начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Имам ли право да публикувам онлайн магистърската си теза?

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Имам ли право да публикувам онлайн магистърската си теза?

Мнениеот pttsvtkv » 23 Юли 2021, 15:01

През 2009 г. защитих магистърска теза, но тъй като тогава нямаше практика да се предава и дигитално копие, в момента текстът е достъпен единствено в библиотеката на ФЖМК. Понеже има интерес към темата, бих искала да публикувам дипломната си работа в интернет, за да е достъпна за всички желаещи да се запознаят със съдържанието ѝ.
Интересува ме дали имам право да публикувам текста без да се допитвам до университета?
pttsvtkv
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юли 2021, 14:49

Re: Имам ли право да публикувам онлайн магистърската си теза

Мнениеот ivanov_p » 24 Юли 2021, 08:43

Трябва да проверите праивилата в Университета, възможно е и да има такива, според което дипломната работа става тяхна интелектуарна собственост, макар вие да си оставате автор.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Имам ли право да публикувам онлайн магистърската си теза

Мнениеот guest1 » 24 Юли 2021, 13:18

Ееее - хайде сега! Интелектуарна собственост!

То от НАП "стечи "сичкуту лични данни :shock: - че от Уни-то изтекла една 'телектуална собственост ... :lol:

pttsvtkv - може да потърсите желаещите по друг начин и да им предоставите съдържанието конфиденциално! Само вие ще си знаете!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Имам ли право да публикувам онлайн магистърската си теза

Мнениеот pttsvtkv » 27 Юли 2021, 10:28

@ivanov_p
Благодаря за съвета! Ще се наложи да се обърна към правния отдел на университета, защото не открих нужната информация на уебсайта.

@guest1
Желанието ми е да споделя текста без ограничения, за да може всеки, който се интересува от темата, да има достъп до него. Вероятно малцина биха обърнали внимание, но за мен въпросът е сериозен – не мога да си позволя да компрометирам дисертацията си, публикувайки я в разрез с правилата.
pttsvtkv
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юли 2021, 14:49


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron