начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обжалване на заповед за арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 06 Май 2021, 15:18

Когато внезапно ми хрумна идеята за форумно производство, тя бе спонтанно формулирана с цел осмиване на едно конкретно лице, което аз редовно наричам "паразит", всички знаем кое е то.

Като започнем от заченката на самата идея, наименованията, дори географската локация, имената на съдилищата и куп други обкръжаващи обстоятелства - то цялата постановка беше САТИРА и комедия. Помните; козичката, правеца, хигиенистката... както ти, lawchoice, се самоопредели като "полов спортист" след данните в обвинителния акт на прИкуратурата и още куп други тънки закачки...

Това, което аз не разбирам е - къде точно и кой слага чертата м/у сатирата и реалността?

Приемаме, че Злобарев е обвинител и съдия по едно и също ФНОХД. Примеаме, че Злобарев е дежурен съдия и в трите съдилища в триинстанционно производство. Приемаме и куп други обстоятелства, които са пълен правен нонсенс, но слагаме чертата, че в някакъв си диспозитив, изпълнен с имотиконки и бъзикни, в който било написано, че lili15 бил насърчен да почерпи съдията.

След като всичко това Е нонсенс, КОЙ и КАК определя морала? "Тук може, тук не може?" И на каква база?

Точно в горното намирам и противоречие с теб.

По мое мнение има два варианта:

1 Както споменах неотдавна, пращам О.Злобарев в продължителен отпуск и ви оставям да си водите вашите производства, да си пишете актове и прочие.

2 Да измислим състав и структура, по чиято що-годе да се придържаме, за да не може "Всеки да си отхвърля, назначава, самоназначава, определя, разпорежда и отхвърля каквото си поиска", с което се губи смисъла, според мен.

В подобен проект, аз лично бих участвал, ако има сатира и закачка. В сухи тренировки за съдии, колкото да звучи съблазнително за някои, аз нямам особено желание да участвам.

А докато точка 2 бъде поставена за разглеждане, точка 1 ще се преведе в действие.

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ!
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 07 Май 2021, 22:41

propensity написа:...

Като започнем от заченката на самата идея, наименованията, дори географската локация, имената на съдилищата и куп други обкръжаващи обстоятелства - то цялата постановка беше САТИРА и комедия. Помните; козичката, правеца, хигиенистката... както ти, lawchoice, се самоопредели като "полов спортист" след данните в обвинителния акт на прИкуратурата и още куп други тънки закачки...

Това, което аз не разбирам е - къде точно и кой слага чертата м/у сатирата и реалността?

Приемаме, че Злобарев е обвинител и съдия по едно и също ФНОХД. Примеаме, че Злобарев е дежурен съдия и в трите съдилища в триинстанционно производство. Приемаме и куп други обстоятелства, които са пълен правен нонсенс, но слагаме чертата, че в някакъв си диспозитив, изпълнен с имотиконки и бъзикни, в който било написано, че lili15 бил насърчен да почерпи съдията.

След като всичко това Е нонсенс, КОЙ и КАК определя морала? "Тук може, тук не може?" И на каква база?

Точно в горното намирам и противоречие с теб.


Не! Не сме приели ние, аз приех :) . Ако не го бях сторил тогава, играта свършваше. В качеството на обвиняем/подсъдим, аз се съгласих О.Злобарев да бъде едновременно и прокурор, и съдия по воденото срещу мен наказателно производство. Мотивите ми да приема това фактическо положение са изложени вече в темата. Тук, за пълнота, само следва да се посочи, че в качеството ми на подсъдим пред форумния съд за мен бе важно как Злобарев ще обезпечи равнопоставеното участие на страните в производството, точно в хипотеза при която съвместява длъжността на съдия и на прокурор във всички съдебни инстанции. Видно е, че аз бях лишен от възможността да проведа каквито и да е процесуални действия /всичките ми искания бяха отхвърлени без каквито и да било мотиви от първоинстанционния съд - първият Злобарев/. Както бе посочено още тогава, за мен бе интересно да видя поведението и на следващите клонинги на Злобарев - в окръжния и в касационния съд. Още повече предвид затрудненията и отговорността, които биха възникнали за тяхното произнасяне, породени от безпардонното ми лишаване от пълноценно участие в първоинстанционното производство. Тогава, както знаем, Melly обмисляше да предяви граждански иск за вредите от престъплението, в което аз бях уличен. Съобразно фактите по казуса /изначалната липса на престъпление/, това би довело до безпредметно провеждане на процесуални действия по евентуалният иск на Melly за непозволено увреждане. Затова преждевременното се оттеглих от воденият срещу мен форумен наказателен процес. С две думи - тогава аз се съгласих с това да приема, че съм полов атлет, но не и с това да участвам в производство пред съд, в което на всичките ми доводи няма какъвто и да е отговор от съда. Това е разграничението за мен - в единият случай става въпрос за процесуални нарушения, които подлежат на отстраняване до приключване на производството с влязъл в сила акт, а в другият се касае за особено съществени нарушения на съда, които могат да бъдат разгледани дори и отвъд този момент.

Съдът, следва да говори чрез своите актове! Едно е да се претендират процесуални нарушения във връзка с неправилно тълкуване/прилагане на закона, които се отстраняват по пътя на инстанционният контрол и съвсем друго е да се насърчава страната да почерпи за благоприятен за нея краен резултат /директна индиция за наличието на елементи на неправомерно поведение, сочещо на евентуално длъжностно престъпление/. Коментарът на lili115, породен от това произнасяне, ясно показва каква е нагласата на обществото и че то е склонно да почерпи съдът, дори без той изрично да си поиска. За мен това очертава границата, която не бива да се преминава даже и от форумен съд.

propensity написа:...
В подобен проект, аз лично бих участвал, ако има сатира и закачка. В сухи тренировки за съдии, колкото да звучи съблазнително за някои, аз нямам особено желание да участвам.


Явно Злобарев пак не е разбрал :P . За кого говори? Melly е изложила ясни и убедителни аргумени защо участва като форумен съдия. Аз бя форумен съдия, докато това се налагаше предвид поведението на lili115 в темата и после се самоосвободих :)
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 08 Май 2021, 00:25

propensity написа:...
В подобен проект, аз лично бих участвал, ако има сатира и закачка. В сухи тренировки за съдии, колкото да звучи съблазнително за някои, аз нямам особено желание да участвам.

Чакай, чакай малко.
Забрави ли колко смях падна по сагата на lili115. Защо си останал с впечатлението, че ""самоназначилия се окръжен съдия" lawchoice и аз, "самоназначилата се районен съдия" сме едни сухари и вършим едни телодвижения в упражнения да пишем актове? Нееее, не Скорпи! Макар и сухи (по форма и съдържание), разигравайки форумния процес с постановените от инстанциите актове, главен инициатор на които бях аз, дори и в този момент считам, че нагледно и за общо ползване на други юзъри показахме, че никой не бива да прекрачва границата на допустимото поведение да засипва съда с молби/жалби/оплаквания, считайки себе си за самодостатъчен в правен и житейски смисъл, само защото търсел бил справедливост - тук и най вече в живия живот.
И знаеш ли, намирам, че за сега, това ни упражнение постигна търсения от мен ефект - ХигиенисТката млъкна, Илиянчо - също,
а lili115 сам си произнесе "присъдата":
lili115 написа:Еее, значи нали имах 1 седмичен срок за жалене? Аз по добре да си вземам една възглавница и отново в ареста, а ? :)

Смехът е здраве, а здравето поддържа тялото и духа ни на ниво космическа висота, нали ? :lol: :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=xKWWyO-C2o0
Спокойна вечер!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот roshen » 08 Май 2021, 11:07

Здравейте,
Страхотна тема с много хумор.
В унисон с това, че не трябва да се уронва престижът на форумната съдебна власт, всякакви твърдения за неправомерно поведение от страна на съдия Злобарев, което не е установено по съответния ред – а именно проверка от ФИВСС, завършила с влязло в сила решение за налагане на дисциплинарно наказание или влязла в сила присъда - са именно това "голи твърдения", "лично мнение и оценка". Даже е възможно съдия Злобарев да се почувства дълбоко засегнат и обиден от тези твърдения, още повече, че те могат да повлияят значително на репутацията му сред близки и колеги.
Бих предложила на Злобарев да му бъда личен PR. В краен случай ще се самоназнача за новия ви трол. Виждам, че ролята е свободна и за нея не се изисква юридически стаж.
roshen
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 06 Апр 2021, 16:47

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 08 Май 2021, 12:22

roshen написа:Здравейте,
Страхотна тема с много хумор.
.......................
Бих предложила на Злобарев да му бъда личен PR. В краен случай ще се самоназнача за новия ви трол. Виждам, че ролята е свободна и за нея не се изисква юридически стаж.


А нЕма нужда този форум от нови тролове. :evil:
Нали не мислите, че проблемите във Форумния ВСС са от естество такова, че непременно трябва да бъдат "проснати като пране на простор".
За сведение на публиката, заседанията на членовете на ФВСС се провеждат при закрити врати. И само съдия Осил Злобарев може да оповести публично решението по образуваното против него дисциплинарно производство.
Дисциплинарната комисия ЗАЯВЯВА, че ще се въздържи да оповести резултата, тъй като ще отчете смекчаващите вината обстоятелства по този случай.

П.П. Жорко, предполагам да си ти с ново потребителско име, не се навирай между шамарите отново. :evil:
Ясна ли съм :?: :idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 08 Май 2021, 12:38

КУНКА ЗЛОБАРЕВА,

говорител на форумната съдебна система припомня на всички четящи, че Ераб-Съдия :D О.Злобарев е в отпуск за неопределен период:

1 Както споменах неотдавна, пращам О.Злобарев в продължителен отпуск и ви оставям да си водите вашите производства, да си пишете актове и прочие.

2 Да измислим състав и структура, по чиято що-годе да се придържаме, за да не може "Всеки да си отхвърля, назначава, самоназначава, определя, разпорежда и отхвърля каквото си поиска", с което се губи смисъла, според мен.

А докато точка 2 бъде поставена за разглеждане, точка 1 ще се преведе в действие.


ЗЛОБАРЕВА поканва участника roshen да публикува своето "Кърикулум Витае", ведно с кратко мотивационно писмо, по желанието му да бъде назначаен на поста - "PR към съдията О.Злобарев".

ЗЛОБАРЕВА предупреждава участника roshen, че преминаването му в роля "ТРОЛ" е наказуемо по реда на "чл.999 ал.9, т.9щ, изречение последно от ФНК" и ще бъде обект на МНОЖЕСТВО наказателни производства от самоназначили се и самоосвободили се съдии, прИкурори и оП-винители. :lol:
-
Магистрат Melly ме е поизпреварила. Но аз /на този етап/ не смятам, че roshen е "Джорко".
-
Пък и доколкото виждам, участникът "roshen" е от женски пол?
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 08 Май 2021, 12:54

propensity написа:Магистрат Melly ме е поизпреварила. Но аз /на този етап/ не смятам, че roshen е "Джорко".
.
Пък и доколкото виждам, участникът "roshen" е от женски пол?


:roll: Предположих, тъй като снощи по първи петли Жорко ми писа на ЛС.
jhoro написа:Здрасти!
Наминавам - да видя какви ги вършите и ... ви намирам много ухилени!
................................................................................
Само не забравяйте - „Най-добре се смее този, който се смее последен!“


П.П. Забелязах - еФтин номер (ж.пол), който пред мен не минава :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот propensity » 08 Май 2021, 13:15

И последно баннат ли е паразитът или не?
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот Melly » 08 Май 2021, 13:31

propensity написа:И последно баннат ли е паразитът или не?

Явно временно му е била наложена принудителна форумна мярка (ПФМ), и след като срокът е изтекъл, веднага (предпазливо по чехли) се е включил като ново регистрирал се юзър, поставяйки се в ролята на РR специалист.
Такъв факс от Космоса получих
след неговото обаждане на ЛС. :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот roshen » 08 Май 2021, 14:34

Ако съобщение в този смисъл се появи повече от веднъж в темата, моля да ме извините, касае се за технически проблем и при първа възможност ще изтрия излишните съобщения :)
Та, първо, по отношение на пола - ще изчакам решението на КС, може скоро да разполагам с повече от два варианта. Второ, оттеглям кандидатурата си за PR, явно колегата Злобарева се справя чудесно, а пък и съдия Злобарев е в отпуск. Трето, при систематичното нарушаване на принципите за прозрачност и публичност в тази тема, сега хич не съм наясно: наказуем ли е пропускът именик да почерпи по повод празника си :)
Относно това дали съм конкретният потребител, според мен трябва бъде направена проверка от органите към ФМВР. За ваше улеснение, ще споделя резултата от проверката - установи се, че лицето с потребителско име Roshen не е идентично с лицето с потребителско име jhoro.
roshen
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 06 Апр 2021, 16:47

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот jhoro » 08 Май 2021, 15:54

Като малки са Ви казвали - да не призовавате духове, нали? Имало е защо!

Изображение
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот nikodim77 » 08 Май 2021, 18:45

Eee, не! Да ни е честито! То биваше дърпане нa дявола за oпашката, ама ей на, - издърпахме го… :shock: :roll: :shock:
А дано е само това включване на тролчо за да ни „натрие носовете”, че иначе пак се почва тролската сага. :!: :mrgreen: :roll:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 08 Май 2021, 19:21

Така, след като вече ме осъдихте, анатемосахте, заклеймихте, забихте иглички в куклата, дървени колове, прекръстихте с тамян, вуду танци и всякакви подобни, и, след като разлиствате страниците на форумната сатира една след друга на моя гръб, айде по малко така между другото и помогнете малко, а? :)
Да кажа, след поредния скандал в съда при деловодителките, както и при секретарката на шефа, то Решението след 9 м и половина от жаленето взе та пристигна!
В моя полза е и полицията ми играе поредните номера, а и аз така веднага преположих, че така ще стане, както и казах на адвоката.
Сега ме цакат със срока по обжалването. Аз веднага получих решението, а полицая бил командирован далеч далеч и призовката ще си пътува като с пощенски гълъб в магнитна буря :) В папката на делото призовката е празна, без подпис и така срока не тече защото страните не са уведомени.
Сега адвоката ми казва, да ми подаде някаква жалба каза до полицията, демек тя, че е отговорна да получи призовката, а не служителя.
Някой може ли да ми каже какво става когато страна не може се намери? Какво става с 14 дневения срок?
Решението съм го преснимал от папката, ще му залича личните данни и ще го кача другата седмица, че сега си оправям сайта.
Не просто, че е в моя полза, но е много добре написано като изложение на фактическата ситуация.
А някой каскет нарочно не ми качва делото в сайта за четене на делата и сега пък бил виновен администратора, че бил много натоварен ...
Но тая седмица пак ще ходя да чета папката дали полицая се е подписал на призовката.

Съобщението за изготвените мовиви от съда съм го качил под № 182 на http://gnp.care/?page_id=32
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 08 Май 2021, 21:57

lili115 написа:Така, след като вече ме осъдихте, анатемосахте, заклеймихте, забихте иглички в куклата, дървени колове, прекръстихте с тамян, вуду танци и всякакви подобни, и, след като разлиствате страниците на форумната сатира една след друга на моя гръб, айде по малко така между другото и помогнете малко, а? :)
Да кажа, след поредния скандал в съда при деловодителките, както и при секретарката на шефа, то Решението след 9 м и половина от жаленето взе та пристигна!
....
Не просто, че е в моя полза, но е много добре написано като изложение на фактическата ситуация.
А някой каскет нарочно не ми качва делото в сайта за четене на делата и сега пък бил виновен администратора, че бил много натоварен ...

Съобщението за изготвените мовиви от съда съм го качил под № 182 на http://gnp.care/?page_id=32


Хаха,
Аз, като един от онези, които яростно те осъждаха, анатемосваха и заклеймяваха, очаквам да ме убедиш в своята правота като в най-скоро време публикуваш тук мотивите, на които се позоваваш, а не съобщението за изготвянето на решението по твоята жалба, понеже РС-Враца все още не се е погрижил да публикуава на официалният си сайт в Интернет постановеният акт ведно с мотивите към него! Иначе всеки може да си говори, каквото си иска, съобразно това на което се надява и очаква да получи...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 08 Май 2021, 22:43

lawchoice написа:
lili115 написа:Така, след като вече ме осъдихте, анатемосахте, заклеймихте, забихте иглички в куклата, дървени колове, прекръстихте с тамян, вуду танци и всякакви подобни, и, след като разлиствате страниците на форумната сатира една след друга на моя гръб, айде по малко така между другото и помогнете малко, а? :)
Да кажа, след поредния скандал в съда при деловодителките, както и при секретарката на шефа, то Решението след 9 м и половина от жаленето взе та пристигна!
....
Не просто, че е в моя полза, но е много добре написано като изложение на фактическата ситуация.
А някой каскет нарочно не ми качва делото в сайта за четене на делата и сега пък бил виновен администратора, че бил много натоварен ...

Съобщението за изготвените мовиви от съда съм го качил под № 182 на http://gnp.care/?page_id=32


Хаха,
Аз, като един от онези, които яростно те осъждаха, анатемосваха и заклеймяваха, очаквам да ме убедиш в своята правота като в най-скоро време публикуваш тук мотивите, на които се позоваваш, а не съобщението за изготвянето на решението по твоята жалба, понеже РС-Враца все още не се е погрижил да публикуава на официалният си сайт в Интернет постановеният акт ведно с мотивите към него! Иначе всеки може да си говори, каквото си иска, съобразно това на което се надява и очаква да получи...


РС-Враца не се е погрижил за много неща!
Е, добре де, като в съобщението нали пише, че Решението е в моя полза? Това не е ли достатъчно, че аз печеля на 1-ва инстанция, та е необходимо да те убеждавам в моята правота? Добре, де аре те питам: кое мое говорене съм го представил по такъв начин, че с него съм целял представянето на фактологията по начин угоден на мен, въпреки че съм съзнавал вината си?
Защото нали това искаш да ми кажеш? А е видно от предишните ти изказвания, че стила ти е да казваш, че нещо е така, но не казваш кое е това нещо, което не е така, или така!
Ще го кача решението, съвсем скоро, малко ми остана по сайта

Е ако искаш може да ми кажеш какво правим със сроковете, ако не се намира едната страна по делото, до кога така? Сега зачетох отзад на призовката какво пише за чл. 319 НПК (1), че жалбата и протеста се подават в 15 дневен срок от обявяването на присъдата. А аз чета в Съобщението, че пише, че решението подлежи на обжалване в 14 дневен срок от ВРЪЧВАНЕТО МУ на страните?

МЕРСИ!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 08 Май 2021, 23:17

lili115 написа:
lawchoice написа:
lili115 написа:Така, след като вече ме осъдихте, анатемосахте, заклеймихте, забихте иглички в куклата, дървени колове, прекръстихте с тамян, вуду танци и всякакви подобни, и, след като разлиствате страниците на форумната сатира една след друга на моя гръб, айде по малко така между другото и помогнете малко, а? :)
Да кажа, след поредния скандал в съда при деловодителките, както и при секретарката на шефа, то Решението след 9 м и половина от жаленето взе та пристигна!
....
Не просто, че е в моя полза, но е много добре написано като изложение на фактическата ситуация.
А някой каскет нарочно не ми качва делото в сайта за четене на делата и сега пък бил виновен администратора, че бил много натоварен ...

Съобщението за изготвените мовиви от съда съм го качил под № 182 на http://gnp.care/?page_id=32


Хаха,
Аз, като един от онези, които яростно те осъждаха, анатемосваха и заклеймяваха, очаквам да ме убедиш в своята правота като в най-скоро време публикуваш тук мотивите, на които се позоваваш, а не съобщението за изготвянето на решението по твоята жалба, понеже РС-Враца все още не се е погрижил да публикуава на официалният си сайт в Интернет постановеният акт ведно с мотивите към него! Иначе всеки може да си говори, каквото си иска, съобразно това на което се надява и очаква да получи...


РС-Враца не се е погрижил за много неща!
Е, добре де, като в съобщението нали пише, че Решението е в моя полза? Това не е ли достатъчно, че аз печеля на 1-ва инстанция, та е необходимо да те убеждавам в моята правота? Добре, де аре те питам: кое мое говорене съм го представил по такъв начин, че с него съм целял представянето на фактологията по начин угоден на мен, въпреки че съм съзнавал вината си?
Защото нали това искаш да ми кажеш? А е видно от предишните ти изказвания, че стила ти е да казваш, че нещо е така, но не казваш кое е това нещо, което не е така, или така!
Ще го кача решението, съвсем скоро, малко ми остана по сайта

Е ако искаш може да ми кажеш какво правим със сроковете, ако не се намира едната страна по делото, до кога така? Сега зачетох отзад на призовката какво пише за чл. 319 НПК (1), че жалбата и протеста се подават в 15 дневен срок от обявяването на присъдата. А аз чета в Съобщението, че пише, че решението подлежи на обжалване в 14 дневен срок от ВРЪЧВАНЕТО МУ на страните?

МЕРСИ!


Смесваш нещата! Работа на съда е да постанови крайният си акт като съобрази процесуалното поведение на страните в производството пред него и то съобразно правилата за разпределение на доказателствената тежест. В случая, ответникът по твоята жалба следва да установи наличието на предпоставките за твоето задържане. Ако това не се случи, съдът е длъжен да уважи твоята жалба като отмени административният акт, който се оспорва.
Аз съм коментирал твоето поведение, в качеството ми на потребител тук /български гражданин/, след анализ на заявеното от теб. Ти сам посочи, че си протестирал, без да си спазил елементарните законови изисиквания за това. Основно това са ми възраженията като потребител на този форум срещу теб. Няма как да претендираш за спазването на правилата, след като самият ти ги неглижираш. Похвално е, че вече си си взел поука и знаеш, че е необходимо да подадеш уведомление за протеста до кмета на Общината, преди да блокираш работата на институции или да дерогираш правата на други български граждани.
По останалите въпроси, питай твоя адвокат!
Чакам мотивите на РС-Враца...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 22 Май 2021, 21:42

Колко пъти да кажа, че уведомление имаше! Беше устно защото така процедирахме по време на протестите с полицията! А това се оказа, че няма никакво значение. Както и беше написал някой тук.
А ето и действителната присъда с която вече съм окончателно оправдан!
Цели 10 (десет) месеца за решението на първоинстанционния съд при положение, че срока е до 1 месец!
И да, не винаги действията по написаното в закона работи! След поредния скандал в канцелариите и разправия и то вече при шефа, взе че дойде Решението.

Това го казвам за обикновените хора като мен да си търсят правата, да не се отказват и подават на натиск, заплахи и репресии от полицията и всякакви типове покрай мутрите и мафията герб!!!

Тука съм публикувал видео записа от ареста ми и в него е и решението на съда.

https://www.facebook.com/GNP.a.pump.for ... 6079672837

И сега какво ще следва? Съдене на ПОЛИЦИЯТА с обезщетение!

Добре, сега като вече съм оправдан и е видно, че не съм нарушил закона, някой ще ми каже ли за колко пари мога да съдя полицията? Каква е практиката за сумите? Бях разкарван в патрулка, по освидетелствания и пред множество хора конвоиран по улицата! Два часа ми бяха ограничени правата незаконосъобразно.

Мерси!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 22 Май 2021, 22:48

lili115 написа:Колко пъти да кажа, че уведомление имаше! Беше устно защото така процедирахме по време на протестите с полицията! А това се оказа, че няма никакво значение. Както и беше написал някой тук.
А ето и действителната присъда с която вече съм окончателно оправдан!
Цели 10 (десет) месеца за решението на първоинстанционния съд при положение, че срока е до 1 месец!
И да, не винаги действията по написаното в закона работи! След поредния скандал в канцелариите и разправия и то вече при шефа, взе че дойде Решението.

Това го казвам за обикновените хора като мен да си търсят правата, да не се отказват и подават на натиск, заплахи и репресии от полицията и всякакви типове покрай мутрите и мафията герб!!!

Тука съм публикувал видео записа от ареста ми и в него е и решението на съда.

https://www.facebook.com/GNP.a.pump.for ... 6079672837

И сега какво ще следва? Съдене на ПОЛИЦИЯТА с обезщетение!

Добре, сега като вече съм оправдан и е видно, че не съм нарушил закона, някой ще ми каже ли за колко пари мога да съдя полицията? Каква е практиката за сумите? Бях разкарван в патрулка, по освидетелствания и пред множество хора конвоиран по улицата! Два часа ми бяха ограничени правата незаконосъобразно.

Мерси!


Повярвай ми, ако аз бях на твое място - просто щях да замълча...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lili115 » 22 Май 2021, 23:45

Еми мълчи бе, къв ти е проблема?
Хахах, няма шанс да си мълча, това и искат и мутрите и мафията герб, но НЯМА ШАНС!
Добре, аз не мога верно да разбера какъв ти е проблема на теб, та постоянно се заяждаш с мен? Без да те питам каквото и да е или пък да те заговарям. Опити за прикриване на един постоянен стремеж и усилие да ме накараш да си млъкна?
Е за какво? Като не ти харесва борбата ми, просто не пиши тука! Просто няма как да ме накараш да си млъкна. Не е възможно.
А и аз написах тези редове, както и казах за обикновените хора, не юристите. А и учтива молба да разбера как вървят обезщетенията. Нали това е целта на този форум?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 24 Май 2021, 18:44

След като се запознах с мотивите на районният съд, според мен, би било добре да преосмислиш стратегията си - вместо да съдиш полицията, трябва да почерпиш ответника по твоята жалба с оглед процесуалното му поведение. Както казах вече, ако не бъдат установени предпоставките за задържането, съдът е длъжен да отмени заповедта, която го обективира. Тук обаче си изложил фактическа обстановка, която е могла да бъде установена и защитена от полицейския орган пред съда, което очевидно не е сторено. Затова и с оглед фактологията по темата, ако има неправомерно поведение по твоят казус, именно там следва да се търси то. Аз като гражданин на тая държава не съм съгласен да плащам обезщетение за подобно поведение и така да хвърлям съчки в огъня, поддържайки наглостта на хора, които не осъзнават незаконосъобразността на собственото си поведение, а търсят грешките у другите. Така че, това ми е проблемът - наглостта на българина, но както се казва - "веднъж стомна за вода, втори път стомна за вода, третият път стомната просто ще се счупи".
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron