да е разпореждане. 8) Упражнете правото си на самоконтрол, моля. :wink:
А и нямаме назначен ДСИ към АРС. Кой да поканим? Не е ли време другарят nikodim77 да го впрегнем? :roll:

МолА, молА, баш си е Определение, тъй като влезлия в сила акт от 18.04.2021 съдържа два диспозитива - един за прекратяване на гр.д. №456/2021 и втори - за налагане на глобата.
:roll: Поради чТо, ти колега propensity не си си научил "урока", че съгласно разпоредбата на чл.274, ал.1 ФГПК определенията, които преграждат по-нататъчното развитие на делото, в случая Определение №099/18.04.2021 в частта му за прекратяване на производството по гр.д. №456/2021 подлежи на съдебен контрол, в каквато връзка районният съдия на Аркутянувския съд е изложил пространните си констатации за неупражнено в срок право на жалба от страна на lili115, мотивирали го да обяви влизането му в сила. :D
Същото се отнася и до наложената глоба, тъй като и тази втора част от диспозитива на съдебния акт от 18.04.2021 също подлежи на обжалване пред по-горния по степен съд - Сунгуларският ОС.
Или обобщено, с един куршум, два заека :wink: - нЕмам време, време не остана .... :lol: :lol: :lol:


Моля, кУлежке Райнен Съдия в АркутЯнския съд, дан'са излагатИ тъй начи. :P

След като цитиранто от вас определение е влязло уф законова сила, то АКТЪТ по издаване на изпълнителен лист е "Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е" /а не определение/ и е по реда на чл.406, ал.1 от фГПК, който не случайно е озаглаваен "Разпореждане за издаване на изпълнителен лист".

Ако се земе, че някой тръгне да УПжалва туз разпорЯждане, тогава компетентЯн е въззивиният съд, който вече излиза с ОПРЕДЕЛЕНИЕ по р а з п о р е ж д а н е т о.

Баш-Ербап съдия Злобарев, нежно ви принканва да си опрайте актуити, че нямат съдебно-форумна тежест в този им вид, начи. :mrgreen:
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 01 Май 2021, 23:07

Melly написа:
propensity написа:
Melly написа:...............
А и нямаме назначен ДСИ към АРС. Кой да поканим? Не е ли време другарят nikodim77 да го впрегнем? :roll:


Става, гласувам "ЗА". :D

П.П. Бай дЪ уей, не ти ли прави впечатление, че наш Жорко позачезна. Уплаши се младежЪт, че както се разпищолва тук по всяка тема, ще бъде поканен в качеството му на ответник по бъдещ (реален) съдебен процес ...
Бе предупреден :idea:


Не смея да се 'зарадвам', че сигурно ще цъФтне пак някой слънчев ден и ще почне да ни образува нервени оконачниея...
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 01 Май 2021, 23:10

nikodim77 написа:Здравейте,
Ааах, товарищ propensity!!! :lol: Какие у тебя мысли!? :D :wink: :) Знам аз защо именно ти ме предлагаш на този пост… Добре, приемам! Барем като ще се резиля да е до край… :oops:
Що се отнася до наш Жорко, той не е позачезнал, а направо изчезна. Аз мислех, че не е заради бъдещия (реален) съдебен процес, а е баннат ? Малко е минал покрай младеж, но да речем, че държанието му като такъв го… Както и да е, да не споменаваме, че ще разбуним духовете и отново ще се чудим на негови правни белетристики и лафоризми. Я колко спокоен е сега форумът!


Nikodim77, ще пуснем кУнкурс и ако такоа се справиш, ши ти сначавами на ДСИ у Аркутянския, да преследваш и тормозиш паразити /кат бат'джорко/ :mrgreen:
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 01 Май 2021, 23:15

lawchoice написа:porpensity,
Имам няколко въпроса към О.ЗлоБарев /а не към теб/, свързани с призивът му за назначаване на органи по принудително изпълнение. Въпроси, обуславящи мотивацията ми да кандидатствам за наличните свободни бройки:

С какви колеги предпочита да работи Върховният председател... О.Злобарев? Осъзнава ли той, че бъзикането на гърба на останалите не е и не може да бъде индиция за достойна веселба, докато самият Злобарев не демонстрира, че е способен да се бъзика със собствената си персона?

Весело посрещане на Великден!
Бъдете здрави!


lawchoice, Осил Злобарев обича да раб'ти с негови партийки :lol:
На втория въпрос - осъзнава, осъзнава. Но го отправя същият и към теб? Ако и ти осъзнаваш да почваме работа, че деловодсвото се напълни с молби :lol:

ВЕСЕЛО И СПОКОЙНО ПРЕКАРВАНЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ!
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ДА СИ ПОЧИНИТЕ И ЗАРЕДИТЕ!
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 01 Май 2021, 23:22

propensity написа:
Melly написа:...........Моля, кУлежке Райнен Съдия в АркутЯнския съд, дан'са излагатИ тъй начи. :P

След като цитиранто от вас определение е влязло уф законова сила, то АКТЪТ по издаване на изпълнителен лист е "Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е" /а не определение/ и е по реда на чл.406, ал.1 от фГПК, който не случайно е озаглаваен "Разпореждане за издаване на изпълнителен лист".

Ако се земе, че някой тръгне да УПжалва туз разпорЯждане, тогава компетентЯн е въззивиният съд, който вече излиза с ОПРЕДЕЛЕНИЕ по р а з п о р е ж д а н е т о.

Баш-Ербап съдия Злобарев, нежно ви принканва да си опрайте актуити, че нямат съдебно-форумна тежест в този им вид, начи. :mrgreen:

Пу, пу, посипвам си главата с пеперуди :lol: :lol: :lol: ,
Но няма да си преправя "заглавието" на постановения от мен акт. Как съм го кръстила - дали е определение или разпореждане, за мен е все едно. Но в случая считам, че производството по издаване на изпълнителен лист, така както си посочил да е по реда на чл.406 и сл. ФГПК не става, тъй като се инициира от спечелилата спора страна в приключилото дело.

Тук (в нашия случай) картинката е съвсем друга! Сещаш ли се - става дума за публичноправно вземане въз основа на влязъл в сила съдебен акт и производството се движи по друг процесуален ред. :wink:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 02 Май 2021, 11:26

Melly написа:
propensity написа:
Melly написа:...........Моля, кУлежке Райнен Съдия в АркутЯнския съд, дан'са излагатИ тъй начи. :P

След като цитиранто от вас определение е влязло уф законова сила, то АКТЪТ по издаване на изпълнителен лист е "Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е" /а не определение/ и е по реда на чл.406, ал.1 от фГПК, който не случайно е озаглаваен "Разпореждане за издаване на изпълнителен лист".

Ако се земе, че някой тръгне да УПжалва туз разпорЯждане, тогава компетентЯн е въззивиният съд, който вече излиза с ОПРЕДЕЛЕНИЕ по р а з п о р е ж д а н е т о.

Баш-Ербап съдия Злобарев, нежно ви принканва да си опрайте актуити, че нямат съдебно-форумна тежест в този им вид, начи. :mrgreen:

Пу, пу, посипвам си главата с пеперуди :lol: :lol: :lol: ,
Но няма да си преправя "заглавието" на постановения от мен акт. Как съм го кръстила - дали е определение или разпореждане, за мен е все едно. Но в случая считам, че производството по издаване на изпълнителен лист, така както си посочил да е по реда на чл.406 и сл. ФГПК не става, тъй като се инициира от спечелилата спора страна в приключилото дело.

Тук (в нашия случай) картинката е съвсем друга! Сещаш ли се - става дума за публично вземане въз основа на влязъл в сила съдебен акт и производството се движи по друг процесуален ред. :wink:


Мадам, понеже сте младши Районен съдия в АРС, ви е простена грешката, начи. :P Нямаше много да се 'обаждам', ако не бяхте обвинили Злобарев в "ненаучаване на урока". :roll:

тъй като се инициира от спечелилата спора страна в приключилото дело


Вие сте "спечелила спора" страна в лицето на държавата и следва да се движите по реда на заповедното производство на фГПК по чл.417 във връзка с чл. 162 ал.2 от фДОПК и да издадете заповед за изпълнение и изпълнителен лист. Същото се издава с акт на съда под формата на РАЗПОРЕЖДАНЕ.

lawchoice, вие като бивш, настоящ, бъдещ съдия в Сунгурларския ОС, бъдете така любезен да давате нужните напътствия на младшите съдии. :P
------------

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 03 Май 2021, 10:57

Честито Възкресение на всички!

Осил Злобарев написа:
lawchoice, вие като бивш, настоящ, бъдещ съдия в Сунгурларския ОС, бъдете така любезен да давате нужните напътствия на младшите съдии. :P


Уважаеми г-н Злобарев,
Както знаете, аз съм бивш съдия в ОС-Сунгуларе. Затова и не е моя работа да давам напътствия на съдиите в РС-Сунгуларе. А пък като член на това форумно общество, считам, че забележките ви по повод наименованието на последният съдебен акт, постановен от РС-Сунгуларе, са неуместни. Тези забележки не държат сметка за действителните мотиви на Melly, посочени по-горе в темата, обуславящи нуждата от намесата й в казуса, а са съсредоточени върху несъществени за етапа на развитието на казуса /произнасяне от едночленен съдебен състав/ забележки. Това поведение допринася единствено за отравянето на работната среда, без да носи реални ползи за укрепване авторитета на форумната съдебна власт.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 03 Май 2021, 16:41

lawchoice написа:постановен от РС-Сунгуларе


Уважаеми г-н Lawchoice, таквоз животинче - нема. ОС-СунгуРларе, има (във форумната съдебна система).
За изказването ви по същество, не съм особено съгласен и оставам с особено мнение. :o
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 03 Май 2021, 17:34

propensity написа:
lawchoice написа:...............

............ За изказването ви по същество, не съм особено съгласен и оставам с особено мнение. :o

Уфффф, Злобарев,
Я по-добре влез в правомощията си на изпълняващ функциите на "Баш-Ербап съдия Злобарев" да организираш СЪБИРАНЕТО на сумата от 100 лв. от лицето lili115, щ`тото ... не се считай за недосегаем (шегичка). :wink:

СВЕТЛИ ПРАЗНИЦИ!

П.П. Проявата на правен формализъм не укрепва устоите на форумната съдебна система, а напротив - това влиза в противоречие с поставените в този форум цели да подредим "къщичката си".
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 04 Май 2021, 22:06

propensity написа:
lawchoice написа:постановен от РС-Сунгуларе


Уважаеми г-н Lawchoice, таквоз животинче - нема. ОС-СунгуРларе, има (във форумната съдебна система).
За изказването ви по същество, не съм особено съгласен и оставам с особено мнение. :o


Може ли Злобарев да се оплаче от липсата на обективно произнасяне на съда, без значение дали е ОС-Сунгуларе или ОС-СунгуРларе? При все това, че неговото определение /частна жалба/ бе разгледано от самоназначилият се за съдия в ОС и подсъдим по форумното наказателно производство lawchoice? Изрично в определението на ОС бе посочено, че то подлежи на обжалване.
От друга страна, ако определението на О.Злобарев е съдебен акт, този акт по недвусмислен начин установява наличието на далеч по-сериозни, необратимо уронващи доверието към форумната съдебна власт пороци, а именно, че форумният съд работи като очаква да получи подарък за свършената работа. Това е недопустимо, доколкото то олицетворява и сочи на признаци на въздигнато в престъпление от НК неправомерно поведение. Съвсем различно се отразяват върху авторитетът на форумната съдебна власт евентулни пропуски относно наименованието на съдът, компетентен да разгледа казуса, както и относно наименованието на актът, който следва да се произнесе той. Понжеже Melly направи аналогия с почистването на къщичката, за мен горното е същото като това да измажеш фасадата, без да се погрижиш за мухъла, който превзема стените отвътре.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот bozyo » 05 Май 2021, 07:28

propensity написа:... допускам, че като нов участник във форума, е пропуснал момента, в който Злобарев се явяваше обвинител и съдия в Аркутнския-РС по делото, в което ти беше обвиняем. ...

допускането се отхвърля! съдията Злобарев не е компетентен да преразказва преценки, които не знае, няма откъде да знае и не му е работата да знае. amicus curiae указва на съдията Злобарев да се ограничава в рамките на материалите по делото и на форумните нормативни актове.

lawchoice написа:...възбудили негативни коментари на членове на форумното общество - Melly и bozyo по повод първото му определение...

lawchoice написа:Визираните от мен негативни коментари на Melly и bozyo са обосновани от тях с цитати на частта от определението, с която Върховният председател... насърчава lili115 да го почерпи за постановеният от него резултат. Аз също считам, че е недопустимо такъв диспозитив да се съдържа в съдебен акт, па макар и той да постановен от форумен съдебен орган. Това е юридически форум и не бива да се поддържа усещането у "обикновените" граждани, неразполагащи с правни знания, че съдът работи именно по този начин като очаква да получи почерпка за постановения от него резултат. Това виждане е повсеместно в българското общество. Доказателство за последното е постът на lili115 по повод същата част на определението. Той възприема за нещо нормално да си плати на справедлив за него съдия, на който да плати за да го отърве от въображаемите врагове във форума, срещу които трябва да се бори.

настоящият amicus curiae изцяло поддържа изводите на lawchoice в частта относно реакцията на bozyo и потвърждава мотивите на първоинстанционния анализ за недопустимост на призивите за корупция в диспозитива на съдебен акт, дори когато последният е форумен или е направен уж на шега или за забавление, без да се налага да ги повтаря.

propensity написа:Още тогава ми направи впечатление, че приемаш ... . Още тогава държеше ... . Не можеше да приемеш, ... .

amicus curiae напомня на съдията Злобарев, че е недопустимо изказването на лични впечатления и недоказани съждения като общоприети факти и че е неприемливо използването на нападки ad personam в настоящото производство. спазването на принципите на равнопоставеност и взаимно уважение, провъзгласени в Конституцията на Автаркията Аркутяну (КАА), са задължителни за всички участници във форумния съдебен процес.

propensity написа:... приемаш нещата прекалено сериозно, което убива сатирата. ... да е по буквата на закона и правилника. ...

Започнах пародията с Аркутянския РС, Ослил Злобарев и прочие да се посмеем и осмеем един конкретен, паразитен индивид /всички знаем кой е/.

amicus curiae напомня на страните, че сатирата е сатира, докато остава сатира и докато сама може да бъде обект на пародия. другите възможности водят към демократична диктатура.
bozyo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 05 Май 2021, 18:17

Всеки си отхърля, назначава, самоназначава, определя, разпорежеда и отхвърля каквото си поиска и всеки е от "Ербап по-Ербап" ... Къде ще му излезе краят?
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 05 Май 2021, 20:28

Мон Ами lawchoice, вие написахте:

"не е моя работа да давам напътствия на съдиите в РС-Сунгуларе"

Открихте си едната от грешка, че липсва "Р". По-съществената, е че според форумно-съдебната уредба Районен Съд (или РС) както сте написал - НЕМА. Уф Сунгурларе е ОС, а не РС. За туй казах, че 'нема таквоз животинче'.

По коментарите за Melly, както вече обясних, се намeсих единствено, защото бях упрекнат, че "не си знам урока". А не, че не е принципно права за действията си.

Споделете, lawchoice, ако аз ви упрекна в "незнание на урока", използвайки мотиви, изцяло непочиващи на правната ос, как ще да реагирате?

Може ли Злобарев да се оплаче от липсата на обективно произнасяне на съда, без значение дали е ОС-Сунгуларе или ОС-СунгуРларе? При все това, че неговото определение /частна жалба/ бе разгледано от самоназначилият (тук нема пълен член, само половин ЧЛЕН си е :D ) се за съдия в ОС и подсъдим по форумното наказателно производство lawchoice? Изрично в определението на ОС бе посочено, че то подлежи на обжалване.


Невъзможно е в съзнанието ми да формулирам изречение, в което участват изразите "самоназначилия се" и "подлежи на обжалване". Колко пъти трябва да се каже, че след самоназначение, актовете са без правни последици?


От друга страна, ако определението на О.Злобарев е съдебен акт, този акт по недвусмислен начин установява наличието на далеч по-сериозни, необратимо уронващи доверието към форумната съдебна власт пороци, а именно, че форумният съд работи като очаква да получи подарък за свършената работа.


Така излиза, нали? Не си спомням обаче някой да ми е плаща форумната заплата. По какъв друг начин следва да бъде обезвъзмезден Осил Злобарев? Чак пък толкова сериозно да се вземате...

Това е недопустимо, доколкото то олицетворява и сочи на признаци на въздигнато в престъпление от НК неправомерно поведение.

Лично мнение. Имаш право, доколкото си е лично мнение.

Съвсем различно се отразяват върху авторитетът (отново ЧЛЕНЪТ тук е не съвсем пълните) на форумната съдебна власт евентулни пропуски относно наименованието на съдът (нов непълен ЧЛЕН), компетентен да разгледа казуса, както и относно наименованието на актът (непълна ЧЛЕНКА, пак, начи), който следва да се произнесе той. Понжеже Melly направи аналогия с почистването на къщичката, за мен горното е същото като това да измажеш фасадата, без да се погрижиш за мухъла, който превзема стените отвътре.


Знам, че ще обвините Злобарев в дребнавости, но бихте ли си пооправили членовете и членките, lawchoice? :D Иначе отново си с лично мнение, оценявам го. Но не го възприемам.
---
Между другото, онзи ден ми връчиха едно дългоочаквано решение на ВКС. След дълги и обилни разяснения и мотиви, типично по ВКС-арски, в края на решението прочетох нещо, което хем ме вбеси, хем ме накара да се търкалям по земята от смях.
...... Водим от горното, СЪДЪТ реши:

ОТМЕНЯВА

Решние №................


ОТМЕНЯВА ли? Ко каза, ко? Няма такава дума в българския речник! Има я в разговорната реч. Някъде из Женския пазар на София или шопските села. ВКС съдия да използва жаргон или разговорна реч в диспозитив на решението си!? Какво следва - Злобарев главен прокурор или правосъден министър? :roll:

Реших да му пиша на въпросния съдия, да видим дали ще отмени това негово "отменяване". :D
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 06 Май 2021, 00:06

propensity написа:
lawchoice написа:постановен от РС-Сунгуларе


Уважаеми г-н Lawchoice, таквоз животинче - нема. ОС-СунгуРларе, има (във форумната съдебна система).
За изказването ви по същество, не съм особено съгласен и оставам с особено мнение. :o
propensity написа:Мон Ами lawchoice, вие написахте:

"не е моя работа да давам напътствия на съдиите в РС-Сунгуларе"

Открихте си едната от грешка, че липсва "Р". По-съществената, е че според форумно-съдебната уредба Районен Съд (или РС) както сте написал - НЕМА. Уф Сунгурларе е ОС, а не РС. За туй казах, че 'нема таквоз животинче'.


Това не е единствената ми грешка, дори и в определението на ОС е допусната такава :oops: . И какво от това? О.Злобарев не е изложил аргументи, как това се отразява на възраженията му по казуса на lili115. Както е посочено съдебният акт подлежи на обжалване от недоволната страна.

propensity написа:Споделете, lawchoice, ако аз ви упрекна в "незнание на урока", използвайки мотиви, изцяло непочиващи на правната ос, как ще да реагирате?


При всички положения, първо ще прочета за какво става въпрос и едва тогава ще реагирам! :wink:
propensity написа:
lawchoice написа:Може ли Злобарев да се оплаче от липсата на обективно произнасяне на съда, без значение дали е ОС-Сунгуларе или ОС-СунгуРларе? При все това, че неговото определение /частна жалба/ бе разгледано от самоназначилият (тук нема пълен член, само половин ЧЛЕН си е :D ) се за съдия в ОС и подсъдим по форумното наказателно производство lawchoice? Изрично в определението на ОС бе посочено, че то подлежи на обжалване.


Невъзможно е в съзнанието ми да формулирам изречение, в което участват изразите "самоназначилия се" и "подлежи на обжалване". Колко пъти трябва да се каже, че след самоназначение, актовете са без правни последици?


Друго съм имал предвид - че за форумният съд емоциите следва да са на заден план. Дори и подсъдимият в производството водено от Злобарев, lawchoice може да обезпечи справедливо разглеждане на претенциите на О.Злобарев. Дори и да е налице самоназначаване, то не се презюмира, а подлежи на установяване чрез оспораване на решението на ФВСС за назначаването по надлежния ред, инициирано обаче от заинтересована страна. :) Тоест, в правовата държава, то не може да бъде заличено чрез просто оспорване, под формата на декларация дори и от Върховният председател О.Злобарев...

propensity написа:
lawchoice написа:От друга страна, ако определението на О.Злобарев е съдебен акт, този акт по недвусмислен начин установява наличието на далеч по-сериозни, необратимо уронващи доверието към форумната съдебна власт пороци, а именно, че форумният съд работи като очаква да получи подарък за свършената работа.


Така излиза, нали? Не си спомням обаче някой да ми е плаща форумната заплата. По какъв друг начин следва да бъде обезвъзмезден Осил Злобарев? Чак пък толкова сериозно да се вземате...


Злобарев, като основател на форумната съдебна власт в РБ, следва да е наясно, че тя е пеленаче, не разполага с финансов ресурс и за утвърждаването си разчита на всеодайна безвъзмездна работа на нейните членове, насочена към утвърждаване на нейният авторитет пред форумното общество. Така че, ако Злобарев е имал очаквания да получава материално стимулиране е останал излъган в очакванията си. Наградата е друга...

propensity написа:
lawchoice написа:Това е недопустимо, доколкото то олицетворява и сочи на признаци на въздигнато в престъпление от НК неправомерно поведение.

Лично мнение. Имаш право, доколкото си е лично мнение..


propensity написа:
lawchoice написа:Съвсем различно се отразяват върху авторитетът (отново ЧЛЕНЪТ тук е не съвсем пълните) на форумната съдебна власт евентулни пропуски относно наименованието на съдът (нов непълен ЧЛЕН), компетентен да разгледа казуса, както и относно наименованието на актът (непълна ЧЛЕНКА, пак, начи), който следва да се произнесе той. Понжеже Melly направи аналогия с почистването на къщичката, за мен горното е същото като това да измажеш фасадата, без да се погрижиш за мухъла, който превзема стените отвътре.


Знам, че ще обвините Злобарев в дребнавости, но бихте ли си пооправили членовете и членките, lawchoice? :D Иначе отново си с лично мнение, оценявам го. Но не го възприемам.


Според мен, наложително е ако Злобарев иска да развива форумната съдебна власт да се съсредоточи и поправи други "дребнаовсти" /не на членовете и членките/, понеже иначе действително ще обезличи форумната съдебна власт. Но, както и да е, приемам забележката - аз действително изразявам лично мнение, както всеки друг потребител на форума.

Спокойна вечер на всички!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот bozyo » 06 Май 2021, 07:50

ех, Злобарев, Злобареееев....!
няма нужда никой да Ви обвинява в дребнавост. достатъчно е само да се посмеем на напъните Ви. толкова кратко измърморване и отбягване на въпроси от областта на етиката, възпитанието и риториката е последвано от дълго и напоително словоблудие по членове и членки. къде ще му излезе краят ли? ще излезе там, където свършват всички изпразнени от съдържание империи - на бунището на историята. Злобарев, Злобарева и стесняващ се кръг техни почитатели ще играят театъра, който ще мине стандартния цикъл на развитие "комедия-трагедия-фарс": липса на изобретателност и цитиране на действителни членове от ГПК, завоалирани като "фГПК", отклоняване на разговора към не-форумния ВКС и отсъствие на смешен елемент. Аркутяну-Сунгурларо-Каспичан-Форумния съдебен окръг като по-висша инстанция над ВКС вече е скучно.

май е трябвало да обиграя неволната грешка на бързите Ви пръсти не по линията предходен-следващ, а по линията преден-заден. не виждам да умеете да "дадете заден", да отстъпите овреме с цел минимизиране на репутационните загуби. чисто лично мнение, без претенции да излиза от позицията на самоназначил се Върховен Арбитър по въпросите на Етиката и Морала.

.

весел празник на всички! свинско-винско, агнешко-ракиено-салатени смески, усмивки вместо фураж и радост в очите вместо зоб! да са живи и здрави Гошовци и Гергани, пък и ние покрай тях!
bozyo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron