начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Имам ли право да публикувам онлайн магистърската си теза?

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Имам ли право да публикувам онлайн магистърската си теза?

Мнениеот pttsvtkv » 23 Юли 2021, 15:01

През 2009 г. защитих магистърска теза, но тъй като тогава нямаше практика да се предава и дигитално копие, в момента текстът е достъпен единствено в библиотеката на ФЖМК. Понеже има интерес към темата, бих искала да публикувам дипломната си работа в интернет, за да е достъпна за всички желаещи да се запознаят със съдържанието ѝ.
Интересува ме дали имам право да публикувам текста без да се допитвам до университета?
pttsvtkv
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юли 2021, 14:49

Re: Имам ли право да публикувам онлайн магистърската си теза

Мнениеот ivanov_p » 24 Юли 2021, 08:43

Трябва да проверите праивилата в Университета, възможно е и да има такива, според което дипломната работа става тяхна интелектуарна собственост, макар вие да си оставате автор.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Имам ли право да публикувам онлайн магистърската си теза

Мнениеот guest1 » 24 Юли 2021, 13:18

Ееее - хайде сега! Интелектуарна собственост!

То от НАП "стечи "сичкуту лични данни :shock: - че от Уни-то изтекла една 'телектуална собственост ... :lol:

pttsvtkv - може да потърсите желаещите по друг начин и да им предоставите съдържанието конфиденциално! Само вие ще си знаете!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Имам ли право да публикувам онлайн магистърската си теза

Мнениеот pttsvtkv » 27 Юли 2021, 10:28

@ivanov_p
Благодаря за съвета! Ще се наложи да се обърна към правния отдел на университета, защото не открих нужната информация на уебсайта.

@guest1
Желанието ми е да споделя текста без ограничения, за да може всеки, който се интересува от темата, да има достъп до него. Вероятно малцина биха обърнали внимание, но за мен въпросът е сериозен – не мога да си позволя да компрометирам дисертацията си, публикувайки я в разрез с правилата.
pttsvtkv
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юли 2021, 14:49


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


cron