начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Декларация по чл. 49 от ЗМДТ

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Декларация по чл. 49 от ЗМДТ

Мнениеот djugelady » 24 Яну 2004, 12:54

Някой може ли да ми каже, дали въпросната декларация все още трябва да се подава - или не?
В ДП "Средец" казват: "Тази декларация отпадна от началото на 2004г. и не трябва да се подава.". От друг източник чух, че екип от нотариуси я е оспорил пред ВАС. В трети данъчни подразделения все още настояват да се подава?!?
В крайна сметка трябва ли или не трябва да се подава, и ако да - в данъчните подразделения на кои райони?
djugelady
 

Re: Декларация по чл. 49 от ЗМДТ

Мнениеот donna » 24 Яну 2004, 16:28

от началото на 2004г. не се подава декларация по чл.49 от ЗМДТ
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Декларация по чл. 49 от ЗМДТ

Мнениеот с ново МПС » 24 Яну 2004, 23:13

Толкова ли държиш да я подаваш? Това беше такова извращение с хората, направиха ни на животни, знех си че ще отпадне за 2 месеца. Отивам доволен да си регистрирам новото МПС
с ново МПС
 

Re: Декларация по чл. 49 от ЗМДТ

Мнениеот djugelady » 27 Яну 2004, 16:33

Абе, не, че държа да я подавам, но казвам на един клиент, че е отпаднала - той отива в данъчното и му казват, че няма такова нещо. Пращам следващия - казват му отпаднала е - излагам се пред клиентите, нали разбирате.
Иначе благодаря на donna2, ако не е твърде нахално я моля да ми обясни и с кой акт е отменена.
А, че въпросната декларация е юридически кодош - спор няма.
djugelady
 

Re: Декларация по чл. 49 от ЗМДТ

Мнениеот donna » 27 Яну 2004, 19:44

закона за изменение и допълнение на ЗМДТ ДВ БР 112/03 ,който е в сила от 01.01.04г.-§ 5
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Декларация по чл. 49 от ЗМДТ

Мнениеот djugelady » 05 Фев 2004, 15:12

Сърдечно благодаря
djugelady
 

Re: Декларация по чл. 49 от ЗМДТ

Мнениеот NaNe » 16 Фев 2004, 15:48

ЗМДТ :
(3) Алинея 1 не се прилага за придобити преди първата им регистрация в страната МПС, внесени като нови.

Това важи само за коли внесени като нови без регистрация в страната.
NaNe
 

Re: Декларация по чл. 49 от ЗМДТ

Мнениеот boba » 01 Мар 2004, 17:08

Купих имот преди Нова година и се бях запътила да подавам прословутата декларация преди това в ДП "Красно село". От там - стая 16 ми казаха, че имат указания от Главна данъчна дирекция да не приемат декларацията и да не наказват, ако не е подадена. Попитах ги на основание на какъв нормативен акт, отговориха ми - няма писмен акт, само от указанията и само за нашата община. Моя колежка пък ми каза, че в ДП "Искър" и ДП "Оборище" са ги искали. Това е преди Нова година. С измененията в ЗМДТ, поне според мен, от 2004 г. не би следвало да се изискват. За съжаление, практически не съм го установила още. Но през м.януари купих 2 ап. в "Младост 4" и 1 ап.в "Стрелбище" - р-н "Триадица", поне досега никой не ме е търсил за "глоба". Притесняваме ме само, че в АПИС - Процедури; Класификация по видове; Бланки и формуляри - все още са налични 4 вида декларации по чл.49 /двете са актуални, за двете пише че са били в сила - едната до 2002 г., другата до 25.07.2003 г./
boba
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron