начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот viktorsvetlinov » 16 Яну 2015, 17:23

Здравейте,
Моля ви за спешен съвет по проблем който ми възникна докато съм в чужбина.
Проблема е следния :
Имам малък цех за пакетиране на дребни сладкарски изделия.
През 2010 год. след многобройни перипетии от Енерго Про ми откриха партида.
Тогава мислех да заведе дело за да ги съдя за забавянето по предварителния договор, но след това размислих защото като ми пуснаха тока си викам „...... му” важното да работя пък каквото стане.
През 2013 год. заминах на убочение в Англия и оставих цеха да се работи от мой приятел който след като съм заминал е направил интервенция на електромера с дистанционно да отчита много по-малко.
Очевидно това е станало повод за проверка от Енерго Про които в началото на 2014 год. са ми изпратили дебитно известия , че дължа сума по корекция - цели 14 761 лева.
След като се върнах получих призовка от Арбитражен съд Варна, че срещу фирмата ми има заведено дело за сумата от 14 761 лева, лихви 953 лева и разноски от 2 632 лева.
Да си призная честно направо щях да се разплача като видях сумите.
Освен всичко друго от Енерго Про ми спряха тока и това ми създаде огромни главоболия с клиенти тъй като всичките искаха да им плащам обезщетения за забавянето.
Ходих при няколко адвокати във Варна които ми казаха, че ще загубя делото защото в арбитражния съд работили служители на Енергото и всеки ми искаше по около 1000-1500 лева за да води делото.
Един искаше дори да го води без пари което малко ме усъмни и за това не се доверих на никой.
Направо беше страшно - аз тичам по институциите, а от цеха ми звънят - няма ток , клиентите ми се карат.
Малко преди да ми изтече срока по призовката една моя позната ми каза , че нейна приятелка работи като деловодителка в арбитражния съд като я помолих да и се обади за съвет.
Тя ни каза, че е по-добре да отидем на място защото тази седмица имало открити врати и можем ако отидем на място да ни дадат някакъв съвет.
Отиваме на място като ни прие председателя на съда.
Като разбра какъв е проблема ни каза , че за да ни бъде пуснат тока трябва да има заведено дело и той може да ни издаде след това удостоверение с което от Енергото ще ни го пуснат отново.
Какво да направя – седнах и написах молба до Арбитражния съд платих си таксата и ми издадоха удостоверение с което след като го занесох в Енергото ми пуснаха тока и започнахме отново да работим.
Делото вървя 5 месеца като съда от 14 761 лева призна на Енергото 9 174 лева , а по моя иск който заведох за 3 600 лева ми признаха 2 340 защото за остатъка не съм представил доказателства.
След това направиха приспадане и ми остана сумата от 7 860 лева с разноските.
Та въпросът който имам към вас е следния :
Токът ми беше спрян за 9 дни като продукцията която се развали и се наложи да платя на клиентите е на стойност 1 490 лева – пазя си платежните и мога да ги покажа.
Освен това поръчките които отказах бяха на стойност 5 430 лева – имам оферти за това.
Според вас дали ще мога да спечеля такова дело – Енергото да ми плати обезщетение ?
Имали някаква давност за такова дело и колко е тя ?
Извинявайте че толкова дълго писах, но исках всичко да бъде ясно.
Предварително благодаря на всички !!!
viktorsvetlinov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Яну 2015, 15:07

Re: АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот neutralen » 16 Яну 2015, 17:43

Излъгали са ви да се съгласите делото да се гледа от арбитражен съд.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот nikeline » 19 Яну 2015, 16:53

Зависи от това дали ще успеете да си докажете иска.Аз също миналата година имах дело за корекция пред арбитражен съд варна и с експертиза доказах ,че сумата по корекцията далеч не съответства на реално потребеното количество електроенергия. При всички положения си наемете добър адвокат.
nikeline
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2015, 16:39

Re: АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот lawchoice » 20 Яну 2015, 12:26

Здравейте,
Накратко по поставения от Вас въпрос:
При така описаните фактически обстоятелства, отговорът е НЕ!
Както твърдите в арбитражното производство е установено съществуващо вземане на Енерго Про. Вече е твърде късно и не може да се твърди, че прекъсването на електрозахранването е резултат от неправомерно поведение на дружеството. Нещо повече, изнесените от Вас данни сочат, че токът Ви е спрян, поради неизпълнение на Ваше задължение за заплащане на дължими суми за електроенергия, регламентирано от Общите условия на Енерго Про. Това изключва ангажирането на отговорността на дружеството за претъпените от Вас имуществени вреди, вследствие прекъсването на електрозахранването, поради което такава претенция е неоснователна и ще бъде отхвърлена от съда.
Хубав и успешен ден!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот memom » 12 Ное 2015, 17:23

Здравейте,
моля дайте ми препоръки за добър адвокат за дело към монопола енерго про. В района смениха електромерите на кооперацията и се оказа, че електромера ни е бил манипулиран. Моля ако имате информация за добър адвокат дайте ми координати. Пиша ви от Варна. Тъй като апартамента го купихме преди една година и електромера ни беше сменен след като го закупихме след 3 месеца също и партидата беше сменена. В момента за който твърдят, че електромера ни е бил манипулиран е сменен от енерго про преди 10, 11 месеца.
memom
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Окт 2015, 19:27

Re: АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот urist2022 » 26 Апр 2022, 21:08

Както е казано, ще има тарикати, докато има будали!
А сега сериозно и на закона.
Арбитражен съд Варна при СППМ е НЕПРАВОПОРОДЕН ДА СЕ УПРАЖНЯВА В ТОВА СИ КАЧЕСТВО НА ПОДВЕДОМСТВЕНОСТТА на територията на гр.ВАРНА - той няма нищо общо с държавната система на съдилищата по ЗСВ!
Мотив:
Арбитражната дейност е основна на ЮЛ СППМ, със седалище и адрес гр.Севлиево,ул."М.Белчева"№1.
Същото може да я осъществява в гр.Варна, само ако има задължително регистрирано обстоятелство на КЛОН СППМ в гр.Варна и това се удостоверява при справка в Регистъра на ЮЛНЦ (АВ гр.Варна!) - виж чл.18,ал.1,т.10 ЗЮЛНЦ!
И тъй като в случая арбитражната дейност е на КЛОН СППМ, а такъв няма регистриран за гр.Варна, този АСВ не може да я осъществява от свое име, предвид да не е отделно ЮЛ от СППМ и неговия КЛОН СППМ.
Съдете ги за НАНЕСЕНИ ВИ ВРЕДИ ОТ АСВ СППМ! ПОДАЙТЕ ЖАЛБА И ДО ПРОКУРАТУРАТА!
urist2022
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Апр 2022, 20:49

Re: АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот guest1 » 27 Апр 2022, 00:26

urist2022 написа:Както е казано, ще има тарикати, докато има будали!
А сега сериозно и на закона.
Арбитражен съд Варна при СППМ е НЕПРАВОПОРОДЕН ДА СЕ УПРАЖНЯВА В ТОВА СИ КАЧЕСТВО НА ПОДВЕДОМСТВЕНОСТТА на територията на гр.ВАРНА - той няма нищо общо с държавната система на съдилищата по ЗСВ!
Мотив:
Арбитражната дейност е основна на ЮЛ СППМ, със седалище и адрес гр.Севлиево,ул."М.Белчева"№1.
Същото може да я осъществява в гр.Варна, само ако има задължително регистрирано обстоятелство на КЛОН СППМ в гр.Варна и това се удостоверява при справка в Регистъра на ЮЛНЦ (АВ гр.Варна!) - виж чл.18,ал.1,т.10 ЗЮЛНЦ!
И тъй като в случая арбитражната дейност е на КЛОН СППМ, а такъв няма регистриран за гр.Варна, този АСВ не може да я осъществява от свое име, предвид да не е отделно ЮЛ от СППМ и неговия КЛОН СППМ.
Съдете ги за НАНЕСЕНИ ВИ ВРЕДИ ОТ АСВ СППМ! ПОДАЙТЕ ЖАЛБА И ДО ПРОКУРАТУРАТА!


Браво бе - регистрира се чак сега (след почти 7 години) да ни „отвориш очите“ ли?
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1869
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот urist2022 » 27 Ное 2022, 23:24

ОЧИ СЕ ОТВАРЯТ НА ТАКИВА, КОИТО ГИ ИМАТ, НО НЕ И НА ПОКРОВИТЕЛСТВАНИ СЛЕПЦИ ОТ О П Г ! А И ЗАЩО ЛИ НЕ ОТГОВОРИТЕ ОСПОРВАЩО С ЕЗИКА НА НОРМАТИВИТЕ И ПРАВОТО, КАТО СТЕ ТАКИВА ОТВОРКОВЦИ ОТ АСВ СППМ? И ЗАЩО ЛИ СПИ ПРОКУРАТУРАТА ЗА КВАЛИФИЦИРАНИТЕ ВИ ДЕЯНИЯ, ВМЕСТО ДА ВИ ОХРАНЯВА? ДА НЕ БИ ДА СТЕ СКАЧЕНИ СЪДОВЕ ПО ДАЛАВЕРАТА "АСВ СППМ"?
urist2022
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Апр 2022, 20:49

Re: АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот urist2022 » 27 Ное 2022, 23:59

АХ, ДА! И КЪДЕ СПЯТ ТЕЗИ ОМБУДСМАНИ ОТ ВАРНА И МИЛАТА НИ РОДИНА ПАЗИТЕЛИ НА ОБЩЕСТВЕНИТЕ ИНТЕРЕСИ? А И ТАЗИ СТРУКТУРА "АСВ СППМ" ОБЩЕСТВЕН ИЛИ ЧАСТЕН ПАРТИЙНО-КОРПОРАТИВЕН КЛУБ ПО ИНТЕРЕСИ Е? НЕЩО ДА КАЖЕТЕ ЗА СЛУГИНАЖА И СХЕМИТЕ СИ? ИЛИ КОЛКО ПРОТИВОЗАКОННИ МАТЕРИАЛНИ БЛАГА СЕ ПРИСВОИХА С АРБИТРАЖНИ ТАКСИ И КОЛКО НЕДЪЛЖИМО НА ЗАКОНА РАЗМЕСТВАНЕ НА МАТЕРИАЛНИ БЛАГА ИЗВЪРЩИХТЕ ПО АРБИТРАЖНИ ДЕЛА, БЕЗ ПРАВО НА АРБИТРАЖ ЗА ВСИЧКИТЕ СИ ГОДИНИ? И ПОРАДИ ЧТО ЛИ СЕ СРАМИТЕ ДА ПОКАЖЕТЕ СЛЕД 7г. РЕГИСТРИРАН КЛОН ЗА АРБИТРАЖНА ДЕЙНОСТ НА СППМ В ГР.ВАРНА ЗА ДА ИЗПЪЧИТЕ С ОТВОРЕНИ ОЧИ НА ЧЛ.18,АЛ.1,Т.10 ЗЮЛНЦ, КОЙТО ЯВНО ОТ ВИСОКИТЕ СИ ПИЕДЕСТАЛИ ДА ДАЛАВЕРСТВАТЕ НЕ ВИ Е ОСТАНОЛО ВРЕМЕ ДА ГО ПРОЧЕТЕТЕ! А И ДА ПОКАЖЕТЕ СНИМКИ ОТ ГОДИШНИТЕ СИ ИЗЛЕЖАВАНИЯ ПО КУРОРТИТЕ В ЧУЖБИНА? МОЖЕ И ЗА О.ТАСОС, ГЪРЦИЯ? ДА ЗАПОЧВАМ ЛИ, ЗА ДА ВИ СЕ ОТВОРЯТ ОЧИЧКИТЕ? А И НА ОБЩЕСТВОТО? ЗА ОПГ "АСВ СППМ" ИЛИ НЕ, А?
urist2022
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Апр 2022, 20:49

Re: АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот urist2022 » 28 Ное 2022, 20:09

КАК СТЕ ЗЛАТНИТЕ АРБИТЪРЧЕТА НА СТАТУКВОТО? ПОЗДРАВИ НА БАТ ВИ ЕМО ! АХ, ДА И НА ОНЯ С ДВЕТЕ РОДИНИ! ТЕЗИ ЗЛАТНИ АРБИТЪРЧЕТА ОТ ЧЕТАТА НА КРЕМЧО, ДЕТО С ПОТ НА МАЗОЛИТЕ СИ ОТ СУТРИН ДО МРАК ПИЧЕЛЯТ ЛИ ПИЧЕЛЯТ И НЕ СМЕЯТ ДА ГЪКНАТ ЗА ЧЛ.18,АЛ.1,Т.10 ЗЮЛНЦ! ИНАЧЕ ГОЛЕМИ ЮРИСТИ И ЗАВЪРШИЛИ СЪС ЗЛАТНИТЕ МЕДАЛИ ОТ СОФИЯ! АМА, ЧЕ ЗЛАТНИ МЕДАЛИСТИ! ВИЕ ДА НИ БИ ДА СТЕ МИНАЛИ ПОКРАЙ ЗЛАТНИЯ ПУЦ НА "ФАКУЛТЕТО", А? Я НИ НАПИШЕТЕ КАКВО СЕ ЧЕТЕ В ЧЛ.18,АЛ.1,Т.10 ЗЮЛНЦ И НИ ПОКАЖЕТЕ ОТ 12.10.2010г. КЪДЕ ВИ Е КЛОНА НА ОПГ " АСВ СППМ" В ГР.ВАРНА И КОИ СТЕ ВИЕ ЗЛАТНИ ФАКУЛТЕТАДЖИИ ЧЕ ДА СЕ ПОСТАВЯТЕ НАД ЗАКОН, ПРОКУРАТУРАТА ДА СИ ТРАЕ? И ЗАЩО СИ ТРАЕТЕ ПРОКУРАТУРАТА, А ГЛАВНИЯ КАКВО ЧАКА - ДА ГИ РАЗСЛЕДВАТ ЗА ЛИЧНО УКРИВАТЕЛСТВО ЛИ? АХ, ТОЗИ ВИДОВДЕН ... КАК НАБЛИЖАВА !!! ЗА УКРИВАНЕ НА ЯВНОТО О П Г "АСВ СППМ" !!! АХ, ДА! И ПОЗДРАВИ НА ЗЕТЯ НА БАТ ВИ ЦАЦАРОВ !!!
ПРОДАДОХТЕ ЛИ ПРИДОБИТАТА С ЧЕСТЕН ТРУД ПОЧИВНА БАЗА НА ЯЗОВИР "ЦОНЕВО"?
АМА ВИЕ, КРЕМЧОВИ ЗЛАТНИ АРБИТЪРЧЕТА, КАК Я ПРИДОБИХТЕ - ОТ СПЕСТЕНИ ЗАКУСКИ ЛИ?
И ВИЕ ЗАЩО СЕ ПОДПЕЧАТВАТЕ СЪС СГРАДАТА НА ВАРНЕНСКАТА "СЪДЕБНА ПАЛАТА"? НАЛИ СИ ИМАТЕ АДРЕСЧЕ ИЛИ С ТОВА ИСКАТЕ ДА НИ ПОКАЖЕТЕ КОЙ БДИ НАД ВАС? АХ, ДА! КРЕМЧО, ПОЗДРАВИ ОНАЯ ПЕРСОНА ДЕТО ИМАШ ОБЕЩАНИЕТО "ВИНАГИ МОЖЕШ ДА РАЗЧИТАШ НА МЕНЕ!" ЖОКЕР - КАЗАНО ТИ Е НА ЕДНО ТЪЖНО СЪБИТИЕ, НО ЯВНО НЕ И ЗА ТЕБЕ. НАЛИ ВЕДНАГА ЗАБРАВИ ЗА ЧОВЕКА ДО СЕБЕ СИ И НАБЪРЗО ГО ПОДМЕНИ С ЛЮБОВНИЦАТА ОТ О.ТАСОС, СЛУЧАЕН АДВОКАТ НА ДПС КМЕТА АЛКИН НЕБИ ОТ ОБЩ.КУБРАТ В ПРЕСТЪПНОТО ВИ "РЕШЕНИЕ"/04.09.2019г.,арб.д.№198/19г. на ОПГ "АСВ СППМ" - ПОМНИШ ЛИ КАК ПОГАСИХТЕ 4 МЛН. ЛВ. ПО ССчЕ, ТЪЙ КАТО НЕ ВИ СЕ СКЛЮЧИ ОНЯ ДОГОВОР ЗА 50% ОТ СУМАТА ? КРЕМЧО, ДОГОВОРМЕТО Е НА СИГУРНО МЯСТО И СЕ ПАЗИ ЗА ВИДОВДЕН !!! АКО СИ ЗАБРАВИЛ КОЯ Е, ДА ТИ СЕ НАПОМНИ - ДЕТО СИ МЪКНАЛ ЧУВАЛИТЕ ОТ ДЕЛАТА СРЕЩУ ВАРНЕНСКИТЕ КРЕПОСТНИ НА ЕНЕРГОТО И ДЕТО СТЕ ГИ ОСЪЖДАЛИ ВИНАГИ, А ВАРНЕНСКИЯТ СЪД ВИ ПОТВЪРЖДАВАЛ ДАЛАВЕРИТЕ! СЕГА ПРАВИШ СЪЩАТА ГРЕШКА, НО ТЯ ЩЕ Е НЕПОПРАВИМА ЗА ВАС !!! ХАЙДЕ, КРЕМЧО, ИЗЛЕЗ НА СВЕТЛО И СИ ПРИЗНАЙ ... ДА ТИ ОЛЕКНЕ, ПОНЕЖЕ ЩЕ ТЕ ИЗКАРАМЕ ОТ ЗОНАТА НА ЗДРАЧА!!! ВИДОВДЕН ИДВА !!!
urist2022
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Апр 2022, 20:49

Re: АРБИТРАЖЕН СЪД ВАРНА -ЕНЕРГО ПРО дело за обезщетение

Мнениеот urist2022 » 28 Ное 2022, 21:00

АХ, ДА! И ПОЗДРАВИ НА ДеСиТа, от БоНеВа, сега КОНстантинова! ТОВА ЛЯТО ДА НЕ СТЕ ХОДИЛИ ПАК НА О.ТАСОС, а? ИЛИ ДА НЕ СТЕ ПРОДАЛИ И ГОРИВОСТАНЦИЯТА В ГР.ТЪРГОВИЩЕ - АМА, Я КАЖИ НЕЩО И ЗА НЕЯ, А? БРЕЙ, КАКЪВ ЗЛАТЕН АРБИТЪР СИ БИЛ, САМО ЗА ЗЛАТОТЪРСАЧКИ ИЛИ НЕ, А ? КАК Е, КРЕМЧО, ВЪРВИ ЛИ ДАЛАВЕРАТА? АХ, ДА! И ДА ПОЗДРАВИШ ОНИЯ ЗЛАТНИ ПИШМАН-ПЕНСИОНЕРИ ОТ В.ТЪРНОВО, ДЕТО ТИ ПИШАТ РЕШЕНИЯТА !!! ТАКАВА ПРОСТОТИЯ Е И "РЕШЕНИЕТО"/04.09.2019г - доказателство за ОПГ "АСВ СППМ" ! НЕ СЕ СРАМУВАЙ, КРЕМЧО, ТОВА СА ТВОИ ПОДВИЗИ НА ЗЛАТЕН МЕДАЛИСТ-ЮРИСТ, НО НЕ И ПРАВИСТ !!! ТА, КАКВО ПИШЕ В ЧЛ.18,АЛ.1,Т.10 ЗЮЛНЦ и С КАКВИ РЕШЕНИЙЦА НА СППМ СТЕ СИ ПРЪКНАЛИ АРБ.СЪД В ГР.ВАРНА, НО БЕЗ КЛОН ЗА АРБИТРАЖНАТА ДЕЙНОСТ НА СДРУЖЕНИЕТО И ВИЕ ЗЛАТНИТЕ МЕДАЛИСТИ ДА НИ МИСЛИТЕ, ЧЕ КАТО СТЕ ПИСАЛИ ТАЗИ ПРОСТОТИЯ В САЙТА СИ МОЖЕ ДА СЪДИТЕ В ГР.ВАРНА - ВСИЧКИТЕ ВИ АКТОВЕ СА НЕДОПУСТИМИ В ПРАВООБОРОТА ! СЛЕДВА ДА ВРЪЩАТЕ НА ОСЪДЕНИТЕ ОТ ВАС С ДАТА 20.12.2010г. И СЕГА, ВСИЧКИ РАЗМЕСТВАНИ МАТЕРИАЛНИ БЛАГА ПО НЕПРАВОПОРОДЕНАТА ВИ ПОДВЕДОМСТВЕНОСТ В ГР.ВАРНА! КРЕМЧО, ЗЛАТННИТЕ ОЧИЧКИ ЗАПОЧНАХА ЛИ ДА ВИ СЕ ОТВАРЯТ, А? А И ТЕЗИ НА НАП ЗА ДЕЙНОСТТА НА СППМ С АСВ БЕЗ КЛОН В ГР.ВАРНА И СЧЕТОВОДСТВОТО ЗА НЕГО - КЪДЕ ПОТЪНАХА ТАКСИТЕ И пр. ПРИХОДИ ПОКРАЙ АСВ? РАЗБИРА СЕ, ОСВЕН ПО ПЛАЖОВЕТЕ НА О.ТАСОС ? А КАКВО КАЗВА ЧЛ.255 и сл. Н К, а, КРЕМЧО? ПИТАЙ И СЪДЕБНАТА ПАЛАТА В ГР.ВАРНА !
urist2022
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Апр 2022, 20:49


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron