начало

Ако не гледат заповедни дела, много от районните съдилища трябва да бъдат закрити Ако не гледат заповедни дела, много от районните съдилища трябва да бъдат закрити

така ли е?

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


така ли е?

Мнениеот Илект » 17 Мар 2004, 18:43

Уважаеми адвокати,
става въпрос за делба на имот. Съдът е постановил, че А трябва да изплати на В неговата част от имота. Обаче А не плаща. Може ли В в този случай да плати на А неговата част от имота и В да стане собственик на целия имот?
Моля ви помогнете. Нямате представа колко много различни мнения и съвети ми дадоха, колко много адвокати смених. Къде мога да прочета за това? Кой закон, наредба .........
предварително ви благодаря
Илект
 

Re: така ли е?

Мнениеот stavrev » 17 Мар 2004, 20:25

Ами то май не е много сложно-ако А не плати в шестмесечен срок В може да иска имота да се изнесе на публична продана и да си го купи целия-чл.288,ал7 ГПК. Но без публична продан няма да мине.
stavrev
Потребител
 
Мнения: 485
Регистриран на: 07 Дек 2001, 20:31

Re: така ли е?

Мнениеот Илект » 18 Мар 2004, 10:46

Благодаря ти за бързия отговор, ама нещо се обърках. Виж тука какво пише

Чл. 288. (Изм.- Изв., бр. 90 от 1961 г., ДВ, бр. 28 от 1983 г. и бр. 31 от 1990 г.)
(7) (Ал. 7 изм. - ДВ, бр. 124/97 г.; изм., бр. 64 от 1999 г.) Съделителят, в чийто дял е поставен имотът по реда на ал. 2 и 3, става негов собственик, след като изплати в срока по ал. 6 определеното парично уравнение заедно със законната лихва. Ако уравнението не бъде изплатено в този срок, решението за възлагане се обезсилва по право и имотът се изнася на публична продан. Имотът може да не бъде изнесен на публична продан и да се възложи на другия съделител, който отговаря на условията по ал. 3, ако той заплати веднага цената, по която е оценен имотът при делбата, намалена със стойността на дела му в него.

А пък ти казваш, че без публична продан няма да мине. И какво да правя сега?
Илект
 

Re: така ли е?

Мнениеот mutsa » 22 Мар 2004, 15:45

С молба до съдия - изпълнителя поискайте имотът да се възложи на вас, ако разбира се отговаряте на условията по ал.3, като заявите готовността си да заплатите цената веднага.
mutsa
Потребител
 
Мнения: 100
Регистриран на: 30 Окт 2003, 12:57

Re: така ли е?

Мнениеот stavrev » 22 Мар 2004, 19:58

Да, с молба и ако не отговаря ще иска изнасяне на публична продан.
stavrev
Потребител
 
Мнения: 485
Регистриран на: 07 Дек 2001, 20:31


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron